"Fenerbahçe'den daha iyi oynuyoruz"

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Süper Toto Süper Lig'in ilk yarısını 5. sırada tamamlayan Sivasspor'un Brezilyalı teknik direktörü Roberto Carlos, lider Fenerbahçe'den daha iyi futbol oynadıklarını ve bunu tüm Türkiye'nin kabul ettiğini söyledi.

kn3n.jpg

Ligin ilk 17 haftası sonunda 29 puanla lider Fenerbahçe'nin 12 puan arkasında 5. sırada yer alan Sivasspor'un teknik direktörü Carlos, UEFA'nın internet sitesine yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe ilk yarıda daha fazla puan toplamış olabilir ama Sivasspor daha iyi futbol oynadı. Bu, sadece benim fikrim değil tüm Türkiye bunu söylüyor. Ligi, ilk üç sırada bitirmek istiyoruz. Takımım ikinci yarıda da hırslı ve arzulu futboluna devam edecek" ifadesini kullandı.

Kariyerinde İtalya'nın Inter ve İspanya'nın Real Madrid takımlarının yanı sıra 2007-2009 yıllarında Fenerbahçe formasını da giyen ve aktif futbol yaşamını, 2012 yılında Rusya'nın Anji kulübünde noktalayan Carlos, futbolun basit bir oyun olduğunu belirterek, "Yalnızca sahaya çıkar ve kazanma arzunu gösterirsin. Elbette teknik direktörün bir mantalitesi vardır ve futbolcuların da bunu sahaya yansıtması gerekir. Benim felsefem, kazanmak, kazanmak ve kazanmak. Kariyerim bu şekilde geçti ve aynısını Sivasspor'da da yaşamak istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Ligin ikinci yarısına, 26 Ocak'taki Kayserispor karşılaşmasıyla başlayacak Sivasspor'un Brezilyalı sağ beki Cicinho ise takıma kolayca uyum sağladığını belirtti.

Kariyerinde, Real Madrid ve Roma gibi Avrupa'nın önemli takımlarında forma giyen 33 yaşındaki futbolcu da UEFA'nın İnternet sitesindeki açıklamasında, şunları kaydetti:

"Ligin kalite ve seviyesi oldukça yüksek. Birçok iyi takım var ve karşılaşmaların tamamı zorlu geçiyor. İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ile aynı düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Fenerbahçe, şampiyonluğun favorisi gibi gözükse de önümüzde bir yarı daha var. Sürprizler yaşanabilir ve bunlara Sivasspor da dahil olabilir."

Sabah

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sivasspor coştu özgüven önemli :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
türkiyede futbol sonuç odaklı oynanır.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Dunyanin her yerinde futbol sonuca odakli oynanir

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Carlos onca sene Ülkemizde Futbol oynadın,ama hala şunu öğrenememişsin:
Burada 'Hatice'ye Değil Netice'ye Bakılır'.:wink:

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kimin iyi oynadigi önemli degil önemli olan para:laugh:

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
fenerden iyi oynasaydınız şuan birinci olurdunuz koçum

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Carlos'da fenerbahçeye dil uzatmaya başladı.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yahu adam ne dicekti :D :D

En azından benim beklediğimden iyi çıktılar ben Carlos patlar diyodum helal olsun valla ...

kahve ye falan gitmiş ...

iyi Allah mesut bahtiyar etsin Alışmış Sivas'a ....

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Fikstürde fb yi takip etmeyi bırak da öyle görelim bakalım...