Fiber İnternet Kablo Sorunu

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar evimizdeki interneti 20 Mbit fibere taşıdık ancak eve gelip bağlantı kablolarını değiştirmediler. Ve hızda hiçbir değişme yok. 1 Mbit hızı zor görüyoruz. Ev telefonlarına bağlanan normal kablolar bağlı hala. Bu kablolar ile fiber hızına ulaşabilirmiyiz? Müşteri hizmetlerini defalarca aradım şikayette bulundum eve gelin kabloları kontrol edin diye nuh diyorlar peygamber demiyorlar arkadaş. Bu kabloların değişmesi gerekiyormu yoksa normalmi ?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Hizmetler bina girişine kadardır. Sizin evinize gelip kontrol yapılmaz. Yapabiliyor iseniz girişden eve giden telleri ayırıp modemi oraya bağlayıp sonucunu görün. İstediğiniz hızlara ulaşırsanız. Sorun sizin iç hatlarınızdadır.

Evet size gelen kablolarda değişiklik yapılmadan o hızlara ulaşabilirsiniz. İsmi fiber de olsa verilen vdsl bağlantıdır.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet bakır kablolar ile 20 mbit alınabilir bir elektrikçi çağırın kabloları yenileyip aşağıda ankastredeki doğru çıkışa takın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
superonline modeme kadar fiber kablo cekerken ttnet apartmana kadar getirip yalandan fiber diye satiyor, arayinca da apartman ici tesisata karismayiz diyor, lanet olsun antalyada superonline kullanirken istanbula tasininca ttnete gecmek zorunda kaldim,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim netimde ttnet fiber 24 mb.. internet download manager programıyla bir film indirdim. aktarım oranı olarak bana 3.00 mb gösterdi bu dogalmıdır ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mahalleye fiber kablo çekmiyorlar nereye şikayet edelim türk telekoma o kadar dilekçe verdik diyarbakır yollamıyor diyor. şanlıurfa diyarbakır yollamadımı kablosusmu kalacak yalan söylüyorlar diye düşünüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı puroblem bendede var işte superonline ilk günden hız 3-4 alırken bir kere daha düşünün

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Faturayı ödedim 2 Haftadır nett gelmiyor kablolara baktı calışıyor Adls ışı yanıyor geri yok net yok Ağ var ama net yokk bu bir çözüm istiyorum müşteri hizmetleri aradım sıkıntı yo diyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemden hariç ınternet kablosu var o yanlışlıkla koptu wfi yoluyla giremioruz ?