Yardım FIFA 09 indirmek isterken karşılaştığım virüs problemi

Bu konuyu okuyanlar

emretkk23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese selamlar öncelikle dün fifa 09 indirmek istedim nostalji olsun diye orada da defendercontrol.A diye bir program vardı bu programın güvenilir oldugunu anladım çünkü kaynağı sordum.org gösteriyordu o yüzden ilk başta izin verdim fakat sonrasında yüklemekten vaz geçtim sildim herşeyi ama sanırsam onedrive sağolsun bu virüs bir türlü gitmedi kaspersky'da virüsü UDS.DangerousObject.Multi.Generic'diye tanımladı sanırsam çok bi çözümü yok ve sonu sanırsam format olacak kaspersky'da silinmesi mümkün değil yazıyor sanırsam kayıt defterini falan değiştirmiş olabilir format atmayı düşünüyorum ama bunu ayarlardan mı yapmalıyım yoksa usb format mı atmalıyım emin değilim eğerki ayarlardan olursa benim için daha iyi olur çünkü usb'im yok şimdiden teşekkürler.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Sistemde bir virüs olmasa dahi Windows'u sıfırlama yöntemi ile format atılması çoğu zaman sağlıklı değil. Diğer yandanda bir virüs söz konusu olduğundan zaten klasik format gerekli.

emretkk23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistemde bir virüs olmasa dahi Windows'u sıfırlama yöntemi ile format atılması çoğu zaman sağlıklı değil. Diğer yandanda bir virüs söz konusu olduğundan zaten klasik format gerekli.
Bir de ESED ile deniyorum Kapsamlı tarama+Yönetici haklarıyla tara seçenekleriyle o da bulamazssa ne yapacağımı şuanlık bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki bahsi geçen virüs'den kurtulma yollarını biliyor musunuz? "Bad Rabbit" diye de geçiyor sanırsam bu illet.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Herkese selamlar öncelikle dün fifa 09 indirmek istedim nostalji olsun diye orada da defendercontrol.A diye bir program vardı bu programın güvenilir oldugunu anladım çünkü kaynağı sordum.org gösteriyordu o yüzden ilk başta izin verdim fakat sonrasında yüklemekten vaz geçtim sildim herşeyi ama sanırsam onedrive sağolsun bu virüs bir türlü gitmedi kaspersky'da virüsü UDS.DangerousObject.Multi.Generic'diye tanımladı sanırsam çok bi çözümü yok ve sonu sanırsam format olacak kaspersky'da silinmesi mümkün değil yazıyor sanırsam kayıt defterini falan değiştirmiş olabilir format atmayı düşünüyorum ama bunu ayarlardan mı yapmalıyım yoksa usb format mı atmalıyım emin değilim eğerki ayarlardan olursa benim için daha iyi olur çünkü usb'im yok şimdiden teşekkürler.
Sonu ".org" ile biten her siteye güvenmeyin.
Kaspersky ile tam tarama yapamıyor musunuz? (Kaspersky Rescue disk deneyebilirsiniz)
Malwarebytes, Zemana, Eset Online Scanner ve Norton Power Eraser vb. programlarla tarama yapabilirsiniz.
Format atacaksanız, ayarlardan sıfırlamayla yapmayın.

• Beğen
Reactions: bud

emretkk23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kaspersky ile tam tarama yapamıyor musunuz? (Kaspersky Rescue disk deneyebilirsiniz)
Malwarebytes, Zemana, Eset Online Scanner ve Norton Power Eraser vb. programlarla tarama yapabilirsiniz.
zaten o yüzden güvenmedim. Çoğu forumda (Başka forumlar dahil.) bu program için güvenilir denildiği için güvendim.

Kaspersky ile tam tarama yaptım 400 bine yakın dosyadan 4 tane virüs buldu 2si silinmesi mümkün değil ve isimleri [UDS.DangerousObject.Multi.Generic, Trojan.Win32.Agent.xahifk]

Kaspersky Rescue Disk ne işe yarar? dosyalarımı yedekler mi?

Ama şöyle de bi ekleme yapayım bu virüs dün bulaştı akşam 10'da gece 3'e kadar uğraşıp en sonuda uyudum ve sabah temiz uyandım yani tam bir fidye yazılım denmez değil mi?

cidden yardımcı olacak arkadaş yok mu :/

Son düzenleme:

Son mesajlar