Ferrari, galibiyet kutlamasında yaralanan mekanikeri unutmadı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Ferrari, Sebastian Vettel'in galibiyetinin ardından pit stop esnasında yaralanan mekanikeri unutmadı ve podyuma takıma yöneticilerinden birisi değil, pit mekanikeri çıkartıldı.

Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, pit stop esnasında kendisine yeşil ışık yanması sonucu gaza basmış ve o esnada sol arka lastiği takmaya çalışan mekanikerin bacağına çarpmıştı.
Çarpmanın etkisiyle Francesco Cigarini isimli mekanikerin bacağı kırıldı ve hemen hastaneye kaldırıldı.
Ferrari o esnada Sebastian Vettel'le galibiyet mücadelesi veriyordu ve takım moralini bozmadan mücadeleye odaklandı. Sonuç olarak Vettel zafere ulaşırken, takım yaralanan mekanikeri unutmadı.
İtalyan takım, takım patronu Maurizio Arrivabene'nin kararıyla, galibiyet kupasını alması için takım yöneticilerinden birisini podyuma çıkartmak yerine takım mekanikerlerinden birisini podyuma çıkardı.
Konu hakkında konuşan takım patronu Maurizio Arrivabene, "Pit stop esnasında yaralanan meslektaşımız Francesco için mekanikerlerden birisini podyuma çıkarmaya karar verdik. Tüm takım onun çabucak iyileşmesini umuyor." dedi.
Arrivabene, galibiyetten ötürü mutlu olduklarını da ekledi.
"Elde ettiğimiz galibiyet, takımın iyi bir iş yaptığını, aracımızın hızlı olduğunu ve pilotumuzun gerçek bir şampiyon olduğunu kanıtladı."
"Kimi için üzüntü vericiydi, eğer tamamlayabilseydi takım için mükemmel bir sonuç olabilirdi. Artık Çin'e hazırlanıyoruz ve orada elimizden geleni yapacağız."

Ferrari, galibiyet kutlamasında yaralanan mekanikeri unutmadı
 

ConfickerBelasi

Guru
Yasaklı
o kaza o mekanikerin hatasından oldu ki yerde sarı çizgiler var o çizgiler arabanın tekerlerin geçtiği yeri gösteriyor yani o çizgleri geçme demek...
 

Son mesajlar

Üst