Fener'in gündemindeki sürpriz isim

mahmuteser

Doçent
Sarı-lacivertli kulüp, Sivasspor'un tecrübeli forvetini renklerine bağlamak için kolları sıvadı.

Beşiktaş'ın da ilgilendiği Mehmet Yıldız'a 1.5 milyon euro bonservis ücreti ödemeye hazır olan Fenerbahçe'nin bu hafta transfere nokta koyması bekleniyor

Transfer çalışmalarını aralıksız sürdüren Fenerbahçe, Fatih Tekke'den sonra Sivasspor'un genç forveti Mehmet Yıldız'ı da gündemine aldı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın, Sivasspor maçı sonrası başkan Mecnun Odyakmaz ile transfer pazarlığı yaptığı ve tecrübeli forvetin bonservisi için 1.5 milyon euro teklif ettiği öğrenildi.

Sivasspor yönetiminin bu öneriyi değerlendirmeye aldığı ve bir iki gün içinde sarı-lacivertli kulübe cevap verileceği öğrenildi.

Bu arada Beşiktaş'ın da Mehmet Yıldız için Sivasspor'un kapısını çaldığı ancak olumsuz yanıt aldığı bildirildi. 26 yaşındaki forvet oyuncusunun Fenerbahçe'ye daha sıcak baktığı ve transferin bitmesinin an meselesi olduğu belirtildi.

Tekke'de umut azaldı
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da, Mehmet Yıldız'ın Fenerbahçe için iyi bir seçim olduğuna dikkat çekti, "Bu transfer gerçekleşirse Fenerbahçe hücum bölgesinde büyük etkinlik kazanır. Bir kere Alex başta olmak üzere Aurelio ve Deniz orta sahada rahatlarlar. Çünkü Mehmet sürekli gezen ve savunmaya yardım eden bir isim" ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe Yönetimi'nin uzun süredir ilgilendiği Fatih Tekke konusunda Zenit Kulübü'den hiçbir yeşil ışık alamadığı ve Rusların istediği yüksek bonservis ücretini vermeye yanaşmadığı bildirildi. Bu yüzden forvet arayışlarında Mehmet Yıldız'da karar kılındığı ve bu oyuncunun gelmesiyle transfere nokta konulacağı bildirildi.

Milliyet
 
Üst