FLAŞ - İbrahim Tatlıses GÖZALTINDA

Bu konuyu okuyanlar

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
FLAŞ - İbrahim Tatlıses GÖZALTINDA

111887.jpg

İbrahim Tatlıses'in Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındığı bildiriliyor.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, İstanbul polisince akşam saatlerinde gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Tatlıses'in Vatan Caddesi üzerindeki Emniyet Müdürlüğü binasına getirildiği öğrenildi.

İbrahim Tatlıses'in İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemlerinin başladığı belirtildi.

Tatlıses'in, Derya Tuna'yı silahla yaralayan Hüseyin Bozan'ın, ifadesini değiştirerek, "Beni İbrahim Tatlıses azmettirdi" yönünde verdiği ifade üzerine gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organşize Suçlar Müdürlüğü'nde tutulan İbrahim Talıses'in, Derya Tuna'yı vuran tetikçi Hüseyin Bozan'ın ifadesini değiştirmesi üzerine yakalanarak gözaltına alındığı ifade ediliyor.

Tatlıses'in gözaltı nedeni ile ilgili resmi herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gelişmeleri İzliyoruz...

BUGÜN İFADE VERMİŞ, DURUŞMASI ERTELENMİŞTİ
"Küre" operasyonu sanıklarından türkücü İbrahim Tatlıses, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ifade verdi. Türkücü İbrahim Tatlıses, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ifade verdi. Mahkemenin bir önceki duruşmasında dinlenen Hüseyin Bozan, Tatlıses'in kendisine Derya Tuna'yı öldürmesi karşılığında 500 bin dolar teklif ettiğini ileri sürmüştü.

Tatlıses ise, bugünkü duruşmada verdiği ifadede, Bozan'ın söz konusu iddialarını yalanladı. Bozan'ı hiçbir şekilde tanımadığını ileri süren Tatlıses, "Benim namusuma ateş edecek, sonra da yaşayacak... Anlattıklarının hepsi yalan." dedi.

Mahkeme, sanık ve avukatların esas hakkındaki savunmalarını tamamlamaları için süre verdi. Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

TATLISES: MAĞDUR BENİM
“Küre Operasyonu”nun ardından açılan ve kamuoyunda “Sauna Çetesi” olarak bilinen 18 kişinin yargılandığı davanın sanıklarından türkücü İbrahim Tatlıses ifade verdi.

Duruşmada ifade veren Tatlıses, bir önceki celse dinlenen Hüseyin Bozan’ın değil, kendisinin mağdur olduğunu savundu. Derya Tuna’yı Bozan’ın vurduğunu öne süren Tatlıses, Bozan’ın iddialarının doğru olmadığını kaydetti.

KENDİSİNİ TANIMAM
“Benim namusuma ateş edecek, ondan sonra yaşayacak...” ifadesini kullanan Tatlıses, şunları söyledi: “Ben ne kendisini tanırım, ne ederim, ne de konuşmuşluğum vardır. Bana cezaevinden tehdit mektupları gönderdi. İbo Show’da şunu, bunu söyleyeceksin diye... Ben, kendisiyle anlaşmışsam, neden bana tehdit mektupları göndersin? Ortada onun anlattığı gibi olaylar yoktur. Anlattıkları tamamen yalandır. Hüseyin Bozan’ın amacı para sızdırmaktır.”

YALNIZCA CAN BORCUM VAR
Tatlıses, “Bozan’ın avukatlarının kendisine gelerek, Bozan’ın bir televizyon kanalına çıkıp konuşmaması için 2 milyon dolar para istediklerini” iddia etti.

“Yalnızca bir can borcu olduğunu” söyleyen Tatlıses, bugüne kadar hiç kimseye haraç vermediğini, “bu olaylara nasıl bulaştığını anlayamadığını da” söyledi.

Avukatının talebiyle bir soruya yanıt veren Tatlıses, Bozan’ın, İbo Show programını yaptığı televizyon stüdyolarına nasıl geldiğini bilmediğini belirterek, “Bana Bozan’ın geldiğini ve barışmak istediğini söylediler. Bu istek üzerine kendisiyle konuştum. Yanımda terliyordu. Ben öptürmem, ama benim elimi öpmeye kalktı. Canlı yayın olduğu için, olağan güvenlik görevlilerinin dışında kimse yoktu. Onlar da silahsız oluyor” diye konuştu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Selahattin Türkeli, Hüseyin Bozan’ın İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 27 Mayıs 2008’de dinlendiğini ve buna ilişkin talimatın dosyaya gönderildiğini bildirdi.

Tatlıses’in avukatı Aslıhan Barış Girgin, Bozan’ın daha önce Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesine verdiği ifade ile İstanbul’da verdiği ifade arasında bir çelişki olup olmadığını bilmediklerini belirterek, inceleyip, beyanda bulunmak için süre istemiş, duruşma ertelenmişti.

07.Ağustos.2008 23:02:12​

KaynaK

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Sabah olunca salıverirler alıştık artık ya...

çıtırleblebi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne ala memleket bak şimdi olumsuz haberlerin veya terör örgütlerinin altından ve devleti batırmak adına her türlü faaliyetlere katılanların arkasından hep yüksek mevki ve makamlarda oturanlar çıkıyor her nedense ve paraya para demeyenler ne olacak göz altına alındıysa ifadesini alacaklar ensesi kalınya sonra sabah olacak salıverin gitsinnn canımmmmmm ne olacakki en yüksek vergiyi nasılsa veriyor diyecekler batırmak isteyen hiç vergi verir mi v.s bi sürü tantana işteee ya bu kaçıncı göz altına alınışıı ne olacak yargı işliyor mu bunlara veya yasalar cık cık cık :twisted: