Film İzlerken Monitörün Ekranı Kapanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar, buna benzer konulara baktığım halde anlamadığım için,yardımlarınızı almak adına konu açıyorum.
Dün gece yarısından beri internetten online film izlerken, 15-20 dakika aralarda ekran uyku moduna geçmiş gibi kapanıyor. Ancak film devam ediyor ve mouse oynayınca ya da klavyede bir tuşa basınca tekrar açılıyor ekran.
Güç ayarlarına baktım, uyku modu kapalı ona dair benzeri herşey hiçbir zaman olarak işaretli. Dengeli performansı yüksek performans olarak güncelledim. Bios pilini çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar takmayı, monitör ile kasa arasındaki kablo bağlantısını tekrar çıkarıp takmayı ve bilimum önerileri denedim.
Olmuyor maalesef, caffein adlı uygulamayı yüklemek istedim ancak kodlar nereye yazılıyor,nasıl yüklenir bilecek kadar bilgim yok.
Bu neden kaynaklı olabilir lütfen yardım edin?
Bilgisayar donanımlarımı bildiğim kadarıyla yazayım size;
Windows 10
Amd radeon ekran kartı 2 gb
8 gb ram
Eğer gerekli olan donanım bilgisi olursa araştırır size yazarım.

Ayrıca sinirden sadece video izlerken bu sorunu yaşadığımı farkettim, yani sadece masaüstünde denemedim aynı şey olacak mı diye. Cevaplarınızı merakla bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bakıyorum ancak ekran koruyucu yok seçeneğinde.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
AMD ekran kartlarında benimde her zaman yaşadığım bir sorun. Ekran gittikten sonra sağ alt köşede AMD uyarısı veriyor mu?

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Yok ekran gitmiyor uyku moduna geçiyor, mouseyi hareket ettirdiğimde açılıyor aynı şekilde devam ediyorum. AMD uyarısı almıyorum dikkat ettim onlara, bakmadığım şey kalmamıştı.

Dün bir virüs olabilir belki diye tarama yaptıktan sonra sistemi 1 hafta geriye aldım. Bugün bilgisayarı açtım ve denedim masaüstünde dururkende, film izlerkende uyku moduna geçme olmadı. Bilmiyorum hala daha kararsızım tekrar edebilir diye.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Tarayıcı kaynaklı olabilir, farklı bir web tarayıcı ile denediniz mi yada tarayıcınız güncel mi?

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
@REDFOKS tarayıcı kaynaklı olabilir haklısınız, tarayıcımı kaldırıp yeniden kurulum yaptım birşey değişmedi. Başka tarayıcı denemedim açıkçası ki kullanamam heralde, mecbura kalırsam kullanacağım tabi.
Şu an düzgün görünüyor, bilmiyorum kasa aşırı ısınmamı yaptı, fanları temizleme zamanım gelmişte olabilir.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Sorun devam ederse başka bir tarayıcı ile deneyin, en azından sıkıntının orada olup olmadığı ortaya çıkmış olur.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Pekala deneyeceğim, ona göre tekrar yazarak sizlerden yardım isteyebilirim. Teşekkür ediyorum ^_^