FIFA 15 PC İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
FIFA 15 PC İnceleme

Uzun bir aradan sonra Süper Lig'i yeniden bünyesine dahil eden FIFA 15'e yakından bakıyoruz. Oyunu almadan önce incelememize göz atmayı unutmayın.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Oyuna güncelleme şart. Grafik olarak tamam iyi güzel de oynanış kötü.

Bu haliyle, Fifa 13 ve Fifa 14'ten sonra hayal kırıklığı yarattı bende.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İki üç ufak yenilikle oyun çıkarıyorlar bir fark yok ki :) Keşke transferleri güncelleseler de 2014 oynamaya devam etsek.He bir de oyun bir öncekine göre daha hızlı ama pesle kıyaslama yapmam bile :)

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Grafikler şahane yalnız oynanış beklediğimiz gibi gelmedi. Fifa 13 gibi oynanış olup bu grafikler olsa şahane olurdu :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Farklılıkları gözlemlemek için pcde değil ps4te oynamak gerek. İzleyerek zaten birşey anlaşılmaz.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Çıkmadan 1 hafta önce almıştım ama oyunu henüz yükleyip oynayabildim. Yaptığım 5-6 maç sonucunda gözlemlerim şunlar:

- Kamera açısı daha geniş tutulmuş ki bence fena olmamış. FIFA 14'te custom olarak ayarladığım kamera açısına çok yakın olmuş.
- Oyun dışı gerçeklik arttırılmış, gerçek maç atmosferi yakalanmaya çalışılmış. Bu yüzden low (düşük) ayarlarda bile yüksek grafik işlemcisi gerekiyor. Medium (orta) ayar ise oyuna hiç eklenmemiş. Ya yüksek ya da düşük grafik ayarlarında oynayacaksınız, başka alternatif yok.
- Takım oyunu / ayağa pas olayı ön planda tutulmuş ama biraz abartılmış gibi. Hiç oynamayı bilmeyen biri bile oyunun akışıyla ayağa pas oyunu oynuyormuş gibi görünebilir.
- Oyuncu refleksleri daha gerçekçi olmuş, bu yüzden çalım atmak/yemek daha kolaylaşmış.

Genel olarak fena değil ama oynanış olarak FIFA 14 kendini biraz daha fazla hissettiriyordu sanki. Her sene çıkışında EA'in oyunu zorlaştırdığını ve parmakları fena yorduğunu söylerdim. Bu sene aksine daha ofansif ve bol gollü bir oyun oynayacaz gibi.