Fiber İnterneti Paylaşırken Dikkat!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Fiber İnterneti Paylaşırken Dikkat!

Yüksek hızda bağlantı imkanı sunan fiber interneti etrafınızdaki kişilerle paylaşmayı düşünüyorsanız, bir kere daha düşünmenizde fayda var. Başınıza dert almak istemiyorsanız, yazımızı okuyun.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Paylaştıktan sonra fiber veya ADSL ne fark eder?
İyi paylaşımlar dilerim.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
bana dahi yetmeyen interneti başkaları ile paylaşmak pek mantıklı gelmiyor açıkcası.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
modemime şifre koymam, mac adresini yazdığım cihazlar girebiliyor sadece :D sadece modem ayarlarında şifre var.

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anasayfada konu hakkında yayınlanan yazı çok saçma olmuş fiberin turkcellin reklamını yapıcaz diye sabahtan beri fiber ve turkcell yok şöyle yok böyle:hammer:

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
SDN'nin fiber ile ilgili yaptığı haberlerden rahatsız olan arkadaşlar; burasının bir teknoloji sitesi olduğunu unutuyorsunuz. Burada tutup da çeyizlik dantellerin haberlerini sunmalarını bekleyemeyiz. Gündemde teknolojik ne gelişme varsa, elbette onun haberi yapılacak. Arada reklam da olacak ki, bu gelişmelerden haberimiz olabilmesi için gerekli maddi imkan sağlansın. Ha "Parası neyse vereyim, reklamsız haber yapılsın." diyorsanız o başka... :)

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
anasayfada konu hakkında yayınlanan yazı çok saçma olmuş fiberin turkcellin reklamını yapıcaz diye sabahtan beri fiber ve turkcell yok şöyle yok böyle:hammer:
ama oyleymis :p

arkadaslar paylasmayin hatta kullandiginiz hiz ve limitin biraz ustu alin biraz da internet saglayici sirketler kazansin demi :D
yada bir sure interneti kapatin ki sirketler zarar etmesin. gunah gunah. parasini verdiniz diye babanizin mali gibi harcamayin kardesim sunu :p

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
1gbps netim olsa tüm mahalleye paylaşırım :p

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261

alt yapı yok diye mi kızdın yoksa amirlerin niye az satış yaptın diye azarladılar diye mi? ( TTNET satış görevlisi tepkisi gösteren üye havası var sende... ) :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
şirketler internet paylaşımına son vermek istiyorlarsa kullanıcılara uygun fiyata "gerçek limitsiz" internet paketleri sunsunlar.

imkanım olsa ben de internetimi paylaşırım. parayı bastırıp limitsiz pakete geçer ve faturayı da netimi paylaştığım kişilerle ortak öderiz. böylece AKK belası ile uğraşmaya gerek kalmaz. :hammer:

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ttnet yazsak neden ttnet yazdınız diyorsunuz, fiber yazsak neden turkcell diyorsunuz :)

sonuçta kaç tane isp var arkadaşlar? bunları yazacak kaç iyi teknoloji sitesi var?

birbirimizi idare etsek fena olmaz ;) burada yalan yanlış bir şey yok. markalara takılmayalım derim.

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
iki AP ile dağıttım mahalleye :D adına da hayrattır yazdım :D boşa duracağına çoluk çocuk internete girsin. :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
iki AP ile dağıttım mahalleye :D adına da hayrattır yazdım :D boşa duracağına çoluk çocuk internete girsin. :D

Sen Finlandiya mısın Kardeş :D İletişim özgürlüğü adı altındamı dağıtıyon Finlandiya gibi :D Bizim ülkeye Ters durumlar bunlar :D Soyulmadan iletişim

kuramazsın :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
30 kişi yeterli. 5 çok komikmiş. fiber konusunda isp'lerin hizmet sözleşmelerinin incelendiği bir haber bekliyorum sayın sdn editörlerinden.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
aslinda ticari olarak aldiginiz bir seyi vergi odemeden baskasina satmak da suc . yani turkcesi yakalanirsaniz devlet vergi kacakciligindan da dava acabilir :D
oteki turlu tam olarak suc olmamasi lazim mantiken.sonucta bir hizmet almissin bunun tamamini kullanamissin oyle veya boyle .
ama adamlar yazmis sozlesmeye paylasmak yok sadece kendiniz yiyin diye :p
oteyandan uluslar arasi gecerli olan bi kanuna gore sozlesmeye kanunlara aykiri ,suc iceren veya yasadisi maddeler sozlesmede yer alsa ve onaylansa bile gecerlilik teskil etmez :p tc anayasasinda da vardi yanlis hatirlamiyorsam :p

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
modemime şifre koymam, mac adresini yazdığım cihazlar girebiliyor sadece :D sadece modem ayarlarında şifre var.

Güvenlikte çığır açan güvenlik uzmanı gencimize bu aydın bilgisini bizimle paylaştığı için teşekkür etmek istiyorum :w00t::mrgreen:Keşke bana komşu olsaydında internetini kullansaydım :dirol:

Shiftdelete' de İnsanları korkutarak kendi sıkıntılarını gidermeye çalışan internet sağlayıcılarının aracısı gibi davranıyor YAKIŞTIRAMADIM. Türkiyede şuana kadar herhangi bir haber çıktımı interneti paylaşmışta suç işlemiş şeklinde. açıkcası ben daha duymadım. çoğu insan interneti youtube da video izlemek facebook a girmek haber okumak ve internette chat yapmak için kullanıyor. Yok öyle site hack liim banka hesabı boşaltayım yok bilmem ne yapayımla ilgisi yoktur. Ayrıca Adil kullanım kotasının çıkmasındaki en büyük sebep bu paylaşımdır. Paylaşımdan dolayı şirketlerin para kaybetmesidir. Şuan hepimiz diyoruz ki ya 15gb bana yetmiyor birde komşuylamı paylaşacağım. O yüzden herkes kendine internet alıyor. Velhasılkelam demek istedğim akk ile ilgili sıkıntım yok bana 1mbit internette yetiyor ve komşumla aramda parayı ödedindi ödemedindi kavgası çıkmaz diyorsanız paylaşmaktan sıkıntı gelmez. Şirketlerin korkutmalarına dayatmalarına aldanmaya gerek yok.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Aman aman ttnetten reklam almayında hepsine razıyız :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Eğer servis sağlayıcılar sizin paylaşacağınız kişi sayısına müdahale edebiliyorsa yasal olayan bir biçimde benim internetimde ne olmuş bitmiş takip edip işine gelmeyen yerde bazı mercilere ispiyon edebilir.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Her kes çatır çatır paylaşıyor hatta modemin şifre koymayıp kendi girmediği zamanlar millet faydalansin diye açık bırakan insanlar biliyorum ama bütün firmalar hak ediyor .