Fernando Muslera: "Galatasaray'da çok mutluyum"

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray'ın yıldız kalecisi Fernando Muslera, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

muslera-34.jpg

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, Danimarka'da devam eden kamp çalışmaları sırasında basın mensuplarının karşısına çıktı. Yıldız oyuncu, darbe girişiminin ardından sarı-kırmızılı ekipten ayrılma düşüncesi olmadığını ve Galatasaray'da çok mutlu olduğunu söyledi.

Taffarel'in ayrılığı için konuşan Muslera, "Taffarel benim için çok önemli bir insan, ağabeyim. Hocadan fazlası. Tabii ki kararı beni üzdü. Ancak benimle daha önce paylaştı, biliyordum. Taffarel ailesine bağlı bir insan ve 5 senedir ailesinden uzak. Kararı almasının nedeni tekrar ailesiyle birlikte olmak istemesi. Herkesin saygı duyması gerekiyor. 5 sene boyunca akıllıca bir şey yaptı. Fadıl hocamız var, senelerdir yanında çalışıyordu. O da Taffarel'den çok şey öğrendi. Üzüntülüyüm, ama Fadıl hoca bizimle beraber olduğu için mutluyum. Fadıl hocamızın bu görevi hak ettiğini düşünüyorum. 4 senedir bizimle birlikte, çalışkan bir insan. Bizi de tanıyor. En iyi şekilde çalışmalarımıza devam edeceğimizi düşünüyorum." dedi.

"GALATASARAY'DA ÇOK MUTLUYUM"

Ayrılık düşüncesi olup olmadığı sorulan Uruguaylı oyuncu, "Burada çok mutlu, çok rahat olduğumu sürekli yineliyorum. Galatasaray'da çok mutluyum, 2 sene daha kontratım var. Galatasaray bana çok şeyler verdi, ben de bunu geri vermeye çalışıyorum" derken, yönetimin verdiği ceza ile ilgili, "Ceza ile ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Sportif anlamda buradayız. Fazla yorum yapmak istemiyorum" diyerek yorum yapmaktan kaçındı.

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYON OLABİLMEK"

Hedefin şampiyonluk olduğunu vurgulayan tecrübeli oyuncu, "Kabuk değişiklikleri her sene olur. Bazı oyuncular devam etmez, yeni oyuncular gelir. Bazılarının kontratı yenilenmez. Futbol devam ettikçe değişim olacaktır. Hedefimiz şampiyon olabilmek. Ezeli rakibimize karşı kazandığımız bir kupa var. Bu kupa sayesinde 2 senelik cezamızı 1 seneye indirdik. Aramıza yeni katılacak arkadaşlar da olacaktır, onların verdiği destekle beraber şampiyon olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ŞU ANDA BENİ RAHATSIZ EDEN BİR ŞEY YOK"

Darbe girişimi ile ilgili konuşan yıldız isim, "Olduğu anda geri dönmeyi düşünmedim, çünkü havaalanı kapalıydı, dönme şansım da yoktu. Şaka bir yana 15 dakika önce havaalanındaydım, olaylar olduğunda eve geçmiştim. Türk bir arkadaşımdan ne olduğunu öğrendim. Tabii ki bir yabancı olarak bu olaylar sizi etkileyebilir. Ama İstanbul'un ne kadar güzel bir şehir olduğunu, Türkiye'nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu, böyle şeyleri hak etmediğini biliyorum. İyi şekilde tepki de verildi. Beni şu anda rahatsız eden bir şey yok. Umarım tekrarlanmaz" diye konuştu.

"GEÇEN SEZONDAN DERS ALDIK"

Geçtiğimiz sezondan ders çıkardıklarını söyleyen Nando, "Her zaman başarıların gelmesi söz konusu değil. Bazen olumsuz şeyler de oluyor. Bu tür olumsuz şeylerden de önemli şeyler öğreniyorsunuz. Burada çok büyük başarılar yaşadım. Kupalar kazandım. Futbolda böyle şeyler yaşanıyor. Bunları ders olarak çıkardık ve bu sene kesinlikle olumlu yansıyacaktır" açıklamasında bulundu.

"RIEKERINK'İN DEVAM ETMESİNDEN MUTLUYUM"

Riekerink için görüşleri sorulan Muslera, Riekerink'in çok iyi bir hoca olduğunu, futbolu iyi bildiğini düşünüyorum. Saha içinde bize verdiği enerji önemli. Ben doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Takımı yakından bilen, iyi bir hoca. Şu anda enerjik, tempolu yoğun antrenmanlar yapıyoruz. Sezona bizi en iyi şekilde hazırlıyor. Kendisinin teknik direktör olarak devam etmesinden dolayı mutluyum" cevabını verdi.

"TURGAY ŞEREN GİBİ ANILMAK İSTERİM"

Turgay Şeren'i tanıdığı için mutlu olduğunu söyleyen file bekçisi, "Hem ben, hem Taffarek Turgay Şeren'i tanıma şansı bulduk. Çok mutluyum. Ben de buradan ayrıldığım zaman onun gibi hatırlanmak isterim. Galatasaray camiasının beni böyle hatırlaması beni çok mutlu eder" dedi.

"AİLEM TABİİ Kİ ENDİŞELENDİ"

Ailesinin darbe girişimi sırasında endişelendiğini kaydeden Muslera, "Ben senelerdir buradayım. Eşim de 2 senedir burada yaşıyor. Ailem de gidip, geliyordu. Türkiye'yi tanıyorlar. Tabii ki olaylar iyi değil, bir yabancı olarak bunu tahmin etmek kolay değil. Olaylar olunca telefonla konuştum ve endişelilerdi. Ancak bir şey olmadığını, iyi olduğumu söyledim. Eşim de Türkiye'yi biliyor. Olayların rayına gireceğini söyledim. Şu anda bir sıkıntı yok" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Sporx.com