'Fener'i 10 puan farkla şampiyon yaparım!'

AliA

Guru
Onursal Üye


Güvenç Kurtar, Aragones yönetiminde ligde sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçe'yi 10 puan farkla şampiyon yapacağını iddia etti.

Türkiye'de bir çok takımda görev yapan ve oynattığı futbolla her zaman takdir toplayan Güvenç Kurtar, ligde sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçe'yi 10 puan farkla şampiyon yapacağını iddia etti.

Başarılı teknik direktör Güvenç Kurtar, Türkiye'yi ve Türk futbolunu çok iyi tanıyan biri olarak futbol birikiminin Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones'den daha fazla olduğunu belirterek, ''İspanya'yı şampiyon yapmak kolay, gel de bir Türk takımını yap da görelim.'' dedi.

TV-5'te 'Spor Şurası' programında konuşan tecrübeli teknik adam, spor camiasını sarsacak sözler sarfettiği konuşmasında, Türkiye'deki yanlış yapılanmanın sıkıntısını büyük oranda çektiklerini belirterek, "Elinizde toplam değeri 2-3 milyon dolar olan bir takımla mücadele ediyorsunuz. 50 milyon dolarlık, 100 milyon dolarlık takımlarla mücadele ediyorsunuz. Sizi sanki şartlar eşitmiş gibi değerlendiriyorlar." dedi.

Türkiye'de teknik direktörlük mesleğini icra etmenin gerçekten zor olduğunu söyleyen Kurtar, "Buna rağmen, Allah'a şükür geçmişte büyük işler yaptık. Herkes yalnızca takımın sportif anlamda aldığı başarılara bakıyor. Türkiye'de maalesef ölçüt bu!.. Ama kimse o kulüplerin yanlış yapılanmasına, maddi sıkıntılarına ve de yönetim zaaflarına değinmiyor... Öyle zor şartlarda çalıştık ki, bunu ifade etmek bile zor... Gerçekten Türk sporu, yanlış ellerde... Bu pisliklerle mi mücadele edelim, yoksa takımı oynayacağı önemli maçlara mı hazırlayalım?" dedi.

- YABANCI OLMAK VARMIŞ -
Güvenç Kurtar, Türkiye'deki, özellikle büyük kulüplerin yönetimlerinde yabancı hocayla çalışma hastalığının olduğunu söyledi. Bu hastalığın kendilerine zaman zaman pahalıya mal olduğunu vurgulayan Kurtar, "İşte önümüzde Del Bosque örneği duruyor. Beşiktaş, bu hocayı tek taraflı gönderdiği için 7-8 milyon euro para ödemek zorunda kaldı. Haydi, Del Bosque'den daha başarılı olan Ertuğrul Sağlam'a bu paranın yarısını ödesin de görelim bakalım... Durum bu kadar açık... Büyükler'in bir yabancı hoca saplantısı var... Hem canları yanıyor, hem de onlarsız edemiyorlar." diye konuştu.

- ARAGONES BAŞARILI OLAMAZ -
Güvenç Kurtar, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aragones'i de eleştirdi. Kurtar, "Aragones İspanya'yı Avrupa şampiyonu yaptı. Elindeki kadro ile hangi teknik adam olursa, zirveye oynardı. Haydi gelsin de söz gelimi Hacettepe'yi, Kocaelispor'u yukarılara çeksin de görelim... Bırakın onları, 100 milyon euroluk Fenerbahçe'deki hallerini gördünüz. Maçı okuması yok, yaptığı değişikliklere kargalar bile gülüyor. Yenik durumda iken, Alex gibi en etkili silahını oyundan çıkaran bir hocaya daha ne demeli bilemiyorum." dedi.

Tecrübeli teknik adam Kurtar, Aragones'in resmen kovulmayı beklediğini vurguladı. Kurtar, "Esasen Fenerbahçe yönetimi, takımın başına Aragones'i getirmekle 1 yılı kaybetti. Bu kadar zengin kadro ile alınan sonuç ortada. Yağ var, un var, şeker var, irmik var. Ama helva yapan yok. Açık konuşuyorum, ben sezon başında bu takımın başında olsaydım, en az 10 puan farklı şampiyon yapardım... Bu kadar da iddialı konuşuyorum. Çünkü Aragones futbolu bilmiyor... Benim bilgi ve birikimim, tecrübem daha fazla ve de bu konuda tevazuya gerek yok." diye konuştu.

- GELECEKTEN UMUDUM VAR -
Güvenç Kurtar, Türk futbolundaki sıkıntıların yanı sıra, güzel işlerin de yapıldığını söyledi. Bazı kulüplerin sağlıklı yapılandığını vurgulayan Kurtar, buna örnek olarak Sivasspor'u gösterdi.

Kurtar, Sivasspor'un yönetim ve teknik adamıyla başarıyı ve bulunduğu yeri hakettiğini de belirterek, "Yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftarlar iyi bir birlik oluşturursa, başarı da kaçınılmazdır. Futbolun çilesini bizim kuşak çekti ve hala da çekiyor... İnşallah yeni ve gelecek nesiller daha sağlıklı spor yapma ortamları bulur." dedi.

KAYNAK
 

onursevim

Profesör
Onursal Üye
Anca kuru sıkı çene var atıyolar tutarsa ama karavana. Ama aregones den iyi olacağı kesin :D
 

ZorAdam

Doçent
Forever Ziko.
Bir AntiFenerli olarak Fenerin Kendisinden başka rakibinin olmamasına ve oynadığı futbolla izleyenleri ekran başına kitlediği geçen senelerde,bundan yıllar önce yine aynı stratejiyi izleyen Ve teknik direktöri Lucescuyu yollayan BJK bundan sonra nasıl iflah olmadıysa Fener de zor toparlanır diyorum Aynı hatayı BJK önce GS deyapmış bulunmaktaydı yani işin özü Fulboldan anlayan yönetici ve yönetici kadrolaramızın bulunmaması.
İnanın bana Bu forumda Parası olan hemen hemen herkes sevdiği takımı Şuan varolan başkanlarından daha da ii yönetebilir.
Şu bir kural İstikrar vazgeçilemez bir gerçektir siyaset,bilim,spor aklınıza nekadar dal gelirse gelsin ilksene verim beklemek hata olabilir oyüzden.Teknik direktörü gönderirken takımı çalıştırdığı süreyi çöpe atmayı ve yerine gelebilecek şahsada enaz 2 sene diyorum (Avrupayı keşke bu konuda da örnek alsak) şans verilmesi gerekiyor...
 

neet

Guru
Onursal Üye
Zico olmassa Rıdvan'ın gelmesini isterim.. :D Kurtar danda kadar ümitli değilim
 

venselos

Asistan
Dediği doğru olsa bile sizce getirirler mi takımın başına. Örnek: Rıza Çalımbay'ın görevine son verip Tigana'yı getiren zihniyet.
 
Üst