Firefox Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

crazyfrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba benim Firefox'la ilgili bir sorunum var.Firefox forumlarda kullanmıl olduğum kullanıcı adlarını hatırlamıyor.Ayarlarda bir sorun yok.Yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.İyi günler.

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
79557248uw9.png

11487766ej1.png

bu iki sekmeden ayarlar yapılıyor, bunları kontrol edersen düzelebilir, ikinci resimdeki her kapatışta özel verileri temizle seçeneğin kapalı olmayabilir.

farklı sorun varsa beni aşar :D

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
firefoxu silip ie7 kullanırsan sorunun çözüldüğünü göreceksin..

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
gokhans19 dedi ki:

Bunun Firefox Programı ayarları ile ilgili Bir Çözüm Olduğuna Sen gerçekten İnanıyormusun ?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
PcMaSTeR dedi ki:
gokhans19 dedi ki:

Bunun Firefox Programı ayarları ile ilgili Bir Çözüm Olduğuna Sen gerçekten İnanıyormusun ?
Evet.Firefoxu silip ie7de forumlara giriş yapınca sonradan kullanıcı adının hatırlandığını göreceksin..

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
gokhans19 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
gokhans19 dedi ki:

Evet.Firefoxu silip ie7de forumlara giriş yapınca sonradan kullanıcı adının hatırlandığını göreceksin..

Pes ! 2dk. IE reklamı yapma, Firefox ayarları hakkında Bilgin varsa Soruna O şekil cevap ver. Neden Her Firefox ile İlgili başlığa "IE kur olur biter" Diyorsun ?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
PcMaSTeR dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
gokhans19 dedi ki:

Pes ! 2dk. IE reklamı yapma, Firefox ayarları hakkında Bilgin varsa Soruna O şekil cevap ver. Neden Her Firefox ile İlgili başlığa "IE kur olur biter" Diyorsun ?
Çünkü ie kurunca olup bitiyorda ondan.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Madem Öle Her Sorun Halloluyor. Buraya SDN'nin Ana Sayfasının Küçük Bir Ekran görüntüsünü Ekle bakalım. IE7 ile Açılmış. Ama Tertemiz bi Şekilde Olacak...

Sonrada Kelime Reklamlarının Üzerine getir Mouse ve Bana Reklamların Açılmadığını Göster.

Daha Sonra Sağ Tıklamaya İzin vermeyen bir Sitede Sağ tıkla ve bana Menüyü Göster.

Daha daha Sonra Sayfada verilen Bir Linke Tıklamadan Arkasında Hangi Sayfanın Olduğunu Gösteren Küçük Bir Pencere Göster

Yetmedimi ? MırC Kullanmışsan bilirsin Mouse İle Yazının Üstünden geçtinmi Yazı Direk Hafızaya Alınıyor ve Kopyalamaya hazır Oluyor, bunu bana IE7 de Gösterirmisin ?

Buda mı yetmedi? 15 yakın Sekme Açtın ve Hepsi Ekrana Sığmadımı? O zaman Sekmelerin boyutunu Küçült IE ile

Sekmelerden birisi Hayati bir sekme ve Kapanmaması lazım, Kapatmasını Engelleyecek bir Eklentisi Yok mu IE7'nin Aaa!

2-3 Yerde Bilgisayar Kullanıyorsun Ama Her Gittiğin yere Yer İmlerini(yani Sık kullanılanlar listesini) Tek Tıkla O an ki Kullandığın Bilgisayara İNTERNETTEN Alamıyormusun IE7 İle ?

Gmail'ine Mail gelmişmi Diye İlla gmail.com'a mı Girip bakıyorsun ? Aaa !

Peki Adsense Hesabında ki Nekadar Para Biriktiğini Sana IE7 Status barda Söyleyemiyormu Aaaa !

Peki O anda baktığın Sekmeleri Kapatmadan Gizleyebiliyormusun Ie7 İle ? yoksa Ie7 Kapanmadan Sekmeler kaybolmuyormu Aaaa!

Sayfanın birinde adamın Biri Bağlantısız bi Link vermiş Onu İlla Adres Çubuğuna Yazarak mı Giriyorsun Ie7 İle ? IE onu Bağlantılı Link haline getirmiyormu?

Tek Tıkla Bulunduğun sayfayı Proxy'li Gezebiliyormusun Peki Ie İle ? Hemde Proxy Arama derdin olmadan ?

Yazıcıdan Sayfayı Yazdıracan Ama tonla İstemediğin Objeler Mevcut Onları Tek Tıkla Kaldıramıyormusun ? AAaa !

Winamp veya Mediplayer da Parça Değişmek veya başka bir İşlem İçin O Programların Üzerine mi gelmek Zorundasın ? IE7 Kullanırken

Hava Durumunu Öğrenmek İçin Haber Saatinimi bekliyorsun veya başka Sitelere Girmek zorunda kalıyorsun ? IE 7 kullanırken?

Bir sayfanın Açılması İçin 5 sn beklemek Zorundamı Kalıyorsun IE7 ile ?

IE7 ye Eklenti Eklemek İçin Windows Sana Paraylamı Satıyor Eklentileri?

Şimdi Yukardakilerini Yapabiliyorsan IE 7 İle ben Hemen Firefoxu Sileceğim, Ha yok eğer yapamıyorsan O zaman Millete Ie7 reklamı yapmaktan vazgeç, Ayrıca Sanada bu Saydıklarımın Hepsini Paket halinde Ekliyeyim buraya... Oldumu?

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Aynı sorun bendede başladı,3gündür,galiba Firefox un yeni sürümünde hata var yada bizim parolayı çalıyo
(bari kopyalayın,kesip alıyolar)
Sorunun çözümü şu ama yine aynısı oluyo zamanla
Firefoxu kaldır
Program Files/Mozilla Firefox/ sil
Program Files/Common Files 'e bak,orda varsa onuda sil
Documents and Settings\Administrator\Application Data\Mozilla onuda sil
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Mozilla onuda sil
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp burdaki klasörlerden birinin içinde mozilla setup olması lazım yoksada fazla kurcalama onuda sil

Tekrar kur,Sorun düzelicek ama zamanla yeniden başlıyo hata yani bende :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Spybot veya spysweeper kulanıyorsanız sorununuz burdan kaynaklanıyor olabilir.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
elektr10 dedi ki:
Helal olsun 2 sinide kullanıyorum,Sorun bumu yani
Spybot kullanırken,sorun yoktu
Spysweeper kullanmaya başladığımdan beri oluyo

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
acı_gerçek dedi ki:
elektr10 dedi ki:
Helal olsun 2 sinide kullanıyorum,Sorun bumu yani
Spybot kullanırken,sorun yoktu
Spysweeper kullanmaya başladığımdan beri oluyo
Mozillanın forumunda da bu sorun bildirilmiş, çözüm önerilerinden biri de buydu :)
Spybotun bir ayarı var onu aktifleştirirsen sorun olur ama spysweeper'ı sadece okudum ;)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
acı_gerçek dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
Ne İE si Gökhan Firefox tan iyisi yokki,Firefox 2 yi denemedinmi?
Denedim çok hantal çok ram yiyor ve çok yavaş kaldı ie7 karşısında.

PcMaSTeR dedi ki:
Madem Öle Her Sorun Halloluyor. Buraya SDN'nin Ana Sayfasının Küçük Bir Ekran görüntüsünü Ekle bakalım. IE7 ile Açılmış. Ama Tertemiz bi Şekilde Olacak...

Sonrada Kelime Reklamlarının Üzerine getir Mouse ve Bana Reklamların Açılmadığını Göster.

Daha Sonra Sağ Tıklamaya İzin vermeyen bir Sitede Sağ tıkla ve bana Menüyü Göster.

Daha daha Sonra Sayfada verilen Bir Linke Tıklamadan Arkasında Hangi Sayfanın Olduğunu Gösteren Küçük Bir Pencere Göster

Yetmedimi ? MırC Kullanmışsan bilirsin Mouse İle Yazının Üstünden geçtinmi Yazı Direk Hafızaya Alınıyor ve Kopyalamaya hazır Oluyor, bunu bana IE7 de Gösterirmisin ?

Buda mı yetmedi? 15 yakın Sekme Açtın ve Hepsi Ekrana Sığmadımı? O zaman Sekmelerin boyutunu Küçült IE ile

Sekmelerden birisi Hayati bir sekme ve Kapanmaması lazım, Kapatmasını Engelleyecek bir Eklentisi Yok mu IE7'nin Aaa!

2-3 Yerde Bilgisayar Kullanıyorsun Ama Her Gittiğin yere Yer İmlerini(yani Sık kullanılanlar listesini) Tek Tıkla O an ki Kullandığın Bilgisayara İNTERNETTEN Alamıyormusun IE7 İle ?

Gmail'ine Mail gelmişmi Diye İlla gmail.com'a mı Girip bakıyorsun ? Aaa !

Peki Adsense Hesabında ki Nekadar Para Biriktiğini Sana IE7 Status barda Söyleyemiyormu Aaaa !

Peki O anda baktığın Sekmeleri Kapatmadan Gizleyebiliyormusun Ie7 İle ? yoksa Ie7 Kapanmadan Sekmeler kaybolmuyormu Aaaa!

Sayfanın birinde adamın Biri Bağlantısız bi Link vermiş Onu İlla Adres Çubuğuna Yazarak mı Giriyorsun Ie7 İle ? IE onu Bağlantılı Link haline getirmiyormu?

Tek Tıkla Bulunduğun sayfayı Proxy'li Gezebiliyormusun Peki Ie İle ? Hemde Proxy Arama derdin olmadan ?

Yazıcıdan Sayfayı Yazdıracan Ama tonla İstemediğin Objeler Mevcut Onları Tek Tıkla Kaldıramıyormusun ? AAaa !

Winamp veya Mediplayer da Parça Değişmek veya başka bir İşlem İçin O Programların Üzerine mi gelmek Zorundasın ? IE7 Kullanırken

Hava Durumunu Öğrenmek İçin Haber Saatinimi bekliyorsun veya başka Sitelere Girmek zorunda kalıyorsun ? IE 7 kullanırken?

Bir sayfanın Açılması İçin 5 sn beklemek Zorundamı Kalıyorsun IE7 ile ?

IE7 ye Eklenti Eklemek İçin Windows Sana Paraylamı Satıyor Eklentileri?

Şimdi Yukardakilerini Yapabiliyorsan IE 7 İle ben Hemen Firefoxu Sileceğim, Ha yok eğer yapamıyorsan O zaman Millete Ie7 reklamı yapmaktan vazgeç, Ayrıca Sanada bu Saydıklarımın Hepsini Paket halinde Ekliyeyim buraya... Oldumu?

Firefox çoğu sayfayı dandikmi görüntülüyor? Aaaa

Firefox flash sitelerde çıldırıyormu? Aaa

Firefox flash videonun yüzde 20lik kısmını sağ sidebaramı taşırıyor? Aaa

Firefox flashın altındaki linke tıklayamıyor ve orda link olduğunu algılayamıyormu? Aaa

Firefox ilk açıldığında ienin sık kullanılanlarınımı alıyor? Aaa

Firefoxla siteler dandik görünüyor diye kendi içinde düşmanı ie nin tabınımı kullanıyor? Aaa

Firefox 2.0.0.6 internet yokmuş gibi davranıp hiçbir siteyi açmayıp sunucu bulunamadımı diyor? Aaa

Firefox ie nin 3 katı ram yiyip 256mb ram kullananların ramlerinin yüzde 80ini yeme başarısımı gösteriyor? Aaa

Firefox 2.0ı ie7nin yarısı kadarmı hızla kullanıyosun? Aaa

Firefoxu hızlandırmak için fasterfox kullanıp firefoxu dahadamı yavaşlatıyorsun? Aaa

Firefoxa eklentileri doldurup hantallığına hantallıkmı katıyosun? Aaa

İE ile başedemeyince sahte siteler açıp ieye lafmı atıyosun? Aaa

Firefox web standartlarına uymadığı için çoğu sitede sorunmu yaşıyosun iede gözüken link firefoxta gözükmüyomu? Aaa

3 günde 2 sürüm çıkarma başarısımı gösteriyosun? Aaa

Sekmeleri operadan çalıp ieye hırsızmı diyosun? Aaa

vs. vs. vs...

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bana Firefox'un Eksik yönlerini Değil IE7'nin Fazlalıklarını Göster Firefoxtan.

Ram Konusu Doğru, Ancak Hala geliştirilen Bir tarayıcı.

Sayfaları Dandik Gösterdiğini Hiç Sanmıyorum.

Flash siteler Pluginden Sonra Asla Sorun olmuyor,

Hız Konsunda hala Yanılıyorsun bu Kadar İnsan Forum Site Tester Deneme yapıyor ve Bariz Sıralamayı Opera> FF > IE Olarak Gösteriyor bunu İnkar edemezsin...

Sekme Olayını Kim Kimden Gördüde Entegre etti :)

Sık Kullanılanları Aktarmasını Söylemişsin, İşte Boş taraftan bakınca Sanki Üstünlük sağlıyor Gibi Lanse etmişsin. Adamlar Yine Kolaylık Açısından IE deki Listeni Sorunsuz ve Zahmetsizce FF de Kullanmaya Devam etmen İçin Yapmış Sen kalkmışsın ne anlamda buraya yazıyorsun.

Dediğim Gibi Eklentisini Parayla Satanlardan Ne hayır gelecek Anlamış Değilim... Firefox'un Kendiside Ücretsiz, Eklentileride...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
acı_gerçek dedi ki:
elektr10 dedi ki:
Her ihtimale karşı işi sağlama alalım.
Bahsettiğim sorun dışında bildiğiniz gibi bazı siteler(hotmail, yahoo vs.) şifrelerin hatırlanmasına izin vermez.Bunlara bile çözüm bulan bir eklenti buldum.Buyrun :)
http://roachfiend.com/archives/2005/03/03/always-remember-password/
Kanka bu şifreleri çalmasın :)
Sakat işe bulaştırır mıyım ben sizi (A)
Mozilla şifre hatırlamama sorunlarında ne yapılmasına dair bir yazı hazırlamış.O yazıda önerilen çözümlerden biri de bu.Ordan buldum yani.Mozillanın kendi önerdiği eklentide böyle bir şey olması pek olası gelmiyor bana.İşte o yazı :)
http://kb.mozillazine.org/User_name_and_password_not_remembered

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
iyi bi ie-ff testi oldu, tüm artı ve eksiler söylendi :)
adblock ile ff kullanmaya devam

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
aman diyim, ben tartışmaya girmiyeyim :I

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
regedit dedi ki:
iyi bi ie-ff testi oldu, tüm artı ve eksiler söylendi :)
adblock ile ff kullanmaya devam
İE içinde İE7PRO eklentisi var.Reklamları ve flashları engelleyebiliyor..

crazyfrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunum hala devam ediyor.Firefox 2.0.0.7 sürümünü yükledim hala değişen bir şey yok.FEBE eklentisi ilgili bir sorun olabilir mi? İlginize teşekkürler.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Benim önerdiğim eklenti aklına yatmadı galiba :*

Sorunun eklentilerle ilgili olup olmadığını anlamak için tüm eklentileri etkisizleştir, şifreyi hatırlıyorsa sorun eklentilerdedir demektir.

crazyfrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana önerebileceğiniz parola eklentileri var mı?