Firefox 3 güvenlik açıkları

Bu konuyu okuyanlar

xeus10

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yeni çıkan Firefox 3'te çok tehlikeli güvenlik açığı bulundu.

17 Haziran günü rekor için download'a sunulan Firefox 3'ün çıkmasından tam 5 saat geçmişti ki, Firefox 3'ü ve (Firefox 2.x) serisini de etkileyen çok kritik bir güvenlik açığı bulundu. TippingPoint'e gönderilen açık, Zero Day Initative programıyla Mozilla'ya iletildi. Bu program yazılımlardaki açıkları ilk bulanlara para ödülü vaadetmekte.

Bu güvenlik açığının detayları ve nasıl uygulandığı güvenlik sebebiyle açıklanmazken, kullanıcıların sadece hatalı kodlu web sayfalarını ziyaret etmesi, kötü niyetli kodun çalışması ve sisteminize girmesinin yeterli olduğu belirtiliyor. Mozilla'nın bu açığı kapamak için acil yama çıkarması bekleniyor. Bu açığın Firefox 2.x sistemleri de etkilediği ayrıca belirtiliyor.

Daha basit fakat Firefox 3'ün çökmesine neden olacak "overflow" açığı da Neohapsis mail listesi'ne gönderilmiş durumda.

DBGM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ciddiymiş valla. bir günde 8 milyon defolu mal rekoru kırdılar yani

xeus10

Doçent
Reaksiyon puanı
0
valla ben firefoxu bunu duymadan önce sildim opera kullanıyorum acid den 84 alıyo firefox 3 71 alıyodu opera 9,50 bayagı hızlanmış özellikleri firefox 3 ile aynı tavsiye ederim

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu acıga karsı Şu an için tek önlem, güvenmediğiniz sitelere girmemek olarak görünüyor. Mozilla bir yama üzerinde çalıştığını bildirdi.
Kaynak Soranlar içinse;
Burdan

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bazı sitelerde yazıların arasında böyle bişi � oluyor nedeni nedir bilen varmı
adszkb6.jpg

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Acele işe şeytan karışır bu duruma güzel bir örnek...