Firefox Eklentileri Görünmüyor

Bu konuyu okuyanlar

computerdoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba başlıkta yazdığım kısmın tam anlatımını yapmaya çalışıyım. firefoxta normalde girilecek sitenin linkinin yada girilmiş olan sitenin linkinin yazılı olduğu kısmın hemen yanında arama motoru bölümü var. buraya kadar her şey normal asıl sorun bundan sonra başlıyor. firefoxta kullandığım eklentiler var bunlarla ilgili şimdiye kadar sorun yaşamadım. adobe flash player mı tam bilmiyorum ama bi programın upradate edilmesi gerekiyordu. ben de update yaptım ama yaparken avg secure diye bi şey kurulmuş makinaya ilk başlarda farkında değildim. avg secure kaldırmaya çalıştım ama yapamadım.

bu arada yaptığım diğer işlem bi dosya indirmek için yandex linki vardı. dosyayı indirmek istedim fakat dosyayı daha hızlı indirebilmek için yandex programını kurmam gerektiği uyarısını verdi bende kurdum. işim bittiğinde kaldırdım. yandex programını kurduğumda firefoxda yeni sekme açarken yandex in kendine ait haber hava durumu gibi sekme seçenekleri geliyordu. yandex i kaldırınca zaten onlarda kalkıcak tabi ama şimdi yeni sekme açmak istediğimde adres satırında " yafd:tabs " böyle bi şey görünüyor ve adres anlaşılamadı diyor. yandexi kaldırırken onunla alakalı herşeyi kaldırdım.

bi kaç gün sonra makinayı açtığımda firefox adres satırının yanındaki arama motoru bölümünü göremedim. geri getirmek için uğraştım ama olmadı. 1 hafta sonra görünmeyen arama motoru bölümü geri geldi. 3-5 gün sonra tekrar kayboldu. o zamandan beri ortada yok. arama motoru bölümü görünür haldeyken firefox eklentilerini kullabiliyordum. mesela film indirme eklentisi youtube daki videoları indirme yada sadece videodaki sesleri indirme gibi eklentiler vardı kullandığım

karşılaştığım sorunlar bunlar yapmak isteyipte yapamadığım şey ise arama motoru bölümü geri getirmek bu bölüm geri geldiğinde her seferinde google a girme zorunluluğu olmuyor. bu bölüm geri gelirse görünmeyen eklentiler tekrar görünür hale gelicek.

bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

altenatif çözüm olarak firefox u kaldırıp kurmak istedim fakat yer imlerinin yedeğini almak gerekiyor. daha önceki sürümlerde yedek almak ve geri yüklemek kolaydı ama şimdiki sürümlerde pek kolay olmuyor.