Fetih 1453 hariç hepsi battı!

mr_rain

Guru
Sinema sezonu ay sonunda kapanıyor. ‘Fetih 1453’, sezonu kurtaran film oldu. Film, toplam izleyici sayısının beşte birini, toplam hasılatınsa üçte birini elde etti.Eylül'de başlayan sinema sezonu bu ay sonunda kapanıyor. Son 9 ayda 56 Türk filmi gösterime girdi. 56 filmi toplamda 30 milyon 266 bin 867 kişi izlerken sektöre toplam 174 milyon 657 bin 746 TL girdi sağlandı. Sinema solanlarını kurtaran film ise 'Fetih 1453' oldu. İstanbul'un fethini konu alan 'Fetih 1453' sinema salonlarına ilaç gibi geldi. 6 milyon 469 bin 209 kişinin izlediği film 55 milyon 213 bin 118 TL hasılat elde etti. Bir başka deyişle 'Fetih 1453' gösterime girmemiş olsaydı toplam izleyici sayısı beşte bir oranında, hasılatsa üçte bir oranında düşük olacaktı.

2 MİLYON BARAJINI SADECE 2 FİLM GEÇTİ

Sinema salonları 'Fetih 1453'le kendilerini kurtarmış olsalar da, çoğu yapımcı için bu sezon hiç de parlak geçmedi. 56 film arasından sadece 9 film kar ederken geri kalan 47 filmin yapımcısı zarar etti. 'Fetih 1453'ün dışında 2 milyon barajını sadece 1 film geçti. 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' adlı bu animasyon film, 2 milyon 226 bin 201 kişi tarafından izlendi.

KÂR EDEN FİLMLER

**Allah'ın Sadık Kulu

**Berlin Kaplanı

**Dedemin İnsanları

**Fetih 1453

**Kurtuluş Son Durak

**Entelköy Efeköy'e Karşı
**Musallat 2: Lanet

**Sen Kimsin

**Sümela'nın Şifresi Temel

ZARAR EDEN FİLMLER

**Anadolu Kartalları

**Aşk ve Devrim

**Ateşin Düştüğü Yer

**Ay Büyürken Uyuyamam

**Behzat Ç. : Seni Kalbime Gömdüm

**Bendeyar

**Bir Ses Böler Geceyi

**Beni Unutma

**Bir Zamanlar Anadolu'da

**Bu Son Olsun

**Can

**Celal Tan ve Ailesi'nin Acıklı Hikayesi

**Ekümenopolis: Ucu Olmayan

**El Yazısı

**Eş Ruhumun Eş Zamanı

**Eylül

**Film

**Gelecek Uzun Sürer

**Görünmeyen

**Güzel Günler Göreceğiz

**İkizler Firarda

**İstanbul

**İz

**Kaos: Örümcek Ağı

**Karadedeler Olayı

**Kars Öyküleri

**Labirent

**Mar

**Mavi Pansiyon

**Mevsim Çiçek Açtı

**Mühürlü Köşk

**Nar

**Oğul

**Patlak Sokaklar Gerzamot

**Pazarları Hiç Sevmem

**Saç

**Seninki Kaç Para

**Süpertürk

**Türk Pasaportu

**Ülkücüler

**Ünye Fatsa Arası

**Vücut

**Yangın Var

**Yeraltı

**Zenne

FETİH 1453 YURT DIŞI GÖSTERİMİYLE KÂRA GEÇTİ

Gişede 6 milyonu geçmesine rağmen, 'Fetih 1453'ün yönetmeni ve yapımcısı Faruk Aksoy, önce filminin kar etmediğini söylemişti. Aksoy, geçtiğimiz günlerde, yurt dışı gösterimleriyle filminin kara geçtiğini açıkladı.

kaynak
 
bugüne kadar halkının sevgilerini, muhabbetini, değerlerini kaale almayan, entel dantel takılan, orjinal fikirler yerine taklit zihniyetle film yapanlar iki defa düşünmeliler.

türk sineması bugüne kadar halkının değerlerini hiç kaale almadı, kendi zihniyet yapılarına göre halkı bir kalıbın içine sokmaya, onları inandıkları zihniyet yapısıyla kuşatmaya çalıştılar.

yahut kısadan köşeyi dönme, kâr etme zihniyetiyle film çevirdiler.

bu halk içki içer, -af buyrun- zina eder ama, bunları normal bir hayat tarzı gibi sunulmasına asla rıza göstermez, hoşlanmaz. bunu yapanları nihayetinde cezalandırır birgün.

gerek sinema filmlerine, gerek dizilerimize bir bakar mısınız? her sofrada mutlaka içki vardır, adeta meşrubat muamelesi çekilir. senaryolar genelde aşk, kadın erkek ilişkileri üzerinedir. sürekli aldatma, tecavüz, onun eli şunun cebinde vs.

bu milletin bir namusu vardır, ortalama bir yaşam tarzı vardır. gereğinden fazla örselediniz mi adamı böyle örselerler sonra!

dikkat ediyor musunuz, izlenen, kâr eden filmler genelde hep aynı türün eserleri.

milli manevi değerleri önceleyen yapımlardır bunlar.

hala bu batı kafalı, milletine ters bakan, uzaydan gelmiş gibi milletini tanımadan işler yapmaya kalkanlar akıllanmayacak mı?
 

senbilme

Üyecik
Seyyah Dostum Sana Katılıyorum iyi bir konuya dikkat çekmişsin..Şimdide Televizyonlarımızda İlliminate furyası başgösteriyor...Muzik Kliplerinde Acun'un Bütün programlarında...Mason Simgeleri içerikleri kol geziyor....Biz maneviyata dönene kadar bizde maneviyata dönme arzusu olacakmı o biraz şüpheli..Biz olmaktan çıktık avrupalıları taklit etmekten kim olduğumuzu unutturdular..
 
Patlak Sokaklar neydi öyle ya. Bu film ile masrafı çıkarsınlar Allah'larına şükretsinler. İyi ki torrent var yoksa mide bulandırıcı şeylere para vermek zorunda kalacağız. :)
 

RamoneS

Asistan
reklamın olmayışı bence çoğu filme kazanç kaybettiriyor. bir sürü adını duıymadığımız film var
 
Üst