Fiziksel gümüşe nasıl yatırım yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Ali Uyaroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar 15 yaşında az bi miktar aile desteği ile bir şeylere yatırım yaparak para kazanmaya çalışıyorum. Şuan param kripto paralarda 2020 içerisinde bu parayı çekip gümüş satın almayı planlıyorum. Fiziki gümüş daha mantıklı gibi geldi ama fiyatları borsalardakine göre çok daha pahalı tabikide ben internetten alsam bunu bir şekilde saklarım ama nereden almalıyım satmak istesem fizksel gümüşü nasıl satarım(borsalardaki fiyat ile mi satarım yoksa yine biraz daha borsalardaki fiyatın biraz yükseği mi?) pek bir fikrim yok internette de hep sanal gümüş ile alakalı yazılar var. Bu konuda beni aydınlatabilecek varsa lütfen aydınlatsın
s1.gif

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Fiziksel almak yerine sanal alman daha mantıklı olacaktır, buna emin olabilirsin. Banka piyasası kuyum piyasasından daha tutarlı.

ozkanvurgun43

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Kuyumculardan alabilirsin.Bunun yanında bankalardan da alabilirsin.18 yaş altı banka hesapları var.Anne ya da babanın imzası ile banka hesabı açabilirsin.Ziraat,yapıkredi,işbankası,Vakıfbank gibi bankalarda 18 yaş altı hesapları var.

Ferit Çelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
gümüş altına göre çok daha sert düşüp çok daha sert yükselebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

onun düşüşünde hem de yükselişinde kazanabilirsin

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Bence altın al 400ü görecek zannımca

Ferit Çelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
ama fiziki almalyı tavsiye etmem çünkü biraz riskli

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
En kısa örnekle; kuyumcular 1000 tlye altın satıyorlardı. Alıp geri satacak olduğunda 950'e alıyorlardı. Velhasıl 1050 tl olduğunda üstündeki her tl ve kuruştan karım olacaktı. Kısaca karın kuyumcudan çok olmaz.
Öte yandan saklaması dert, hırsızlık vs açısından.