Fiber dediğin böyle olur

Bu konuyu okuyanlar

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
[MENTION=195855]Pikeas[/MENTION]

bu arada cavabı yazarken söylemeyi unutmuşum düzenleme süreside geçince yeni mesaj yazmam icab etti. İşkembe-i kübradan sallamadığımı cevabımdan anlamışsındır artık. İnsanlara önyargı ile yaklaşıp etiketlemek güzel bir davranış değil.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yok müşteriler yararlansın diye şifre koymuyorlar merak etme onu düşündüm :D
Şunlarıda düşündün mü?
İP adresin loglanıyor,
Girdiğin her site loglanıyor,
Gönderdiğin her mesaj loglanıyor,

Şunu da düşündün mü? Yakında şifreye geçirecekler ve TCKimlik yada Pasaport nosuna ve oda numarasına göre şifre verilecek.

Antalyada ki bütün otellerde böyle. 6 tane büyük otele kurduk bu sistemi... Tutulan logları görsen korkar kaçarsın. Bu loglar her gece TİB'in 5651 yasası uyarınca gönderildiğini biliyor musun?

Yerinde olsam başbakan vs gibi siyasi ortamlarda dikkatli olurdum.

Bence dikkatli ol. Bir gün kapını çalıp polisler biz geldik diyebilir. Böyle bir durumla bizzat karşılaştım... Logları firewalldan alıp tib e göndermek için program yazmıştım. 6 otel bu yazılımı kullanıyor...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Şunlarıda düşündün mü?
İP adresin loglanıyor,
Girdiğin her site loglanıyor,
Gönderdiğin her mesaj loglanıyor,

Şunu da düşündün mü? Yakında şifreye geçirecekler ve TCKimlik yada Pasaport nosuna ve oda numarasına göre şifre verilecek.

Antalyada ki bütün otellerde böyle. 6 tane büyük otele kurduk bu sistemi... Tutulan logları görsen korkar kaçarsın. Bu loglar her gece TİB'in 5651 yasası uyarınca gönderildiğini biliyor musun?

Yerinde olsam başbakan vs gibi siyasi ortamlarda dikkatli olurdum.

Bence dikkatli ol. Bir gün kapını çalıp polisler biz geldik diyebilir. Böyle bir durumla bizzat karşılaştım... Logları firewalldan alıp tib e göndermek için program yazmıştım. 6 otel bu yazılımı kullanıyor...
yani otellerde internet kullanırsan siyasi yorum yapma yaparsan hakaret etme... illegal işlere girme terbiyeli sitelere gir yada 3G kullan yoksa telefonunu modem yap... bende telefonumu modem yaptım... :)

Black_Trouble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hadi cnm denilecek bir söz laf yok biz bu hıza göre 1000 yıl geriden geliyo görünüyoruz

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
2011060537.png

benim nette yakıyo hannnyyy :)
merak ettimde senin tarih neden 2011 ?

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@WebNick

Bilişim suçlarında siz o ağa kişinin bilgilerini çalmak değiştirmek ya da ona zarar vermek için giriyorsanız o zaman suç olur

1-Bilgisayarda mevcut olan kaynağa veya herhangi bir değere gayri meşru şekilde ulaşarak transferini sağlamak için kasten bilgisayar verilerine girmek, bunları bozmak, silmek, yok etmek,

2-Bir sahtekarlık yapmak için kasten bilgisayar verilerine veya programlarına girmek, bozmak, silmek, yok etmek,

3-Bilgisayar sistemlerinin çalışmasını engellemek için kasten bilgisayar verilerine veya programlarına girmek, bozmak, silmek, yok etmek,

4-Ticari manada yararlanmak amacı ile bir bilgisayar programının yasal sahibinin haklarını zarara uğratmak,

5-Bilgisayar sistemi sorumlusunun izni olmaksızın, konulmuş olan emniyet tedbirlerini aşmak sureti ile sisteme kasten girerek müdahalede bulunmaktır.

Bu eylemlerin dışında şifresiz bir kablosuz ağa sadece internete girmek maksadı ile, ağ sahibine herhangibir maddi/manevi zarar verme amacı olmadan, ticari bir menfaat elde etmeden ve bilgisayar sistemine müdahale etmeksizin girmek suç olmaz. Lakin TTNET vb. servis sağlayıcıların sözleşmelerine aykırı bir durum olabilir ama bu durumdan da hat sahibi mesuldür ve bu durumun anlaşılması halinde TTNET'in muhatabı hat sahibidir.

Nitekim ABD'de de buna emsal teşkil edebilecek bir mahkeme kararı mevcuttur.
Olayda, bir adam kablosuz ağına sehven şifre koymamıştır ve ağa başka bir kişi bağlanmıştır.
İnternet faturalarının anormal şekilde artması üzerine adam, ağına kimin girdiğini tesbit ettirmiştir ve o kişiyi dava etmiştir.
Lakin mahkeme, adamın kablosuz ağına emniyet tedbiri almamak, şifre koymamak sureti ile kişiselleştirmediği gerekçesiyle davacıyı haksız bulmuştur ve dava düşmüştür.

Yani isteyen ağına şifre koyar kişiselleştirir koymazsa da kendisi sorumludur.
İyi forumlar.

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iyide kablosuzda bu hızı görmen imkansız. en fazla n destekli modem vardır oda bu kadar hız destekleyemez en fazla taş çatlasa 30 mbit hız alırsın,ftp dosya filan indirsene bakalım gerçekten bu şekildemi hızın

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
iyide kablosuzda bu hızı görmen imkansız. en fazla n destekli modem vardır oda bu kadar hız destekleyemez en fazla taş çatlasa 30 mbit hız alırsın,ftp dosya filan indirsene bakalım gerçekten bu şekildemi hızın
dogru diyosun aslinda piyasadaki en iyi wireless cihazlar 300 mbps . nasil bu hizlara ulasmis supheli bir durum :p
ancak speed test farkli bir algoritmayla tum hizi kullanmadan test edebiliyo olmasi da muhtemel :p

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
modeme yakınsan hızı bire bir alırsın...
iyi de chipler 300mbps max transfer hizina sahip. hadi diyelim otelde para cok ozel bi modem yada cok merkezli bir ag sistemi kurdurttular 500mbps server kurdular diyelim.
300mbps modemle ulasilabilen hizin ustu gorunmez mantiken :p

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ama speedtest sitesindede zaten arada bir uçukluk oluyor :) misal ben evde 16mbit kullanıyorum bazen speedtest te hız testi yapıyorum 286 mbit fian gördüğüm olabiliyor :) bilemem 300 mbit alabileceği cihazlar olabilir ama ne kadar wifi üzerinden 300 mbitin tamamını alır orası biraz tartışılır yani,misal arkadaşımda 50 mbit fiber internet var huwai modem kullanıyordu n destekli benim pc'm de gibabit eth var wifi n destekli ama en fazla 33 mbit görüyordum

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Şimdilik bu kadar hız. 32Mbit ama az çıktı. Herhalde kullanan var.

2017441096.png

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yerinde Olmak isterdim :) biz tek haneli sayılarla uğraşırken adamlar 3 haneyi aşmış :D

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
c52797q7eb9cbp23g.jpg

Buda benim ki :) Super online fiberin en düşük tarifesini kullanıyorum...

oguz_173

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
off ne hız ama :)
akk olayı varsa düşer zaten bir kaç güne hızı :))

kek123

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Akk yoktur büyük ihtimalle.Kurumsal çalıştıkları için almışlardır 100 mbps limitsiz temiz! Valla bende özendim şu an.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
2240924454.png

Bu da benimkisi idare etmeye çalışıyoruz

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Sabit 4-5 mbit hızım olsa yeter ama sınırlarda yaşıyorum ben hep. :) Yurtta 1mbit zor geliyor bana. Okulda 100mbite çıktığı oluyor. Evde 20mbit. :)

Sürekli 4-5 olsa neyse de , 100'den sonra 1'i görmek çok kötü.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
O kadar hız beni bozar arkadaş :D