Fırın 5 gün yanık kalmış :(

watersome

Üyecik
Arkadaşlar fırının fişini çekmeyip ayarını sıfıra getirmiştim. Günler sonra farkettim ki fırın hala yanıyor. Meğer o değer 0 değil 30-40 derece imiş. yaklaşık 120 saat boyunca yanan 30c'lik fırın ne kadar kw yakmıştır. İstanbul'da bu değer faturaya ne kadar yansır. Tahmini bi değer verebilir misiniz?

watersome

Üyecik
biraz eski bi fırın set üstü ama gömme dolabın içinde olduğu için arkasına bakmam çok zor. yani 100-200 lirayı bulabilir mi daha mı uçuk olur :(
[COLOR=#EEE !important]en → tr
:

[/COLOR]​

- - - Mesaj Güncellendi - - -

biraz eski bi fırın set üstü ama gömme dolabın içinde olduğu için arkasına bakmam çok zor. yani 100-200 lirayı bulabilir mi daha mı uçuk olur :(
[COLOR=#EEE !important]en → tr
:

[/COLOR]​

Alıntıdır Arkadaşım,

(Cıhazın tükettiği Watt gücü) x (cıhazın yılda kullanıldığı gün) x (cıhazın kullanıldığı saat) / 1000 = cıhazın yıllık kWSaat tüketimi

Örnek: 100 Watt'lık bir LCD TV x (365 gün) x (5 saat) = (182.500 WSaat) / 1000 = 182,5 kWSaat.

[h=4]Elektrikli fırın[/h][h=4]2500 W[/h][h=4]52 hafta[/h][h=4]Haftada 1,5 saat[/h][h=4]195 kWS[/h]

[h=4]Mikro dalgalı fırın[/h][h=4]1500 W[/h][h=4]52 hafta[/h][h=4]Haftada 1 saat[/h][h=4]78 kWS[/h]

Alıntıdır Arkadaşım,

(Cıhazın tükettiği Watt gücü) x (cıhazın yılda kullanıldığı gün) x (cıhazın kullanıldığı saat) / 1000 = cıhazın yıllık kWSaat tüketimi

Örnek: 100 Watt'lık bir LCD TV x (365 gün) x (5 saat) = (182.500 WSaat) / 1000 = 182,5 kWSaat.

[h=4]Elektrikli fırın[/h][h=4]2500 W[/h][h=4]52 hafta[/h][h=4]Haftada 1,5 saat[/h][h=4]195 kWS[/h]

[h=4]Mikro dalgalı fırın[/h][h=4]1500 W[/h][h=4]52 hafta[/h][h=4]Haftada 1 saat[/h][h=4]78 kWS[/h]

watersome

Üyecik
50ymiş derecesi tekrar baktım da:/
öğrenci evindeyim bakalım eve fatura gelince ne olacak :(
Fırının arkasına da telefonla baktım, hiç bi yazı yok normal wattı da yazmıyor üstünde. bi arkadaşım da 20-30 tutar dedi ama hayırlısı.

watersome

Üyecik
alt üst seçili :(((
süsler marka

http://www.ucuzuiste.com/susler_126428.html#1

bunun aynısı galiba

http://www.bilio.com/mini-firin-c5187/susler/5007-p34891106/#tab=spec_scroll

buldum bunun aynısı. min 50c demiş. min 800w max 1200w yazıyor.

o zaman alt-üst 50cde saatte 1000 watt yaksa;
istanbulda kws 0.3 tl gibi bir değer sanırım
5gün=120 saatten
120x 1kws x 0.3= 36 lira gelir diye düşündüm doğru mudur :)

en alttaki sıfırda olursa kapalı timer da sıfırda olursa kapalı çok harcamaz.

clients

Profesör
Zaman ayarlı bu.süre dolunca elektirigi keser sıfıra getirmene gerek yok
Benim cihazda 200 derecede duruyo. Zamanı ayarladınmı çalışıyor

Kurt Cobain

Profesör
Bence en fazla 20-30 TL gelir. Bizde elektrikli ocak var. Fırınla aynı wattır büyük ihtimalle ben elektrikli ocakla sabah akşam çay demliyorum ve 2 saat boyunca hep kısık ateşte açık kalıyor. onun haricinde annem yemek yapıyor hergün , çorba yapıyoruz falan yani bütün gün açık gibi . Ve elektrik faturası 80 TL geliyor aylık.

selçux

Asistan
allahtan içinde bişey kalmamış yangın falan çıkmamış aman dikkat et verilmiş sadakan varmış.

Bence en fazla 20-30 TL gelir. Bizde elektrikli ocak var. Fırınla aynı wattır büyük ihtimalle ben elektrikli ocakla sabah akşam çay demliyorum ve 2 saat boyunca hep kısık ateşte açık kalıyor. onun haricinde annem yemek yapıyor hergün , çorba yapıyoruz falan yani bütün gün açık gibi . Ve elektrik faturası 80 TL geliyor aylık.
tüpden daha karlıymiş :)

falcon291

Profesör
Elektrik saatine baksana... Bir de önceki faturaya bak, zaten ortaya çıkar tablo. Önceki faturayı bulamıyor isen Ayedaş'ı arayıp sorabilirsin tahmin ediyorum.