Anket Filmleri Türkçe dublajlımı seviyorsunuz Türkçe altyazılımı?

Hangisi

• Türkçe Dublaj

Kullanılan: 5 11.4%
  • Türkçe Altyazı

Kullanılan: 28 63.6%
  • Dublaj güzelse Türkçe dublaj. Yoksa altyazı

Kullanılan: 9 20.5%
  • Direkt orijinal dil

Kullanılan: 2 4.5%

• Kullanılan toplam oy
    44

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Ben altyazı seviyorum çünkü hem ingilizcem gelişiyor hemde seslendirme daha iyi oluyor :) Sizinde cevaplarınızı bekliyorum. ?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
20-25 sene öncenin filmlerini Türkçe dublaj izlerdim şimdi alt yazılı izliyorum, yeni dublajları sevemedim bir türlü örnek Terminator 2, Blade, Baba serisi Pianist vs, hepsinin bende vcdsi vardı şimdi çağa ayak uyduralım diye netflixten izledim 10 dakika geçmeden alt yazıya geçtim yaramaz yeni dublajlar

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Türkçe dublaji seviyorum ama bazen batirabiliyor
Oldlar bilir küçükken Beyblade çizgi filmi vardı 1 bölümünü ingilizce izledim çok ciddi etkileyiciydi ama Türkçe dublaj çizgi filmi size Niloya gibi gosteriyo

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Orijinal seslendirme daha iyi olduğu için Türkçe altyazılı seyretmeyi seviyorum. Ama yine de Türkçe dublaj da iyiyse öyle de seyrederim. Öylesine bir bakasım geldi şunlara; Batman: The Animated Series, Batman: Mask of the Phantasm, The New Batman Adventures ve Batman Beyond: Return of the Joker seyrettim. Kevin Conroy Batman'i ve Mark Hamill Joker'i iyi seslendiriyorlar. Hele Mark Hamill'in gülmeleri harika. Ya da diğer seslendirenler de iyi. Mesela Two-Face'i seslendiren Richard Moll gibi.

Son düzenleme:

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Dublajda gerçekten başarılıyız ancak orijinal seslendirmeye kıyasla çok eksik var. Altyazı daha keyif verici ve dil tarafında da artısı var.

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Türkçe altyazı olarak izliyorum. Türkçe Dublaj yapına film veya dizi pek tat vermiyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Filmin yapısına ve türüne göre değişir. Anlam derinliği olan bir filmde Türkçe dublaj geçmiyor bana. Gülesim geliyor duygusal sahnede bile.

Ama savaş filmi olur bilim kurgu olur onlarda dublaj olabilir. ( Mesela şu iki sahne çok farklı geliyor bana. ) Bir dublaj filmi tamamen değiştirebiliyor.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
Filmin yapısına ve türüne göre değişir. Anlam derinliği olan bir filmde Türkçe dublaj geçmiyor bana. Gülesim geliyor duygusal sahnede bile.

Ama savaş filmi olur bilim kurgu olur onlarda dublaj olabilir. ( Mesela şu iki sahne çok farklı geliyor bana. ) Bir dublaj filmi tamamen değiştirebiliyor.

Sezai aydın sylvester stallone

İlişkili olmasada Vito corleone Atilla olgaç

Uğur taşdemir Nicolas cage

Kısacası filmlerin 20-30 sene önceki dublörleri daha iyi veya bize öyle geliyor 2000-2005 te doğan biri için netflix dublajları daha iyi olabilir çünkü çoğunlukla eski dublajları bilmiyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Kesinlikle altyazılı izlerim. Filmin kendi seslerini daha doğru, oyuncuların tonmalamarını ve yansıttıkları ruh hallerini daha doğru algılamış oluruz.

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Ortalama bir İngilizce seviyesine sahip olduğum için basit filmleri izleyebiliyorum. Ama çoğunlukla zevk aldığım Dublaj+Altyazı :)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Dublaj ve altyazısız izlerim. Fakat bazı Amerikan aksanlarının pek anlaşılmadığı filmlerde altyazı nadiren de olsa kullanıyorum. Mesela Teksas'lı ile Boston'lunun aksanı aynı değil.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bu aralar sadece İngilizce altyazı ve İngilizce dublaj ile izliyorum. Kursa gidiyorum ve anlama konusunda bu şekilde kendimi geliştiriyorum.

Son düzenleme:

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Dublajlar garip geliyo bana Altyazılı daha mantıklı İngilizce telaffuz konusunda Geliştiriyo insanı.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Orjinal dil olarak izliyorum karakterlerin gerçek seslerini duymayı seviyorum ve daha orjinal geliyor bana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dublaj ve altyazısız izlerim. Fakat bazı Amerikan aksanlarının pek anlaşılmadığı filmlerde altyazı nadiren de olsa kullanıyorum. Mesela Teksas'lı ile Boston'lunun aksanı aynı değil.
Aksanlar çok bişi değiştirmiyor bence. Hiç bilmediğin bir aksanda bile ne söylediğini az çok anlıyorsun

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Filmin/Dizinin kendi sesi daha güzel oluyor. Altyazılı izliyorum ben. İngilizcemde gelişiyor hem.

Son düzenleme: