FIFA 2015'te Fenerbahçe de olacak!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
EA Sports'un her yıl yeni sürümünü geliştirdiği popüler futbol serisi FIFA'nın sıradaki oyununda, Galatasaray'ın yanı sıra Fenerbahçe de yer alacak.

fifa_15te_fenerbahce_olacak_mi13999790460_h1157460.jpg

Türk futbolseverler FIFA serisini severek oynasa da, en çok şikayet ettikleri konunun başında oyunun içerisinde Türk liglerinin ve takımlarının yer almaması geliyor. Galatasaray serinin tüm oyunlarında yer alsa da, diğer Türk takımları oyunda yok.

EA Sports, son iki senedir Fenerbahçe ile yapmadığı anlaşmayı tekrardan gözden geçirmişe benziyor. Gelen son haberlere göre FIFA 15′te yer alması için Fenerbahçe ile tüm anlaşmalar yapıldı.

Fenerbahçe'nin yönetim kurulu üyelerinden Ömer Temelli de daha önce EA Sports ile isim hakları konusunda görüştüklerinden bahsetmişti. Temelli'ye Twitter üzerinden "FIFA 2015′te Fenerbahçe olacak mı?" sorusu sorulduğunda ise cevabı "evet" olmuştu.

TFF'nin (Türk Futbol Federasyonu) aldığı bir karar doğrultusunda, EA Sports'un oyun içinde yer alacak takımların isim haklarını almak için ilgili takımlarla tek tek anlaşması gerekiyor. Dünyada yalnızca TFF'nin benimsediği bu uygulama yüzünden, Spor Toto Süper Lig'i FIFA 14′te yer alamamıştı. EA Sports, yalnızca Galatasaray'ın isim haklarını alma yoluna gitmişti.

Türkiye'deki FIFA severler şimdi de Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yanı sıra tüm Spor Toto Süper Lig'in FIFA 15′e eklenmesi için çaba gösteriyor. Fifplay.com adresindeki ankette, yüzde 10′la FIFA 15′te en çok olması istenen lig Spor Toto Süper Lig.

KAYNAK

1.jpg

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
İnşallah şu inatlarından vazgeçip eski sisteme dönerler de Türkiye Ligi'ni görürüz oyunda.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
bu yönetici arkadaş fifa 14te Türkiye ligi olacak diyen eleman değilmi? üşenmesem az forumu arasam bulurum.
fifa 15te fenerbahçe değil Türkiye ligi olmalı, bunun içinde işe yaramayan anketler bilmem neler bırakılıp sorunun kaynağı federasyon hamle yapmalı, yaptırılmalı.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Beşiktaşımın olmadığı ne güzel fifa sevmem olmasında Beşiktaşım.

klacidx23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açıkçası şike olaylarından sonra tff'nin ea sports'a gidin tek tek kulüplerden lisans alın demesinin ardından türkiye ligi oyundan çıktı. adamlar 18 yerden tek tek lisans alacaklarına, tek bi yerden almayı tercih ediyorlar. o takımın yöneticisin evet demesiyle fifa 15'de olmasını beklemek biraz sıkıntılı bir iş. tabi ki olsun yani meksika ligi, arap ligi, şili ligi, kolombiya ligi dahi var.

çözüm olarak ea sports'a mail göndererek lisans için yardım edebiliriz denmesidir (fm ülkemizde belirli forumlar aracılığıyla bu işleri halletmektedir). her takımın ilinde bulunan kişiler yardımıyla kulüplerden lisans alma işleminin bir an önce başlanmasıdır. güzelim ülkemde her türlü olaylar var fakat bu durum çok kötü. iyi oyuncuları sadece milli takım seçerken görebiliyoruz o da bazıları :/

he bi de yanlış anlamazsanız beni sevinirim. burda ülkemizin liglerinin oyunda olması için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırımdır.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
açıkçası şike olaylarından sonra tff'nin ea sports'a gidin tek tek kulüplerden lisans alın demesinin ardından türkiye ligi oyundan çıktı. adamlar 18 yerden tek tek lisans alacaklarına, tek bi yerden almayı tercih ediyorlar. o takımın yöneticisin evet demesiyle fifa 15'de olmasını beklemek biraz sıkıntılı bir iş. tabi ki olsun yani meksika ligi, arap ligi, şili ligi, kolombiya ligi dahi var.

çözüm olarak ea sports'a mail göndererek lisans için yardım edebiliriz denmesidir (fm ülkemizde belirli forumlar aracılığıyla bu işleri halletmektedir). her takımın ilinde bulunan kişiler yardımıyla kulüplerden lisans alma işleminin bir an önce başlanmasıdır. güzelim ülkemde her türlü olaylar var fakat bu durum çok kötü. iyi oyuncuları sadece milli takım seçerken görebiliyoruz o da bazıları :/

he bi de yanlış anlamazsanız beni sevinirim. burda ülkemizin liglerinin oyunda olması için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırımdır.

şike ile alakası yok arkadaşım aydınlardan önceki dönemde bu paket olarak lisans satma işini bitirdi tff o yüzden ligimiz oyunlarda yer almıyor..
her sene anketler filan falan var bu iş böyle olmaz tff tekrar karar alıp paket olarak satmadığı sürece bu böyle tek düzen 2-3 takım olarak devam edecek. çünkü koskaca firmalar tek tek anlaşma yapmaz uğraşmaz ki birde şu var ücretlerde anlaşıp gs olabilir fb olmayabilir ücrette anlaşamadığı için yada bjk ben satmıyorum diyebilir.
zaten türkiyeden alacakları 3 tane takım var takımlarda isteyip başvurduktan sonra üç büyükler oyuna girebilir.

geçen sene ise tff paket satmayı düşünüp son anda vazgeçti gs şampiyonlar liginde olduğu için ea sport 'da işi uzatmayıp direk gs ile anlaşma yapıp ekledi olay bu.. bu sene türkiye ligi yok olmazda gene paket olarak satılmazsa anca 3 büyükler olursa dua edip oyunuza bakıcaz artık :)

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Eninde sonunda adam gibi yama çıkaracaklar türkiye ligi ya da fenerbahçe,beşiktaş veya gs olmasa da olur