Final Cut Pro'mu Yoksa Adobe Premiere Pro'mu?

Bu konuyu okuyanlar

cheonahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık üç ay sonra İzmir'e taşınacağım. Asıl mesleğim video editörlüğü ancak bildiğim tek program Final Cut Pro X. Sizce İzmirde de bu program ile iş bulabilir miyim?

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık üç ay sonra İzmir'e taşınacağım. Asıl mesleğim video editörlüğü ancak bildiğim tek program Final Cut Pro X. Sizce İzmirde de bu program ile iş bulabilir miyim?
Hocam izmir'de olmak bir sıkıntı değilki istereniz ardahan'da olun.

Bence Adobe zor geliyorsa Sony Vegas kullabilirsin.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
ALLAHIN izniyle bulabilirsin istersen kendini geliştir başka programlarıda öğren

cheonahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam izmir'de olmak bir sıkıntı değilki istereniz ardahan'da olun.

Bence Adobe zor geliyorsa Sony Vegas kullabilirsin.
Adobe Premiere az çok kullandım. Premiere daha çok Youtuberlar için optimize edilmiş gibime geliyor. Ama Final Cut öyle değil, hem hızlı render alıyor hem de arayüzü ve kullanımı daha basit. Bu sayede işlerimi daha çabuk bitirebiliyorum tek korktuğum yanı İzmirdeki iş ilanlarına bakayım dedim hepsi Premiere bilen kişiler istiyor

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Adobe Premiere az çok kullandım. Premiere daha çok Youtuberlar için optimize edilmiş gibime geliyor. Ama Final Cut öyle değil, hem hızlı render alıyor hem de arayüzü ve kullanımı daha basit. Bu sayede işlerimi daha çabuk bitirebiliyorum tek korktuğum yanı İzmirdeki iş ilanlarına bakayım dedim hepsi Premiere bilen kişiler istiyor
Hocam sizde biraz daha öğrenin :)

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Hocam İzmir'de istanbul'daki adamın işinide alabilirsiniz ayrıca Premiere zor bir uygulama siz test edit yapıp gösterebilirsiniz ancak Vegas hem basit hemde kaliteli bir video edit uygulaması.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Hocam illa ki premiere pro iyi diye birşey yok ki öğrenmek de gerekmiyor.

zaten çok harika birşeyler isteseler Davinci Resolve'den isterler.
Hocam ben dedim ya bilemem diye kullanmadım o uygulamaları sadece size gelecek iş teklifine göre yapıyorsunuz ha derler FCP ile de yapabilirsin derlerse yararına olur ancak sadece premiereden yapacaksın derlerse o işi yapamayabilirsin ben onu diyorum

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Hocam ben dedim ya bilemem diye kullanmadım o uygulamaları sadece size gelecek iş teklifine göre yapıyorsunuz ha derler FCP ile de yapabilirsin derlerse yararına olur ancak sadece premiereden yapacaksın derlerse o işi yapamayabilirsin ben onu diyorum
Aslında piyasada bu uygulama ile yapıcaksın diye birşey yok neden böyle yapmışlar anlamadım

Konu sahibine:Adobe öğrenmek istersen Onur Naci Öztürkler izleyebilirsin.

cheonahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam benim Macbook bilgisayarım olduğu için FCP ile iş bulma imkanın artar diyorlar. Doğru mu sizce?

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424