• Yeni nesil Apple TV 4K inceleme!

    Apple'ın geçen sene iPhone XR'ın A12 Bionic işlemcisi ile ürettiği Apple TV 4K modelini kutusundan çıkarıp inceledik.

Fikret Orman'ın açıklamaları - Video 11 Temmuz 2015 Cumartesi

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,099
Puanları
113
Yaş
37
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Almanya'da süren kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

orman111.jpg


-ROBIN VAN PERSIE İLE GÖRÜŞTÜK-

"Bizde transfer 365 gün sürüyor. İzleme ekibimizden gelen raporlar bana iletiliyor. Tabii ki ben de hocamızla konuşuyorum. Bu raporların ardından bizler izliyoruz. İşin ticari taraflarını Erdal Torunoğulları götürür. Ben mali ve oyuncu kapasitesi ile alakalı son kararı veriyorum. Benim haricimde Erdal bey birçok görüşmeler yapıyordur.

Van Persie ile çok uzun zamandır ilgileniyoruz. Ben ve Erdal bey isim ortada yokken görüştük. Kimsenin aklında yokken bizim gündemimizdeydi. Biz görüşmeleri yaptık.

Fakat Beşiktaş hepinizin bildiği gibi kimseye hava atacak insanlar değiliz. Oyuncular ile görüşmelerimiz uzun zamandır vardı. Önümüzdeki sene ile alakalı da görüşmeler yapıyoruz. Biz bütçelerimiz çerçevesinde bazı şeyler yapıyoruz. Değerli rakibimiz bizden sonra devreye girdi. Bizim yapmış olduğumuz teklifin üzerine onlar farklı teklifler yapmıştır. Bu oyuncunun vereceği karardır. Oyuncunun da yaşı bellidir. Biz teklifimizi yaptık, tercih oyuncudadır. Bu teklifi Demba Ba'dan daha evvel yaptık. Bütün kamuoyunun bunu bilmesini isteriz. O başka kulüplerin tarzıdır. "

-TEK PERSIE İLE İLGİLENMİYORUZ-

"Biz tek onunla ilgilenmiyoruz. Onun haricinde aynı mevkii ile alakalı ona eş değer oyuncular var. Bizim için bu tek alternatif değil. Beşiktaş büyük bir kulüp. Van Persie büyük bir oyuncu. O başka kulüplere gidebilir, biz başka oyuncular alabiliriz. Biz 3-4 hafta evvel teklif yaptık ve o tekliften bir santim ileriye gitmedik. Başka kulüpler bizim isimimizden dolayı fiyatlarını arttırmış olabilirler. Rakam veremem. Bu dediğim zamanda da Fenerbahçe bu oyuncu ile ilgilenmiyordu. Biz bu değerler içerisinde teklif yaptık, başkası o gün duymuştur. Van Persie'nin maliyeti 3 sene için 25 milyon euroları geçiyordur. 30 milyon Euro da olabilir"

-QUARESMA AÇIKLAMASI-

"Quaresma ben başkan olduğumda kulübümüzde oynayan br oyuncuydu. O gün kü durumu sizlerde çok iyi biliyordunuz. Biz Ricardo'ya ahlaksız oyuncu olsa 2 sene daha ivale kontrat önermezdik. Biz onlara sizin almış olduğunu ücreti bu kulüp veremiyor. Bu rakamı aşağıya indirin 3 sene anlaşalım dedik. Oyuncu buna sıcak bakmamıştı ve biz mali kriterlerden dolayı oyuncu ile yolları ayırdık. Oyuncu bizdeyken de çok fazla derecede takım arkadaşları ve teknik heyet ile problemleri çizilmemiştir. Quaresma, Beşiktaş'ı kendini üstünde gören bir hava ile gelmiştir. Beşiktaş'tan üstün kimse yoktur. Biz Beşiktaş ile beraber büyüyen insanlarız. Quaresma'da o algı ile oldu. Taraftarın büyük sempatisi var. Oyuncunun da ilgisi var. Biz de karşılıksız kalmak istemiyoruz. "

-QUARESMA, VODAFONE ARENA'YA ÇIKMAYI ÇOK İSTİYOR-

"Quaresma'nın ücretleri bellidir. Beşiktaş'ın da verecekleri bellidir. Oyuncu çok gelmek istiyor. Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu artık farkındadır. Vodafone Arena'ya çok çıkmak istiyor. Beşiktaş'ta oraya çıkmanın bedeli vardır. Fedakarlıkları gösterirse neden olmasın? Sevgi fedakarlık demektir. Taraftar Beşiktaş'ı çok seviyorsa maça gelir. Ricardo'da Beşiktaş'ı seviyorsa ve gerekliliklerini yerine getiriyorsa bizde gerekeni yaparız. Biz halka açık bir kurumuz. Bu konuda bilgi vermek istemiyoruz. Oradan 1.3 milyon Euro civarında bir ücretle oynuyor. Ben sadece işin prensibini anlattım. Herkes ile olan ilişki çizgilerimiz var. Bizim şahsi hislerimiz olmaz. Kulüp ilkelerine ve menfaatlerine göre hareket ederiz"

[video=youtube;Q2eLQ93Xk2c]https://www.youtube.com/watch?v=Q2eLQ93Xk2c[/video]


-STOPER, SANTRAFOR, SOL AÇIK...-

"Biz bütün transferleri bakarak yapıyoruz. Hiç birisi gündelik yapılmaz. Aldığımız oyuncular yıldız potansiyelli oyunculardır. Beşiktaş kaliteli bir takımdır. Tolgay'ı bonservisi bitmiş oyuncu olarak aldık, şimdi 6-8 milyon Euroluk teklifler görebiliyorsak, dünyanın Beşiktaş'ı takip ettiğini görebiliriz. Bizim kompleksimiz yoktur. Önemli oyuncuları transfer etmek istiyoruz. 3 bölgeye transfer yapmak istiyoruz. Stoper, santrafor, sol açık. Stoper ve santrafor almak birinci önceliğimiz. Veli'nin durumuna göre bir atak daha yapabiliriz"

-OYUNCU SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ-

"Bu dakikadan sonra oyuncu satmayı düşünmüyoruz. Bizim ilk senemiz Feda senesi. İkinci sene havuzu doldurmak için yapılandırma yaptık. Bundan sonrada bu strateji ile devam edeceğiz. Biz sağ bek ve stoper transfer ettik. Bundan sonra 3 oyuncu daha yapacağız. Talepler varsa önümüzdeki sezona göre değerlendiririz."

-TRANSFERLER NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?-

"Van Persie ile bizim ilişkilerimiz çok iyi. Ama kulübün şartları da önemli. Arife günü takım İstanbul'a dönüyor. 20'sindeki kamp dönemine beklediğimiz bütün oyuncular gelmiş olur"

-VODAFONE ARENA'YI FENERBAHÇE DERBİSİNE YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ-

"Fikstür geçen seneye benziyor. Beşiktaş iyi olduğu sürece fark etmiyor. Stadın ilk haftalara yetişmeyeceği kesin. Fenerbahçe derbisine yetiştirmek istiyoruz. Açılış maçını Fenerbahçe ile oynamak bize keyif verir. Bayram sonu ile çatı kalkmış olacak. Ondan sonrada zemin, koltuk işlerine gireceğiz. Biz maçlarımızı deplasmanda oynayıp, döndükten sonra da içeride oynamak istiyoruz. TFF'ye bildirimde bulunduk. Bildirim olumsuz gelirse ona göre karar veririz. UEFA maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız."

-ORMAN'DAN GALATASARAY VE HACIOSMANOĞLU'NA GÖNDERME-

"Göksel Gümüşdağ kimsenin stadını açmadığı dönemde önemli duruşlarda bulundu. Şu anda da bakıyorum Beşiktaş, Türkiye'nin en önemli takımlarından birisi. Rakiplerimiz başta Galatasaray olmak üzere ilk maçları deplasmanda oynamamızdan medet umuyor. Demek ki Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulübü. Bundan korkuluyor. Galatasaray karşı çıkıyor. Trabzonspor Başkanı bize "tamam" demişti, Demirören'e farklı konuşmuş. Benim bildiğim Hacıosmanoğlu, bir öyle bir böyle değildir. Ben kendisini aradım telefonumu açmadı. Fenerbahçe ile bireysel ilişkim olmadı. Federasyon üzerinden olmuş. Fenerbahçe ilkten hayır demiş sonra bizimle maçları yoksa kim nerede oynarsa oynasın demiş. Bizim muhattabımız TFF'dir."

-YÖNETİM İÇERİSİNDE KIRGINLIK VAR MI?-

"Mete'nin bir yere ayrıldığı yok. Genel Sekreterim Metin'di, daha sonra genel sekreterlikten hemen yer değiştirdi. Bu problem olan bir şey değildir. Bizler hizmet etme amacındayız. Bir yönetim kurulu görevini başkan verir ve başkan alır. Bu irade tüzük itibari ile Başkana verilmiştir. Mete'den önce Kavalcı yer alıyordu ve çok da başarılıydı. O dönemde düzenimiz futbol direktörlüğü üzerine kurulmuştu. Önder Özen ayrılınca yeni bir düzenleme yapma kararı verdik. Bunun üzerine Ahmet Nur Çebi'yi futbolun başına getirdik. Sonra Ahmet Kavalcı kendi isteği ile ayrıldı. Mete çok zeki çocuktur. Çok iyi Beşiktaşlıdır. O görevde başarılı olacağına inandığım için Mete Vardar'ı seçtim. Çok da başarılı oldu. Fakat Şenol Güneş hocamızın futbolu yönetmedeki şekli, yöneticilerin futbolun idari işlerinden geri alıp, profesyonellerin geçmesi yönünde. Böyle bir karar verdik. Ahmet Nur Çebi ağabeyim de böyle bir düzen olmasını ben de istemiyorum. İşlerine ağırlık vermek istedi. Ahmet bey de ikinci başkan. Bu konuda ben yaşananları anlatmak istedim. "Tamam yapılsın" dedim ve toplantı oldu. Mete o dönemde tatile gitmişti. Ailesinden çok ayrı kalıyordu. Bana da bunu çok kez söylüyordu. Ben bekar olduğum için rahatlıkla çalışıyorum. Mete çok başarılı olmuştur. Yönetici yazdıysak onu ben yazmışımdır. A Takım sorumlusu olduysa ben getirmişimdir. Bizim derdimiz Beşiktaş'a hizmet etmektir. Gece gündüz emek sarf ediyoruz. Biz geldiğimiz gün futbolcu borçları vardı. Şu anda 1 lira borcumuz yok. Bu duruma bu emekle geldik. Mete de iyi çocuktur aramızda kırgınlık olacağını düşünmüyorum"

-ZENIT'Lİ DANNY'Yİ İSTANBUL'A GETİRDİK-

"Bizim ilgilendiğimiz oyuncular var. Brezilyalı stoperle ilgimiz daha fazla. Sizin bilmediğiniz bir çok oyuncuyu İstanbul'a getirip gezdirdik. Mesela Zenitli Danny. Bizim işimiz bunları sizlerden saklamak. Sizler de buluyorsunuz. Bu yüzden size kızmıyorum, siz de sakladığımız için bize kızmayın. Scout ekibi bize hangi oyuncuları transfer etmemiz konusunda bilgi veriyor. Ondan sonra işin ticari kısmına geçiliyor. Maliyetlerinize denk getirebilmek için stratejilerinizi iyi oynayabilirsiniz. Şu anda 2-3 oyuncu saydık ve olmamış."

-DEMBA BA İÇİN "KRONİK SAKAT" DEDİK-

"Demba Ba'yı transfer etmeden önce "kronik sakatlık" var dedik. Demba Ba'yı inanılmaz fiyatlardan 6 milyon Euro'ya aldık, 2 katına sattık. Bunlar hep strateji işidir."

-KİŞİLERE OLAN BORÇ-

"Beşiktaş'ın şahıslara olan borcunu diğer Ağustos ayında ödeme niyetim var. Demirören, Serdal Adalı, Tamer Kıran da dahil borcumuz olanlara ödeme yapacağız. Stadımız bitince rahatlayacağız. Beşiktaş buralardan çıkacak. Beşiktaş bizim sayemizde buralara geldi. Bugüne kadar yapılan sponsorlar ilişkimiz neticesinde oldu"

-BASKETBOLA FAZLA DESTEK VEREMEDİK-

"Basketbol konusunda fazla destek veremedik. Biraz oraya fazla destek vermemiz lazım. Bayramdan sonra destek vereceğiz"

-ÇİN'DEN BİR OYUNCU ALACAĞIZ-

"Önümüzdeki senelerde Çin'den bir oyuncu almayı düşündük. Devre arasında sağ bek alacaktık, hocamız sıcak bakmadı. Şenol hocanın Uzak Doğu deneyimi var. Bir daha ki sene kampları orada yapacağız. Liverpool'lular Avusturya, Chelsea, Çin'e gideceğiz dedi. Bir de Allah nasip edere kutsal topraklara gideceğiz."

-BAYRAMPAŞA SPOR KULÜBÜ PROJESİ-

"Bayrampaşa Spor Kulübü Tesisleri'ne gittik ve ziyaret ettik. Çok önemli tesisler yapmışlar. Bayrampaşa Spor Kulübü bir şirket kuracak ve haklarının yüzde 51'ini satın alacağız. Bazı oyuncularımız da orada oynayacak. Biz Genel Kurul'dan tüzük gereği yetki almadığımız için bu dönemde geçici olacağız. Bayrampaşa'yı en kısa sürede bir üst lige çıkarmak istiyoruz. Bayrampaşa'da çok taraftarımız var. Esasında Avrupa'da da bir takım almak istiyorduk. Zamanımız ve paramız yetmedi. Beşiktaş'a yapılacak çok iş var. Her şeyi sıraya sokuyoruz. "

-ORMAN'DAN ŞENER ÖZBAYRAKLI AÇIKLAMASI-

"Beşiktaş'ta Demba Ba'nın olduğu yere altyapıdan birini getirmek imkansız gibi. Sağda Gökhan, solda Olcay oynuyor. Bir sakatlık olmadığı sürece orada genç bir oyuncu oynatmamız çok zor. Biz bu oyuncuları yetiştiriyoruz ve oynatamadığımız için salıyoruz. Fenerbahçe'nin almış olduğu Şener bize Bugşaş'dayken önerilmişti. O zaman Recep Çetin izleyip beğenmemişti. O dönem 500.000 TL'ye falan mal olacaktı. Bugsaş'dan Beşiktaş'a gelse bu kadar çıkış yakalayabilir mydi? O da ayrı bir konu"

-ARDA TURAN İLE İLGİLİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK-

"Arda Turan ile ilgili bir düşüncemiz yok. Fakat Beşiktaş takımı bize göre en az oynadığı takımlar kadar büyük bir kulüptür. 6 ay bize bir oyuncu gelip, oynamaz."

Konoplyanka ile ilgili soruya Erdal Torunoğulları;

"Oyuncu ile alakalı başkana bilgi verdikten sonra başkan 'oyuncu gerçekten istiyor mu?' sorusunu sorar. Konoplyanka'nın 7 sülalesini bile tanıyorum. Adama fındık fıstık bile götürdüm. Transfer sabır işidir. Sabırlı olmazsa anormal paralar olur."

KAYNAK
 

Aretios

Profesör
Katılım
13 Kasım 2009
Mesajlar
3,815
Reaksiyon puanı
3
Puanları
38
acaba dıger kulupler nıye ıstememiş ilk haftalar deplasmanda oynamamaızı Vodafone arene bıtene kadar ...

bundan sonra kımse bana fair play dan dostluktan bahsetmesın bu kulupler ıkı yuzlunun onde gıdenıdır.....
 

Son mesajlar

Üst