FIFA 10'u Çalıştıracak PC Çok Az!

Bu konuyu okuyanlar

Salt Okunur

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Yeni nesil konsollar ve PC yeniden karşı karşıya geldi. FIFA 10'da hangi platform görsel olarak daha başarılı olacak?

Popüler futbol oyunu FIFA'nın yeni nesil konsollarda mı yoksa PC'de mi daha iyi olduğu tartışmasına nokta koyuldu. PC Games Hardware'in haberine göre, Amerikanın Vancouver kentinde yapılan toplantıda, FIFA 10 hakkında yapımcılardan çok ilginç açıklamalar geldi. Öyle ki, geçmişte yaşanan PC'de ayrı konsolda ayrı oyun problemi, FIFA 10 ile beraber geri geliyor.
FIFA11246263035.jpg

Bu görüntüler yalnızca PlayStation 3'te ve Xbox360'ta olacak
Etkinlikte yapımcılar, PC'de FIFA 10'u yeni nesil grafiklerle satışa sunmayacaklarını açıkladı. PlayStation 3 ve Xbox360 için son derece başarılı görsellerle yayınlanacak olan yapım, bilgisayar kullanıcılarının karşısına kırpılmış bir vaziyette çıkacak. Bu problemin nedeni olarak EA, FIFA 10'u yeterli performans ile çalıştırabilecek PC'nin çok az olduğunu söyledi. Yapılan tahmine göre, ancak oyuncuların %10'u, yeni nesil FIFA'yı yüksek grafik kalitesiyle PC'de oynayabilir.
Bu sebep ile oyunun grafik kalitesini bilgisayar kullanıcıları için düşüren yapımcılar, aksi halde satışların azalacağını ve FIFA 10'un kendilerine zarar ettireceğini açıkladı. Geliştirilmiş oynanabilirliğin ise varlığını aynen korunacağı, eklenen bilgiler arasında. 
FIFA21246263085.jpg

FIFA 10, 2 Ekim'de marketlere dağıtılacak
:: FIFA 10 hakkında yapılan bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
FIFA efsanesi Böyle Bir Açıklama Gereği neden Duysunki , Grafiklerden Kırpma Yapacaklarından bahsetmeseler . Sadece Konsollarda Daha net Çözünürlüğe Kavuşur deseler daha iyi olurdu

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bu oyunun meraklısı,PC'de oynamak için gerekirse ekran kartını yükseltirdi.Ama dertleri oyunu oynatmaktan çok,konsol sattırmak gibi duruyor.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Crysis'i, GTA4'ü gibi optimizasyonu sıfır olan ama buna rağmen çatır çatır oynatan bilgisayarlar fifa'yı çalıştıramayacakmış ha ? 2K'nın Fifa'nın lisansını bu s***k EA'den alıp bizi kurtarmasını bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Rato

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Geçen yılda vardı bu açıklama boşuna söylemişler sağır sultan bile biliyor bunu. ÜSt düzey grafik istemem çalıştırsında 1680*1050 çalıştırsın yeter bana :)

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
m1903 bu 2K nın fifa lisnsı alma olayını açıklarmısın bir iki cümle merak ettim valla.

theformul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
crysis gta 4 ten demi daha çok olcakmış benim pc ikisine full de oynatiyor ama :( şı fıfayı adam gibi yapın anasını satım gine PES e devam onunda menejeri güzel değil :(

ümit yaşar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
''Amerikanın Vancouver kenti '' Vancouver Kanadaya bağlı değil miydi Amerika orayada mı el attı yoksa :) Mümkünse düzeltelim şu hatayı...

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
zaten şimdiye kadar hiçbirini oynayamadık bekleriz yeni pc ye kadar ama çıksın indirelim hele.:)

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
spor oyunlarını sevemedim bir türlü benim pc yer yutar bunu ama işime yaramaz ne yapayım

sonmodel06

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Bu haber PC kullanıcılarını üzüyor de mi :) Şey Geçen hafta Xbox 360 Elite aldım. Fifa 09'u oynuyorum harika ya. pescilerin bu oyunu oynamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Ben yıllarca Pes'i savunuyordum ama....

fukuku111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konsol oyununu oynamadım ama pc de pes2009 diyorum fifa demode oldu artık

Yataghan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İki sene önce pc'de oyun oynamayı bırakmıştım. Bence görselliğin ön planda olan oyunlar için en iyisi oyun konsoları.

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
EA bıraksın bu ayakları. EA gibi bir firma bu grafikleri pc için optimize edemiyor olamaz. Kendi elleriyle satış rakamlarını düşürüyorlar yazık. EA Sports forumlarında FIFA 2010 Next-Gen olmazsa almayacağız tarzı konular vardı umarım büyük bir hareket olur.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
optimize edemioruz maliyet kurtarmıo demioda !!

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ben pes oynuyorum. Fifa oynayanlar düşünsün.