Firavununun penisini çalmışlar!


Mısır firavunları arasında en ünlülerinden birisi olan Tutankamon'un mumyasının 2'nci Dünya Savaşı sırasında soyulduğu ve boynun-daki mücevher ile penisinin çalındığı ortaya çıktı.

Hazine avcılarının defalarca yağmasına maruz kalan Mısır piramitleri büyük tahribata uğradı. Hakkında fazla bilgi bulunmayan ancak Mısır firavunları arasında en ünlülerinden birisi olan Tutankamon da bu yağmalardan nasibini aldı. MÖ bin 400'lerde 18 yaşında ölen firavun Tutankamon'un Kahire'deki mumyasının 2'nci Dünya Savaşı sırasında soyulduğu ortaya çıktı. 1926'da bulunan Tutankamon'un boynundaki mücevher ile penisinin çalındığı anlaşıldı.

TUTANKAMON KİMDİR

Mezarındaki inanılmaz zenginlik bulunduğu halde Tutankamon (MÖ: 1361-1352) hala hakkında en az bilgi bulunan firavundur. Tahta çıkma hakkını, ünlü kral Akhenaton (MÖ.1379-1362) ile kraliçe Nefertiti’nin kızı Prenses Ankhesenpaaten’le evlenerek elde etmişti. Tutankamon’un ebeveyninin kimler olduğu konusunda, bazı uzmanlar bu firavunun, ”Akhennaton’un Nefertiti dışında bir kadından olan oğlu” tezini ileri sürüyorlar. Bazı uzmanlara göre de Tutankamon, Akhenaton’un babası III. Amenofis’in (MÖ.1417-1379) birinci karısı Tiy’den doğmuştur. Kesin olan, Tutankamon’un III.Amenofis ve Akhenaton’şa akraba ve soylu olduğudur. Dokuz yaşında tahta çıkan ve adı 12 yaşına kadar “tutankaten” olan Tutankamon (Güneş tanrısı Amon’un yaşayan temsilcisi) krallar arası savaşlarını en yoğun olduğu dönemde doğmuştu.

Kaynak: haber7.com
 

m1903

Profesör
o_O o_O o_O derim o kadar.Hadi üstünde değerli birşey varsa alırsında şeyini ne diye alırsın.Düşündüğüm şey için değildir inşallah :p
 

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Kontrol etmişse bile nereden biliyor?
İkinci dünya savaşından önce ve sonra cesedi incelemiş mi?

Ben yukarıdaki soruyu, cevap aramak için değil, ne kadar gereksiz bir konu olduğuna ve insanların anlamsız şeylerle zaman kaybettiğine dikkat çekmek için yazmıştım.
 

Son mesajlar

Üst