Yardım Fiber Internetim Kesildi Sorun Benden Kaynaklı Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Herkese merhaba fiber internetim kesildi.
Modem ve dönüştürücü resimde ki gibi. Sorun modem kaynaklı mı? Kablo kaynaklı mı? Sağlayıcı kaynaklı mıdır yoksa benden kaynaklı mı? Teşekkür ederim herkese şimdiden. ?
IMG_20210616_135656.jpg

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Gördüğüm kadarıyla alarm ışığı yanıyor ve pon ışığı yanmıyor bu gibi durumlarda ya fiber kablo hasarlıdır ya da ont cihazında bir sorun vardır veya etrafınızda bir yerlerde bir çalışma oluyordur santralde vb olabilir sizin de internetiniz kesilmiştir eğer fiber kablonuzda veya ont cihazınızda bir sorun yoksa internet servis sağlayıcı tarafından bir sorun vardır bize de 1 ay önce aynısı olmuştu 20 dk sonra düzelmişti alarm ışığı sönmüş pon ışığı yeşil yanmıştı

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
İnternet Abimgilin onların adına açtım konuyu.
Gördüğüm kadarıyla alarm ışığı yanıyor ve pon ışığı yanmıyor bu gibi durumlarda ya fiber kablo hasarlıdır ya da ont cihazında bir sorun vardır veya etrafınızda bir yerlerde bir çalışma oluyordur santralde vb olabilir sizin de internetiniz kesilmiştir eğer fiber kablonuzda veya ont cihazınızda bir sorun yoksa internet servis sağlayıcı tarafından bir sorun vardır bize de 1 ay önce aynısı olmuştu 20 dk sonra düzelmişti alarm ışığı sönmüş pon ışığı yeşil yanmıştı
Ekip geldi sorun fiber dönüştürücü ye giren yeşil kısımdan dolayı olmuş hallettiler. Teşekkür ederim efendim. Ablamgilin internetiydi zaten benim yaşadığım yerde fiber yok maalesef daha. ?