Fitness Sonrası Kollarım Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Son 1 haftadır düzenli olarak hafta içleri fitness'a gidiyorum. Fakat kollarım aşırı ağrıyor. Kollarımı tam açamıyorum. Sürekli sanki kolum alçıdaymış gibi kalıyorum. Açmaya çalıştığımda çok acıyor. Bu ilerleyen zamanlarda geçer mi yoksa bir şey yapmam gerekiyor mu ?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Son 1 haftadır düzenli olarak hafta içleri fitness'a gidiyorum. Fakat kollarım aşırı ağrıyor. Kollarımı tam açamıyorum. Sürekli sanki kolum alçıdaymış gibi kalıyorum. Açmaya çalıştığımda çok acıyor. Bu ilerleyen zamanlarda geçer mi yoksa bir şey yapmam gerekiyor mu ?
Hamlanmıssınız :), bende spora yeni başladığımda olmuştu ama birkaç güne hiçbişeyin kalmaz :)
ama çok ağır kaldırma.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
Geçer vücudun şuan alışma sürecinde 1 hafta sonra kolların açılır

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Alışma süreci olduğunu sanmıyorum. Uzun süredir spor yapan biri olarak kendinizi çok zorlamış olma ihtimaliniz var. Ağırlığı azaltıp sert sayılarını arttırmanızı öneririm

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Alışma süreci olduğunu sanmıyorum. Uzun süredir spor yapan biri olarak kendinizi çok zorlamış olma ihtimaliniz var. Ağırlığı azaltıp sert sayılarını arttırmanızı öneririm
olabilir hocam daha hiç bilgim falan yok 1 . haftadayım, çok ağır girmedim aslında kaldırabileceğim kadarını girdim ama sanırım az ağırlık çok tekrar daha iyi olacaktır. Teşekkürler herkese

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
1 senedir spor yapan biri olarak söylüyorum eğer önceden spor geçmişiniz veya devam eden bir spor süreciniz yoksa ilk yaptığınız antremanlarda kollarınız aşırı ağrır ve tam açamazsınız bu süreç 1 hafta boyunca yaptığınız tüm antremanlarda olur ve yavaş yavaş normale dönmeye başlar, ağrı olması kötü bişey değildir aksine sporu tam anlamıyla yaptığınızın ve işe yaradığının işaretidir

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
1 senedir spor yapan biri olarak söylüyorum eğer önceden spor geçmişiniz veya devam eden bir spor süreciniz yoksa ilk yaptığınız antremanlarda kollarınız aşırı ağrır ve tam açamazsınız bu süreç 1 hafta boyunca yaptığınız tüm antremanlarda olur ve yavaş yavaş normale dönmeye başlar, ağrı olması kötü bişey değildir aksine sporu tam anlamıyla yaptığınızın ve işe yaradığının işaretidir
spor geçmişim yok, bu ilk spor yapışım bile denebilir :D. Mesajınız için teşekkür ederim. Biraz korktum açıkcası başta çünkü kollarımı açamıyordum tıpkı alçılı gibi kalmıştım :D