Filenin Sultanları Rakip Tanımıyor! Güney Kore: 1 - Türkiye: 3

YellowRed

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Sultanlar rakip tanımıyor!

Filenin Sultanları, Dünya Grand Prix'si 3. hafta maçında Güney Kore'yi, 25-18, 28-26, 20-25 ve 25-13'lük setlerle 3-1 yendi ve 7. maçında 6. galibiyetini aldı.

sultanlar3_PAE94.jpg

Filenin Sultanları, Dünya Grand Prix'si 3. hafta maçında Güney Kore'yi, 25-18, 28-26, 20-25 ve 25-13'lük setlerle 3-1 yendi ve 7. maçında 6. galibiyetini aldı.

NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanan mücadelenin ilk seti oldukça çekişmeli başladı. Setteki iki teknik molaya da önde giren Sultanlar, ilk setin son bölümünde rahat bir oyun sergiledi ve bu seti 25-18 kazandı.

Filenin Sultanları, mücadelenin ikinci setine ise iyi başlayamadı. İyi hücum eden Güney Kore, ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Bu molanın ardından toparlanan Türkiye, oldukça etkili bir oyun sergiledi ve ikinci teknik molaya, 16-12 önde girmeyi başardı.

İkinci setin son bölümünde Güney Kore, 24-21'i yakaladı. Bu bölümde Gözde Kırdar'ın oyuna girmesiyle sete tutunmayı başaran Filenin Sultanları, seti 28-26 kazandı ve maçta 2-0 öne geçti.

Mücadelede 3. set, karşılıklı sayılarla başladı. İlk teknik molaya 8-5 öne geride giren Güney Kore, daha sonra toparlandı ve ikinci teknik molada 16-15 öndeydi. Setin son sayılarında da bu kez hata yapmayan Güney Kore, bu seti 25-20 kazandı ve maçta durumu 2-1'e getirdi.

4. sette ise Sultanlar, oyunun tek hakimiydi. Baştan sona üstün götürülen seti, 25-13 önde kazanan Filenin Sultanları, maçı da 3-1 galip tamamladı ve 7. maçında 6. galibiyetini elde etti.

GÜNEY KORE: 1 - TÜRKİYE: 3
Salon: Osaka Municipal Central Gymnasium
Güney Kore: Ha Joon-Eem, Han Yoo-Mi, Han Song-Yi, Yang Hyo-Jin, Kim Hee-Jin, Lee Sook-Ja (Kim Hae-Ran, Lim Hyo-Sook, Jung Dae-Young)
Türkiye: Bahar, Naz, Esra, Neriman, Eda, Neslihan (Gülden, Gözde)
Setler: 18-25, 26-28, 25-20, 13-25
Süre: 97 dakika (23, 29, 25, 20)

Ntv Spor

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,327
Daha önceki etaplarda kübaya yenilmemiz kötü oldu..

ama kübayı ikinci maçta yendik, bunun hiç önemi yok mu yani?
hem biz bu ABD ve ÇİN ile oynamayacak mıyız?
çıkar onları da haşat eder indiririz be! :)
kızlarımız gözlerini karartmış bi kere...

BLacK+

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ama kübayı ikinci maçta yendik, bunun hiç önemi yok mu yani?
hem biz bu ABD ve ÇİN ile oynamayacak mıyız?
çıkar onları da haşat eder indiririz be! :)
kızlarımız gözlerini karartmış bi kere...
var tabide kubanın tek yenilgisi bizden.. avarajla öndeyiz.Bi yenilgide öne geçecekler. Ayrıca Çin ve özellikle ABD maçlarını kazanabıleceğimizi sanmıyorum hocam.. Tamam çok formdayız ama onlarda ABD ve Çin :) ABD bayanlarda 1 numara.. Çinde bizim gibi çok formda ve ev sahibi olacak..Ayrıca yenilgisizler.. ABD-Çin maçını kim alırsa ipi göğüsler işte.. Bu takımlara ancak Brezilya,Türkiye,Tayland ve Küba süpriz yapabilir..

Fantoma

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben bu takımla hiç bir takımdan korkmuyorum.
Disiplini elden bırakmasınlar yeter.
Bir anda aşırı hata yapabiliyorlar. Kendi hatalarımızla rakibimizi rahatlatıyoruz.
Bu hata minimuma indimi, ne A.B.D., ne Çin, ne de Brezilya bizi tutamaz.
Yarın saat 12.00 civarı Japonya maçımız var.
Rahatça yeneriz.
Ertesi gün son rakip Almanya.
Biz zaten en geç yarın finallerdeyiz.

YellowRed

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben bu takımla hiç bir takımdan korkmuyorum.
Disiplini elden bırakmasınlar yeter.
Bir anda aşırı hata yapabiliyorlar. Kendi hatalarımızla rakibimizi rahatlatıyoruz.
Bu hata minimuma indimi, ne A.B.D., ne Çin, ne de Brezilya bizi tutamaz.
Yarın saat 12.00 civarı Japonya maçımız var.
Rahatça yeneriz.
Ertesi gün son rakip Almanya.
Biz zaten en geç yarın finallerdeyiz.
hocam statü nasıl işliyor, bilgin var mı? ben hiçbir yerde grand prix hakkında bilgi bulamadım.

SwateR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Tebrikler kızlara. Dolu dizgin gidiyorlar. İnşallah sonucunu getireceklerdir bu işin :)

BLacK+

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bütün etplardaki galibiyet sayısı ile ilk 5 ülke arasında, çinde 5 gün sürecek grup maçları ile tek maçlı lig statüsü şeklinde sonuçlanıyor [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION]

Büyük ihtimalle ABD Çin Türkiye Tayland Küba yada Brezilya şeklinde olucak final grubu

neskalii

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Helal olsun Sultanlara Allah başarılarını daim kılsın inşallah..