Filistin / İnsani yardım

Bu konuyu okuyanlar

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ön müracat formu burada ----- http://www.ihh.org.tr/filo-katilim-formu/tr/

Bir iki haber

"Mavi Marmara'da ateşli silah vardı" iddiası

2. Gazze filosunun yola çıkacağı şu günlerde, İsrail gazetesi Yediot Ahronot, önemli bir iddia ortaya attı. İddiaya göre, "İsrail ordusu, Mavi Marmara gemisinde aktivistlerinin ateşli silahlar taşıdığını gösteren fotoğraflara sahip" ABD yönetiminden de Türkiye'ye "Gemiyi durdur, İsrail Filistin barış görüşmelerinde ev sahibi ol" önerisi geldi.

Habere göre, İsrail donanmasının elindeki fotoğraflarda İnsani Yardım Vakfı aktivistlerinden birinin omuzunda silah var; diğer bir fotoğrafta da tabanca bulunuyor.

İddiaya göre, fotoğrafların birinde silahlı bir aktivistin yanında, Mavi Marmara yolcuları arasında yer alan İsrail parlamentosunun Arap milletvekillerinden Hanin Zuabi var.

Mavi Marmara olayından sonra, baskında yer alan komandoların verdikleri ifadelerde, İHH mensuplarının en az iki ateşli silaha sahip olduğunu ve bunlardan birinin de komandoların gemiye inmesinin hemen ardından ateş açtığını iddia etmişti.

Habere göre askeri bir kaynak, gazeteye "Silah taşıyan aktivistlerin bir fotoğrafı, 100 komandonun ifadesine bedel" diye konuştu.

İsrail ordusuna göre, fotoğrafların yayınlanıp yayınlamayacağı konusuna henüz karar verilmiş değil.

Öte yandan bazı kaynaklara göre ABD yönetimi, Mavi Marmara'nın Gazze'ye ikinci kez sefer başlatmasını önlemesi ve ilk Mavi Marmara seferi nedeniyle İsrail ile yaşadığı krizi sona erdirmesi karşılığında Türkiye'ye barış elçiliği teklif edecek.

İSTEMEYİZ SİZİN ÖNERİLERİNİZİ BİZ 2. DEĞİL 50. FİLOYUDA GÖNDERMESİNİ BİLİRİZ ORAYA AMA İNŞ. 50 . FİLOYU YOLLAMAMIZA GEREK KALMADAN HERŞEY ÇÖZÜLÜR! 9 DEĞİL 100 DEĞİL 100000 ŞEHİTTE VERİRİZ BİZ DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ HAKSIZIN YANINDA !

http://www.cnnturk.com/2011/dunya/06/03/mavi.marmarada.atesli.silah.vardi.iddiasi/618829.0/

İsrail askeri tatbikatlara başladı

GAZZE'YE insani yardım taşıyan özgürlük filosuna İsrail askerlerinin saldırısının üzerinden bir yıl geçmesinin ardından bölgeye ikince yardım filosu yola çıkmaya hazırlanıyor. Filonun haziran ayının ikinci yarısında yola çıkması planlanırken, İsrail yardım gemisini durdurmak için askeri tatbikata başladı. İsrail'in Haaretz gazetesine göre İsrail Deniz Kuvvetleri'nin, filoya katılmayı planlayan çok sayıda geminin takviye gerektireceği varsayımıyla gemilere el koyma tatbikatları yaptığını yazdı.

Haberde, açık istihbarat veinternetsitelerinden elde edilen istihbarat toplamanın da hazırlıklar kapsamında yer aldığının bilgisi verildi. Gazeteye konuşan İsrail Başbakanı Netenyahu Mavi Marmara'nın da içinde olduğu, Haziran ayı sonunda Gazze'ye doğru yola çıkması planlanan yardım filosunu diplomatik yollarla engellemek istediklerini, gerekirse güç kullanılacağını söylerken, Haaretz, İsrail savunma kaynaklarının, gemilere ve protestoculara güç kullanarak el koymanın dışında alternatifinin bulunmadığını söylediklerini de açıkladı.

Keskin nişancılar ateş edecek

Gazeteye konuşan eski bir İsrailli güvenlik yetkilisi de gerekirse keskin nişancıların ateş edebileceğini, böylece İsrailli askerlerin yaşamlarının riske atılmayacağını söyledi. İsrailGenelkurmayBaşkanı Beni Gantz da filonun gelmesi halinde durdurulacağını belirtti.”Gazze'de insani kriz yok” diyen Gantz, her gün gıda ürünleri ve diğer mallarla dolu yüzlerce kamyonun Gazze'ye girdiğini ifade etti; “İsrail Savunma Kuvvetleri,Gazzedeniz ablukasını kırmaya yönelik her türlü girişimi durdurmaya çalışacaktır” dedi. Gazze Şeridi'ne planlanan yeni filoya da atıfta bulunan Gantz, filo organizatörlerinin Gazze'ye yardım etme arzusuyla gelmediklerini; İsrail'e karşı kin ve provokasyonu körüklemeye çalıştıklarını savundu.Gantz, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un birkaç gün önce bu filoların cesaretlendirilmemesini isteyen sözlerini de hatırlattı.

ABD kaygılarını Türkiye'ye aktardı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Gazze'ye ikinci yardım filosunun gönderilmesi planlarına dair kaygılarını Türk hükümetiyle paylaştıklarını söyledi. Öte yandan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'den özür dilenmedikçe ve tazminat ödenmedikçe İsrail-Türkiye ilişkilerinin eski haline gelmeyeceğini açıkladı. Gazze'ye yardım için yola çıkmaya hazırlanan filoyla ilgili konuşan Davutoğlu, “Umarız İsrail bu kez uluslararası sularda böyle bir eyleme yönelmez” dedi.

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/157152-israil-gazze-icin-harekete-gecti-haberi.aspx

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yahudi kaynaklı sadece Allah bir deseler inanırım ondan başka hiçbirşeye inanmam.Anlaşılan İsrail yine gemiye saldıracak ve şimdiden bunun altyapısını hazırlıyor.Geçen yılki gemide birileri onlara ateş etmiş,Allah yalancıları kahretsin,şayet elinizde öyle bir belge resim görüntü olsaydı şimdiye kadar yayınlamazdınız değil mi?Bilmem ne kadar kamera ve teknolojik aletlerle gerek dünyadan gerek uzaydan o gemiye yaptığınız saldırı kameraya aldınz yani elinizde tüm dünyaya karşı kullanabileceğiniz bir görüntü olacak ve onu yayınlamayacaksınız hadi ordan,Umarım en kısa zamanda yıkılışınızı bizde dünya gözüyle görürüzde o gün bayramımız olur tüm filistinde yaşayan mazlum müslümanlar ile beraber bu habere inanmıyorum ki göreceksiniz yalan çıkacak bilmem kaç bin yıllık yahudi tekniği çamur at izi kalsın

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Adamlar diyor gelmeyin diyor ateş açarız diyor. Koskoca ülkenin bayrak ve ordusunu hiçe sayıp bize karışma ulen ayağı yaparsan sonuçları bellidir bunun.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Adamlar diyor gelmeyin diyor ateş açarız diyor. Koskoca ülkenin bayrak ve ordusunu hiçe sayıp bize karışma ulen ayağı yaparsan sonuçları bellidir bunun.

zaten bu bile başlı başına gitme sebebidir. bütün dünya gitmeyin ölürsünüz dese bile gidilmelidir. güçlü olan haklı değildir, haklı olan haklıdır.

infooo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gemiye binmeme istedigim ayarlamalari yapmama ve sonucunda arkamda durmalarina soz verirlerse israilin karaya yanasmamasi icn komple gemiyi batirmasi gerekir

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya hala ogeminin gitmesini yanlış bulan kişiler varya bu ülkede.. ne demeliyim bilemiyorum.. O gemi gitmeli.. gidecek bu ayın 2. yarısında harekete geçeceğiz ...