Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Predestination FK SON.png.jpg

Peki ya hayatını mahveden adamı ayağına getire bilseydim? Eğer yanına kâr kalacağını garanti edebilseydim, onu öldürür müydün?

IMDb: 7,5
Çıkış Tarihi
: 28 Ağustos 2014
Film Süresi: 97 Dk.
Film Türü: Gerilim, Bilim Kurgu
Ülke: Avustralya
Yönetmen: Michael Spierig, Peter Spierig

Yapımcı: Paddy McDonald, Tim McGahan, Michael Spierig, Peter Spierig
Yazar: Michael Spierig, Peter Spierig

Bütçe: -
Hasılat: 595,933 ABD doları

Film zamansal ajanımızın Fiyasko Bombacısı olarak bilinen ünlü bir teröristi aramasıyla başlıyor. Fiyasko Bombacısı, binalara bombalar kurup yüzlerce insanın ölümüne sebep olan bir teröristtir. Ajanımız bombanın patlamasını engellemiş ama oluşan küçük patlamada yüzü tanınmaz hale gelmiştir. Fiyasko Bombacısı kaçmış ama zamansal ajan bilinmeyen bir kişinin yardımıyla zaman makinesiyle 1992 yılına gitmiştir. Ajan yüz ameliyatı olmuş şekilde uyanır. Bu ajan gizemli bir departman için çalışmaktadır ve bu departman Fiyasko Bombacısını yakalamak için zamanda yolculuklar yapan ajanlarla patlamaları önlemeye çalışmaktadır. Fiyasko Bombacısı 1975 yılında New York'ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumludur...

Predestination Film Replikleri

• Her şüpheli bizi eğitir. İşimizi daha iyi yapmamızı sağlar.
  • Zaman hepimize yetişir. Hatta bizim meslektekilere bile.

• 25 centlik vıcık vıcık kuşe kağıttan yapılmış, sayfaları ihanet ve acıklı şansızlık hikayeleri kusan dergileri okuyarak acınası hayatları hakkında daha iyi hissetmek isteyen kırılmış kadınlar.

• Bu iş (barmenlik) bana gerçeğin kurgudan daha şaşırtıcı olduğunu öğretti. İnanılmaz şeyler duyduğum oldu. Artık hiçbir şey beni şaşırtmıyor.

• Dışarıda gözünün açılması gereken çok fazla bencil var. Korkmaları gerek.
  • Çocuğumun anne ve babası olacağına dair kutsal yemin ettim. Gerçek bir aile. Saf kalmamı sağladı. Beni günahtan uzak tuttu.

• – Kendini turist mi yoksa katılımcı mı olarak görüyorsun?
    + İleri fizik, biyoloji ve astronomide üstün başarı gösterdim. Turist, sadece teknesinin yanındakilerin resmini çekmek için okyanusu aşanlardır. Turist olmaya niyetim yok.

• – Bazen bu dünyanın başına gelen belaları hak ettiğini düşünüyorum.
+ Biliyorum. Yüzleşelim bununla. Kimse masum değil.[/QUOTE]
– İstediğini elde etmek için herkes birbirini kullanıyor. [/QUOTE]

• – Bir şeyi mahvetmek daha kolay.
    + Birini öldürmek.
  • Eğer ileri doğru gidemiyorsan, geriye doğru b.k yoluna düşersin.

• – Çok güzelsin. Birinin sana bunu söylemesi gerekiyordu.
    + Az önce söyledin işte.
  • Neden herkes istediğini alırken bana hiçbir şey düşmüyor? Sürekli güçlü olmaya çalışmaktan yoruldum.

• Kim olmuş olabileceğin için asla geç değildir.
  • Yaratmak üzere olduğun geleceği bilmek bunaltıcı olabilir. Bu hayatın amacını bilmek.

Predestination Fragman
Filmi izleyenler, film hakkında ki görüşlerini SPOILER özelliği altında belirtebilir.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Farklı ve güzel bir kurguya sahip. Oyunculuk ve sinematografi açısından da iyi. İzlemeye değer bir film, özellikle paradoks severlerin ilgisini çekecektir..

p.jpg

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bu tarz paylaşımlar işime yarar

Bence spectral ı da konu al

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Fragmanına bakılırsa, kafayı allak bullak edebilecek bir filme benziyor.