Fiyatı artan ürünün para iadesi

Bu konuyu okuyanlar

MihammedAliYılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelik ile merhabalar:
Ben 1 sene önce 5000tl ye Vatan bilgisayardan Asus laptop aldım . 5kere servise gitti ve sonunda değişim iade hakkı geldi bilgisayar dolardan dolayı su anda 7300tl benim hakkim suanda fatura ustundeki parami olucak yoksa laptop un su anki fiyatı mı sonucda degisim yapsam da adamlardan 7300 tl gidecek.
Birde diyelim ki adamların elinde bu üründen kalmadı o zaman ne olucak ama önce bu para konusu öne degisimde ne şimdiden teşekkür ederim.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Satın aldığınızdaki ücretten, faturadaki ücretten dönüş yapacaklarını düşünüyorum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Ellerinde aynı üründen yoksa, eşdeğer bir ürün önerebilirler. Eşdeğerlik te fatura fiyatına göre geçerli olur. Ama fatura fiyatına göre üst sayılan bir ürünü de önermekte bir yasal engel yok. Fatura değerinin altında bir öneri sunulursa, hukuki olarak sen red etme hakkına sahipsin. Hukuk yolu her durumda da açık ve tamamen Hakim bey'in kişisel değerlendirmesi ile sonuçlanır.

MihammedAliYılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ellerinde aynı üründen yoksa, eşdeğer bir ürün önerebilirler. Eşdeğerlik te fatura fiyatına göre geçerli olur. Ama fatura fiyatına göre üst sayılan bir ürünü de önermekte bir yasal engel yok. Fatura değerinin altında bir öneri sunulursa, hukuki olarak sen red etme hakkına sahipsin. Hukuk yolu her durumda da açık ve tamamen Hakim bey'in kişisel değerlendirmesi ile sonuçlanır.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Teşekkür ederim 3 gündür cevap arıyordum sagol

Son düzenleme:

Son mesajlar