Fiyatlar ne olacak?

Bu konuyu okuyanlar

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Herkese merhaba,
Biz işimiz gereği ürünleri fiyat bandına ayırma ya da yeni fiyatları kabullenme konusunda daha başarılıyız ancak normal kullanıcı 3-4 senede bir telefon alıyor ve aradaki sürede özellikle son dönemde ciddi değişim olduğunu fark ediyor. SDN Forum sakinleri olarak sizler neler düşünüyorsunuz? Ciddi bir fiyat artışı var o kesin. Ancak ne zamana kadar böyle gider? Artış devam eder mi? Durulur mu? Yoksa fiyatlar düşer mi? Buyurun konuşalım.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Tabii ki artış devam edecek. Özellikle mayıs ayından sonra zirveyi göreceğini düşünüyorum.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
Bir bavul parayla 1 kilo beyaz peynir alacağımız günlerin geleceğini düşünüyorum ?

Ne telefonu ne xbox ı ne pcsi ne ps si :)

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
hocam eskiden telefon maliyetleri daha azdı. örneğin 1 kameralı telefon ile 2 kameralı telefonun fiyat farkı aynı olmaz mantıken. veya sensör sayısı işlemci ve bellek miktarları ekran kalitesi de iyice arttı bu sebeple maliyetlerde arttı. eskiden 700 dolara amiral gemisi telefonlar alırken şimdi 1000 dolar bandına yükseldi. üstüne döviz kuru ve vergi artışları da eklenince ibre fiyat artışı yönünde ne yazık ki.
90 lı yıllarda da üretim yapan az firma vardı. distribitör azdı arz azdı, talep fazlaydı yine pahallıydı. firma sayısı ve rekabet arttı. ardında döviz kuru da sabit gidince 2007-2013 yılları arası çok artış olmadı. 1250- 2000₺ bandında amiral gemisi tüm telefonlar alınıyordu. döviz artışı, vergi artışı, özellik dolayısı ile üretim maliyeti artınca sonrasında 45000 ₺ bandına çıkmış oldu.