Yardım Flash Belleğe Nasıl Linux Kurarım ?

Bu konuyu okuyanlar

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Lgs ye çok az bir süre kaldı ders çalışmak için bilgisayarı ne zaman açsam gözüm csgo simgesine takılıyor sonra çalışırım deyip oyun oynuyorum bunu yapmamam gerektiğini biliyorum ama napayım elimde değil bende elimdeki 16 gb lik flash belleğe hafif linux kurmak istiyorum bu mümkün mü ? (live seçeneğinden bahsetmiyorum direkt olarak hardiske kurar gibi flsah belleğe kurmak istiyorum bir süre böyle kullanacağım )

Tunahan Sezer

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
278
balena etcher ile balenaEtcher - Flash OS images to SD cards & USB drives masaüstünde install linux gelecektir oraya basın seçenekleri belirleyin ama dikkat edin orada windwos u silme yeri var siz silmeyin yoksa işiniz zor, terminal ile woeusb kuruluyor ama terminal de sıkıntı çıkabilir kuruken bundan siz en iyisi windows u silmeyin

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Vazgeçmeseydin birini etiketleyecektim ama sen bilirsin fakat dual boot daha perfonmanslı olacaktır o yüzden doğru karar verdin. Linux yerine CsGo'yu sil mesela. :D

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Vazgeçmeseydin birini etiketleyecektim ama sen bilirsin fakat dual boot daha perfonmanslı olacaktır o yüzden doğru karar verdin. Linux yerine CsGo'yu sil mesela. :D
yok abi csgo yu geri yüklemek ölümden beter kalsın almayım ben
Mesaj otomatik birleştirildi:

agalar bana öneri yapın hangi dağıtımı kurayım

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
salient os arch tabanlı kurulumu kolay

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Steam hesabindan cikis yap ve mobil uygulamayi da sil. Giris yapmaya usenir oynamazsin. Bir de tabi ki gozunun takilmamasi icin masaustu simgesini de sil bir zahmet. Ya da bosver oyna gitsin bir daha mi geliyorsun dunyaya.

Zerye

Asistan
Reaksiyon puanı
42
yüklenmesi 10 saat sürdüğü için yükleyeceğimi sanmıyorum :D
bende 1 saate yükleniyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada görev yönetcisinden steamı otomatik başlatmayı kapat masa üstü simgelerini kaldır zatn steamı açmaya üşenisin

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Clear Linux Dual Boot olarak tavsiyem. Eğer hayır dersen USB Belleğe Milis kur. Biliyorum bilinmedik bir dağıtım söyledim, sebebi program portlamayı %80 ihtimal bilmiyorsun ve paket yöneticisi Milis'in kötü.
Bu yüzden istesende program kuramayacaksın. :)