Fiesta van 2007 Beyaz Duman Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Met34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar sevgili forum üyeleri, 02.01.2020 tarihinde ford fiesta van 2007 model araba aldım araç ağır hasar kayıtlı ama güzel toparlanmış bi araç kaporta olarak. 214.000 Kmde aslında hiç bir sorun yoktu araç yağ ve filtre bakımlarını yaptırdım. Yağ kaçakları vardı yaptırdım.enjektörleri test ettirdim. Körükleri değiştirdim. Sıvı contasını keçesini herşeyni değiştirdim. Araçta conta yakma durumu da yok. Yağ su birbirine karışmamış durumda conta kapağı sağlam. Fakat araç beyaz duman atıyor. Rölantide çalışırken ve yeni kalkarken araç duman atma yapıyor onun haricinde 3 4 5 viteste dip gaz yapmadığım sürece duman atma yok. Dediğim gibi yağ filtre bakımı yapıldı. Triger seti değişti. Yağ keçeleri değişti. Enjektörler sağlam conta kapağı sağlam ama sorun bi türlü çözülmüyor. Destek olabilicek varmıdır. Şimdiden teşekkürler.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,976
Su eksiliyor mu?
Edit - Yani piston kafasına su kaçağı olabilir mi diye düşündüm bir an.
Edit 2 - Bloğu çatlakta olabilir

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Motor aşınması zamanla olan bişey rektefeye yaklaşıyor

Met34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Su eksiliyor mu?
Su eksiltmesi yok. Onada baktırdık maalesef sorun yine çözülmedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Motor aşınması zamanla olan bişey rektefeye yaklaşıyor
Motor aslında saat gibi çekiş gücünden falan herhangi bi düşme yok. Su eksiltmiyor. Yağ karartmıyor. Ama rektefiye olursa en aşağı 5.000tl

Su eksiliyor mu?
Bloklara baktırmadım birde ona baktırayım.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Su eksiltmesi yok. Onada baktırdık maalesef sorun yine çözülmedi.

Motor aslında saat gibi çekiş gücünden falan herhangi bi düşme yok. Su eksiltmiyor. Yağ karartmıyor. Ama rektefiye olursa en aşağı 5.000tl

Bloklara baktırmadım birde ona baktırayım.
Suyla yağla alakası yok conta yanarsa onları karıştırır
Motor ömrü %50 nin altına düşünce yağ yakar onun içinde katkı koyuyorlar yağı değişmeyincw motpr bitik mi belli olmaz

Met34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Suyla yağla alakası yok conta yanarsa onları karıştırır
Motor ömrü %50 nin altına düşünce yağ yakar onun içinde katkı koyuyorlar yağı değişmeyincw motpr bitik mi belli olmaz
Ama mesala daha dün yine bakımdan çıktı araç bi önceki bakıma 3 ay önce girmiştim. Yağı falan yine değiştirdim komple. Eski yağda öyle çok yıpranma yoktu.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Ama mesala daha dün yine bakımdan çıktı araç bi önceki bakıma 3 ay önce girmiştim. Yağı falan yine değiştirdim komple. Eski yağda öyle çok yıpranma yoktu.
Duman çok mu az mı az ise daha gider o
Egzoz a elini tut yağ bulaşmıyorsa sorun yok
Mavi duman atmıyorsa sorun yok

Met34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Duman çok mu az mı az ise daha gider o
Egzoz a elini tut yağ bulaşmıyorsa sorun yok
Mavi duman atmıyorsa sorun yok
Dediğim gibi rölantideyken fazla yok ama araba ilk kalkarken gazı köklersem eğer göz gözü görmüyor. Ama sakin bi şekilde gittiğin sürece duman çok az.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Motor soğukken yapabilir, motor ısındıktan sonra hala duman atmaya devam ediyor mu?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşın dediği gibi ilk çalıştırma dışında ve motor ısındıktan sonra devam ediyorsa motora bir yerden su giriyor demek. Yakt aldığın yer yakıta su katıyor olabilir aman dikkat et. Yakıtı komple bitir sonra farklı bir marka ve farklı bir istasyondan yakıt alıp denemeni yap derim.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Lazz haklı 3 kuruş ucuz yakıt alalım derken başınıza daha büyük dertler alabilirsiniz.

Met34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Motor soğukken yapabilir, motor ısındıktan sonra hala duman atmaya devam ediyor mu?
Motor soğukken yapmıyor ısınınca yapıyor zaten.

Arkadaşın dediği gibi ilk çalıştırma dışında ve motor ısındıktan sonra devam ediyorsa motora bir yerden su giriyor demek. Yakt aldığın yer yakıta su katıyor olabilir aman dikkat et. Yakıtı komple bitir sonra farklı bir marka ve farklı bir istasyondan yakıt alıp denemeni yap derim.
Genelde yakıtı opetten alıyorum. Farklı biyerden almadım hiç. Ama dediğinizi bi deneyeyimbakayım.

Lazz haklı 3 kuruş ucuz yakıt alalım derken başınıza daha büyük dertler alabilirsiniz.
Tabikide haklısınız.

Son düzenleme:

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Yahu abartmayın 13 yaşında araba ve van kasalar geçmişinde hor kullanıldığı için bu tür kıldan tüyden şeyler açabilir sonuçta eski nesil common rail e girdi bunlar fordun zaten duman olayı meşhurdur