Fenerbahçe'de başkanlık seçimi ne zaman, kimler aday? - 2015

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe'de başkanlık seçimi 31 Mayıs'ta yapılacak.

fft104mm3643222.jpg

30 Mayıs Cumartesi günü yapılacak konuşmaların ardından 31 Mayıs Pazar günü ise seçimli olağan kongre yapılacak.

Geçtiğimiz sene 3 Kasım'da yapılan seçim ise olağanüstü kongreydi. Aziz Yıldırım, başkanlık için yarıştığı Mehmet Ali Aydınlar ve Yamen Uzun'u geride bırakmıştı.

KAYNAK

Ali Koç kararını verdi

Fenerbahçe'de eski yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir, 31 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimde Başkan Aziz Yıldırım'a destek olacak.

Fenerbahçe çoğunluk sağlanamadığı için önümüzdeki hafta sonuna ertelenen seçim öncesi, Başkan Aziz Yıldırım da kulis çalışmalarına hız verdi. Önce kadim dostu Nihat Özdemir ile konuşan sarı-lacivertlilerin 1 numarası, daha sonra da camianın önde gelen ismi Ali Koç’la bir araya geldi.

Sampiy10.com'un haberine göre; Yıldırım, her iki eski yol arkadaşıyla da fikir alışverişinde bulundu ve yeni listesini paylaştı. Hem Koç hem Özdemir, yönetim kuruluna girmeyecek olsa da dışarıdan destek olacaklarının sözünü verdi.

Öte yandan ‘Son seçimim’ diyen Yıldırım, yönetimine yeni isimlerden ziyade geçmiş dönemde birlikte çalıştığı kişileri alacak. Önder Fırat gibi tecrübeli bir ismi ikna etmeyi başaran Aziz Yıldırım’ın, Murat Özaydınlı’yı da tekrar listesine alması bekleniyor.

KAYNAK

Ve kongre resmen 2 adaylı!

Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı başladı. Mevcut yönetim kurulunun faaliyetlerinin değerlendirileceği kongrede, yarın günü ise başkanlık, yönetim kurulu ve diğer kurulların seçimi yapılacak. Genel Kurul'da Başkan Aziz Yıldırım 733, eski yöneticilerden Hulusi Belgü ise 350 imza ile başkanlığa aday oldu.

Bugün saat 10.30'da Ülker Sports Arena'da çoğunluğa bakılmaksızın başlayan Fenerbahçe Kulübü'nün olağan genel kurul toplantısının ilk gününde, yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak, ibraya sunulacak.

Hazırlanan bütçe tasarısının da oylamaya sunulacağı toplantıda, gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından başkan adayları konuşma yapacak.

Genel kurulda pazar günü başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların seçimi yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak oy verme işlemi 17.00'de tamamlanacak.

YILDIRIM VE BELGÜ ADAY
Sarı-lacivertli kulüpte 17 yılı aşkın süre başkanlıkta kalıp en uzun süre bu görevi yürüten isim olarak tarihe geçen Aziz Yıldırım, başkanlığa yeniden talip oldu. Yıldırım'ın yanı sıra eski yönetim kurulu üyesi Hulusi Belgü de gerekli imzaları sunup yarışa katıldı.

Fenerbahçe Kulübü'nün geçen yıl yenilenen tüzüğü gereği kulüp başkanlığı için adaylık başvurularının, genel kurula katılma hakkı olan 200 üyenin imzalı, noter tasdikli teklifiyle yapılması zorunlu. Başvuru, 200 üyenin imzalı teklifiyle toplantının ilk günü saat 12.00'ye kadar Genel Kurul Divan Başkanlığı'na yapılıyor.

Genel Kurul'da Başkan Aziz Yıldırım 733, eski yöneticilerden Hulusi Belgü ise 350 imza ile başkanlığa aday oldu.

NTVSpor.net

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hulusi Belgü aday

Fenerbahçe'de eski yönetim kurulu üyesi Hulusi Belgü, pazar günü gerçekleşecek olağan genel kurulda başkan adayı olacağını açıkladı.

Belgü, Radyospor'a açıklamalarda bulundu. Kongrede aday olduğunu açıklayan Belgü, "Gerekli 200 imzayı topladım. Ben centilmence, gerekli nezaketi göstererek aday olduğumu açıklıyorum. Gazete ilanı da bunu göstergesidir. Aziz bey 'telefonlara çıkmıyor' demiş. Benim telefonlarım her zaman herkese açık. İsteyen herkes ulaşabilir. Ben Fenerbahçe'nin gelişerek ilerlemesi yönünde projelerimi ortaya koyuyorum. Bizim Fenerbahçe sevgisinden başka bir kaygımız olamaz. Her şey Fenerbahçe için" dedi.

Hulusi Belgü'nün, seçim sloganının ise "Fenerbahçe Ruhuyla Değişim" olacağı öğrenildi.

1082238_620x410.jpg

KAYNAK

Murat Çelikel çekildi

Fenerbahçe'nin Yakın Geleceği Platformu'nun desteklediği Murat Çelikel adaylıktan çekildi ve gerekçesi de şu yazılı açıklama ile yapıldı:

55684f1d40201119601399de.jpg

"Bilindiği gibi Platformumuz, Kulübümüzün yaklaşmakta olan Olağan Genel Kurulu öncesinde, her türlü baskılara rağmen başkan adayı olarak Sayın Murat ÇELİKEL' i aday gösterme kararı almış ve bununla ilgili tüm hazırlıklar tamamlanmıştı.

Kulübümüzün içinde bulunduğu çok büyük mali sıkıntılara ve sportif başarısızlığa rağmen, önerimizi kabul eden, Fenerbahçe için tüm sorumlulukları üstlenmeye hazır gördüğümüz Sayın ÇELİKEL 'e şükranlarımızı sunuyoruz.

Destek ve adaylık açıklamamızın "zamanlamasına" ve takipçilerimizin de malumu olan, haftalardır süren "hazırlıklarımıza" bakıldığında; konu hakkındaki inanç ve kararlılığımız net olarak anlaşılmaktadır.

Ancak geçen zaman içinde; futbol takımımız lig ve kupa şampiyonluk iddialarını tamamen yitirmiş, Sayın Hulusi BELGÜ bir başka aday olarak ortaya çıkmış, mevcut başkan Aziz YILDIRIM hiç hoş ifadeler kullanmayarak yapmış olduğu basın toplantısında Temmuz ayında kendi rızası ile başkanlıktan ayrılacağını ifade etmiştir.

17 yıllık iktidarının son 7 yılında kulübümüzü içine soktuğu büyük ekonomik çıkmazın yanında, UEFA tarafından ağır sportif cezalara mahkum edilmemize neden olan mevcut başkan, basın toplantısında, kendisine sürüldüğünü iddia ettiği "lekenin" son derece yakın bir tarih olan Temmuz ayı içinde aklanarak ortadan kaldırılma ihtimal ve iddiasında bulunmuştur.

Başkan adayımız, platform üyelerimiz ve noter onaylı önerge ile adayımızı teklif eden 286 kongre üyemizin oy birliği ile almış olduğu karar sonucunda; "İdam sehpasında bile olsak son sözümüz Fenerbahçe" söylemini sık-sık dile getiren mevcut başkana, camiasına verdiği ve gerçekleştirmediği sözlerden, hiç olmazsa bu sözünü gerçekleştirme ve tutma imkanı verilmesi kararı alınmıştır.

Üyelerimize gönderilen faaliyet raporundan da anlaşıldığı üzere tarihimizde ilk kez aynı yıl içerisinde üye yapılan 3000 i aşkın kişinin 'desteği' mevcut başkana icraatını rahatça yapabilme ortamını sağlayacağından, grubumuz kongre katılımında bulunmayacaktır.

Kulübümüz sinerjisini bölmeyi değil, daima güçlendirmeyi düşünen platformumuz, bunun göstergesi olarak Sayın ÇELİKEL' e yapmış olduğumuz teklifi gelinen aşamada" geçici ve şartlı olarak" geri çekiyoruz.

Sayın ÇELİKEL ve ekibinin göstermiş oldukları özveriye, sayın üyelerimizin ve spor kamuoyunun bugüne kadar süren büyük ilgisine çok teşekkür ederiz."

KAYNAK

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Yine seçilecek ama insan istemiyor işte.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Artık bence aziz bırakmalı taraftarda bırakmasını istiyor bu hem kendisi için hemde fenerbahçenin geleceği için kesinlikle iyi bir karar olacak.Artık bıktım böyle futboldan bu şekilde ilerlemekten.Bu şekilde devam edecekse seneye fenerin 1 maçını bile izlemeyeceğim.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Derbileri kaçırmayan, her maçı heyecanla takip eden benim gibi adamı bile futboldan soğuttular. Bu sene hiç maç izlemedim. 3 temmuz süreci, bu sene bariz hakemlerin bizden yana taraf tutması vs artık yetti. Ha bunların bir de diğer takımlarla olan kısmı var. Bu ülkede hiç bir takım tertemiz değil. Fenerbahçe'ye atıp tuttuğunuz kadar siz de kirlisiniz. Hepiniz. İnkar edene sadece gülerim.Kimseyle de polemiğe girmek istemiyorum, aklı, vicdanı olan ve mantıklı düşünebilen her insan zaten neler döndüğünü biliyordur.
Konuya dönecek olursak artık yeter be Aziz. Cidden yeter bırak nefes alsın takım kaç yıllık çınar ne halde durduğun her an Fenerbahçeme zarar veriyorsun yeter. Kendin de diyordun bak?

Başarı İsmail hocanındır, başarısızlık Aziz Yıldırım ve yönetimindir.

Düş Fenerbahçemin yakasından artık. Düş ki Fenerbahçem gerçekten Fenerbahçe olduğu günlere geri dönsün...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ve dördüncü yıldızı Galatasaray'a kaptırmasının ardından büyük bir moral bozukluğu yaşanan sarı-lacivertlilerde efsane başkanlardan Ali Şen'den başkan Aziz Yıldırım'a şok tavsiye geldi.

"GELECEK FENERBAHÇE AÇISINDAN PARLAK DEĞİL"
Sporx.com'a açıklamalarda bulunan efsane başkan, tek çarenin Aziz Yıldırım'ın koltuğunu Ali Koç'a devretmesi olduğunu açıkladı. "Benim sayın Yıldırım'a tavsiyem kulübün akil insanlarını birararay toplayarak bu genel kurula Ali Koç başkanlığında bir listeyle girilmesidir. Yoksa gelecek hem Fenerbahçe hem de Aziz Yıldırım açısından pek parlak görünmüyor. Bu istifa sesleri ve tepki kar topu gibi büyür" diyen Ali Şen, "Benim Aziz Bey'e tavsiyem Ali Koç'u başkan yapmasıdır" dedi.

"ALİ KOÇ, BAŞKANLIK TEKLİFİNE HAYIR DEMEZ"
Şen, kısa bir süre sonra yapılacak olan genel kurulun Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe için bir fırsat olduğunu belirterek, "Sezon başında 'A antrenör gitsin, b antrenör gelsin' diyorsun. 'Sorumluluk benim' diyorsun. Peki, lig bitti, o zaman sorumluluk yerine getirilmeli. Aziz Yıldırım bu başarısızlığın karşılığında yapılması gerekeni yapmalı. Bunun yolu belli. Şurda genel kurula sayılı günler kaldı. Aziz Bey, kulübün üst düzey isimlerini bu hafta bir an evvel toplayarak Ali Koç'un başkanlığında bir liste yapılmasını sağlamalıdır. Ali Koç'un buna hayır diyeceğini sanmıyorum. 81 yılında ben listeyi bir gecede yaptım bugün de yapılır. Benim tavsiyem bu. Bu tavsiyem hem Fenerbahçe'nin hem de bu kulübe büyük hizmetleri dokunmuş Aziz Yıldırım'ın menfaatinedir. Bugün stadı dolduramakta güçlük çekiyoruz... Her geçen hafta maçlara giden seyircimiz azalıyor. Ama Ali Koç başkanlığında taraftarı da, basını da, yayıncı kuruluşu da herkes bundan heyecan duyar, stad dolar, heyecan artar. Hem Fenerbahçe'ye hem de Türk futboluna renk gelir. Benim tavsiyem bu" açıklamasını yaptı.

"BU İŞİN SORUMLUSU İSMAİL DEĞİL AZİZ YILDIRIM'DIR"
Kulübün mali durumunun da iyi olmadığını altını çizen Ali Şen, "Kulübün ciddi reformlara ihtiyacı var. Seneye Fenerbahçe'nin işi daha zor olacak. Karşısında 4. yıldızını takmış rahatlamış bir Galatasaray olacak. Beşiktaş'ın stadı açılmış olacak. Beşiktaş'ın oturmuş genç bir takımı var. Trabzonspor keza bu yıl kadrosunun iskeletini kurmuş seneye daha iyi olma ihtimali çok yüksek. Fenerbahçe'nin bu nedenle işi çok zor olacak. 'Aziz Yıldırım istifa' denmeye başladı. Bu kar topu gibi büyüyecektir. Onun için tavsiyem Aziz Yıldırım biran evvel yüksek divan kurulu başkanını da yanına alarak eski başkanlar, kulübün efsane isimleri, oyuncuları bir araya toplayıp onların fikirlerini almalı. Aziz Bey'in şu ortamda seçime tek başına girip kazanması maharet değil. Bugün Fenerbahçe'de başkanlık için hazır olan insanlar var. Mesela Ali Koç. Ama Ali Koç küsmüş, küstürülmüş. Bu genel kurulun mevcut şartlarda Fenerbahçe'ye getireceği bir artı yok. Bir şey değiştirmeyecek. Aynı şey devam edecek, Aziz Yıldırım tekrar yeniden devam etse de taraftar ilk fırsatta başarısızlıkta 'Yeter Yıldırım yeter' demeye başlayacak. Bu yılın bir tek sorumlusu vardır o da Aziz Yıldırım'dır. Asla İsmail filan değil. Zaten başkan da sorumluluk benim demişti Ersun'u kovup İsmail'i getirdiğinde. Biz başkana inanmak zorundayız" dedi.

"TEK ŞART VAR, O DA G.SARAY 5. YA DA 6. OLURSA..."
Şen, son olarak, "Fenerbahçe birinci olamayıp ikinci oluyorsa fazla zararı yok ama Galatasaray üçüncü oluyorsa tabii ki... Ama sen ikinci oluyorsan, Galatasaray birinci oluyorsa o zaman zararı çok. Galatasaray şampiyon olduğu için Fenerbahçe'lilerin bu ikinciliği başarı olarak kabul etmesi mümkün değil. Fenerbahçe üçüncü bitirebilir, dördüncü bitirebilir, olabilir denebilir. Ama bir şartla o da G.Saray beşinciyle, altıncıysa" diye konuştu.

Ali Şen'den şok çıkış! "Çare Ali Koç" - SPORX

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hadi amca git tüpçü seni çağrıyor dişli ortak lazımmış ona senden iyisi yok diyor kanka ayağına seni istiyor...

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Aziz Yıldırım yeniden aday!

Fenerbahçe 2000 Derneği'nin 15. kuruluş yıl dönümü Kalamış'taki Todori Tesisleri'nde kutlandı. Aziz Yıldırım, başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı.

fft104mm3687058.jpg

Kurucu başkan Şevket Yılmaz'ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona Fenerbahçe Kulübü BaşkanıAziz Yıldırım da katıldı. Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından hayli üzgün olduğu gözlenen Başkan Yıldırım, "Şu anda ne olmak isterdiniz?" şeklindeki bir soruya, "Çok acı çektim... Bu gece bu kürsüde başkan olarak değil, aranızda bir üye olmayı tercih ederdim" yanıtını verdi.

Atatürk'ün izindeyiz

Aziz Yıldırım, kızlarının tahsilini Amerika'da yaptığını, onların mezuniyetlerine dahi gidemediğini vurgulayarak, "Bir gün 'Baba Fenerbahçe'yi bizden daha mı çok seviyorsun' diye sordular. Bir şey söyleyemedim... Sonra kalkıp, 3 Temmuz sürecini ortaya attılar. Bize yapmadıklarını bırakmadılar. O zaman, 'Ne şikesi memleket elden gidiyor' dedik, umursamadılar. Bugün birileri 'Aldandık' diyor. Biz gerçeği görmüştük. Ne Fenerbahçe ne de ben bu damgayla dolaşamam. Temmuz ayının başında mahkeme bir karar verecek. Bu süreçte ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Fenerbahçe; Laik bir kurum olarak Atatürk'ün izinde yürümeye devam edecektir. Buna kimse mani olamaz. Yarın kapsamlı bir basın toplantısı yapacağım. Ama şunun bilinmesini isterim ki; Fenerbahçe Cumhuriyeti ilelebet yürümeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım'ın ardından kürsüye gelen Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ise 1998'de Aziz Yıldırım'a 1 oyla kaybettiği seçimi hatırlatarak, "Fenerbahçe'nin bugünlere gelmesinde bu anlamda emeğim var. Bundan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

Yeniden aday

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı.

http://www.fanatik.com.tr/2015/05/26/aziz-yildirim-yeniden-aday-605109

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bıraksın be artık tamam klübü herkesten çok seviyorsun ama zarar veriyorsun bırak artık ya yarında konuşma olacakmış bakalım ne diyecek.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
otur evinde torunlarını sev taraftarın yarısı seni bir kaşık suda boğacak kıvamda hala koltuk sevdasındasın o koltuğu çok sevdiysen evine götür...

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Siz real madridin başkanını tanıyormusunuz veya barcelonanın bi başkan bu kadar tanılınırmı arkadaş ismail kartal dan çok bu ses getiriyor herşeyiyle.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Başkan adayı Belgü'den sert açıklamalar!

Fenerbahçe Kulübü'nün hafta sonunda gerçekleştirilecek seçimli olağan genel kurulunda mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın ardından eski yöneticilerden Hulusi Belgü de başkanlığa adaylığını açıkladı.

belgu.jpg

Belgü, Levent Wyndham Otel'de düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulu aday listesinde yer alacak bazı isimlerle birlikte başkanlığa adaylığını resmen duyurdu.

Hulusi Belgü, Fenerbahçe Kulübü Sicil Kurulu'nun kendisine verdiği 2 yıllık cezanın bulunduğunu ve tedbirin kaldırılmasının dün netlik kazandığını belirterek, "Bugün itibarıyla Fenerbahçe başkanlığına resmen adayım. Resmi olarak bugün açıklıyorum. İki yıllık tedbir cezam vardı. Bu cezanın kalkıp kalkmadığını sicil kuruluna sordum. Yanıt ancak dün geldi. Verdiğimiz ilandan sonra geldi" dedi.

Gazeteye verdikleri ilanda başkanın sadece bir cümleyi çıkararak, kendisini tehditle, vurmakla özdeşleştirdiği şeklinde ifadeler kullandığına dikkati çeken başkan adayı Belgü, Aziz Yıldırım'ı hiçbir şekilde tehdit etmediklerini ve bu yorumdan dolayı üzüntü yaşadıklarını dile getirdi. Kendilerinin ilanda çok kibarca ve net şekilde Aziz Yıldırım'ın bu dönemde adaylığını iyi düşünmesini belirtmeye çalıştıklarını kaydeden Hulusi Belgü, şunları söyledi:

"Nihayetinde Fenerbahçe Kulübü'nün ve kendisinin artık genel kurul üyeleriyle, taraftarlarla ciddi problemler yaşadığını, bu sezon ciddi başarısızlıklarla karşı karşıya kaldığımız, Fenerbahçe'nin haklarının yeteri kadar korunup kollanmadığını, başkanın çok yıprandığını kibar dille izah etmeye çalıştık. Yanlış anlamış, bambaşka şeylere çekmiş. Vurmak, vurulmakla konuşmasına başladı, büyük üzüntü duydum. Bizim herhangi bir şekilde bunu yapmaya imkanımız yok. Bilakis Fenerbahçe ile ilgili en ufak bir sorun olduğunda, saldırı olduğunda herkesten önce, bu futbol takımı ve başkan ile yöneticiler için de geçerli, biz kendimizi siper ederiz. Başkana böyle bir şey olmasına izin vermeyiz. Fenerbahçe için canımızı veririz. Yanlış bir ifadede bulunmasını yorgunluğuna veriyorum."

Belgü, futbolda şike iddialarıyla ilgili yaşanan 3 Temmuz sürecinin de sadece Aziz Yıldırım'ın değil, bütün Fenerbahçe'nin davası olduğunu belirtti.

"Sinirlenmeye, tehdit etmeye hiç gerek yok"
"Değişim zamanı" sloganıyla adaylığını açıklayan Belgü, kulüpte adaylığın artık çok zorlaştığını, ancak kendilerinin adaylık için toplanması gereken imzaların 2 katına çıkarak kararlarını resmiyete döktüklerini vurguladı.

Hulusi Belgü, 5 günlük seçim kampanyasıyla huzura çıktıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Başkan, başka birini önerecek olsaydı bu tip yarışın içine girme niyetinde değildik. Bu iş dünyanın sonu değil. Başkan seçilirim seçilmem, fark etmez. Seçilirsem gururla taşırım, seçilmezsem, aynı şey başkan için de geçerli, sinirlenmeye veya tehdit etmeye hiç gerek yok. Ne yazık ki telefonlar açılıyor, tehditler yapılıyor. Benim reklamlarımı düzenleyen arkadaşım yanımda yok. Onun hiçbir günahı yok. Tek derdi parası karşılığında yardımcı olmaktı. Neden onlara bu tip telefonlar gelir, anlamakta zorluk çekiyorum."

Hiçbir zaman korumalarla bir yere gitmediğini ve genel kurulda da bunu yapmayacağını anlatan Hulusi Belgü, "Bütün Fenerbahçeliler dostum ve yakınımdır. Hiçbir garezim olamaz ancak yardım ve sevgim olur. Çekindiğim bir şey yok. Seçimin hiçbir önemi yok. Germeye gerek yok. Hepimiz Fenerbahçeyiz. Neyi paylaşıyoruz ki?" ifadelerini kullandı.

"Başkan çok yorgun"
Aziz Yıldırım'ın, kendisine yönelik "çapulcu" demesine değinen Belgü, şöyle konuştu:

"Başkan çok yorgun ve yıpranmış. Ne söylediğinin farkında değil. Büyük Fenerbahçe'nin büyük başkanı böyle sözler etmez. İlanı verenlerin hepsi Fenerbahçe kongre üyesi. Hepsi 3 Temmuz'da başkan için kendilerini ortaya attılar. Beraber hareket ettiğim iki arkadaş, başkan Beşiktaş'tan götürülürken arabanın önüne yattılar. Biri de salonda."

"Fenerbahçe'nin iyi yönetilmesi lazım"
Hulusi Belgü, kendisinin başka başkan adaylarının da çıkması için adaylığını koyduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe'nin iyi yönetilmesi lazım. İyi yöneticiler Fenerbahçe'yi yönetsin. Ali Koç'un başkan adayı olmasını isterim. Her şey Fenerbahçe için. Çıkışımın en önemli nedeni bu yolu açmaktır, başkan adaylarının çıkmasını sağlamaktır. Kongrede ihraç edilen üyelerin hemen hemen hepsi davalarını kazandılar. Ne gerek var insanları soğutmaya. Fenerbahçe'nin yediği gole sevindiğimi söylediler. Çocuğumun adı Alex."

Projeler
Projeleri hakkında bilgi veren Belgü, kulübün mali tablosuyla ilgili, "Yönetimin çıkardığı tabloda 655 milyon liralık borç var. 31 Aralık itibarıyla borçlar burada var. Fenerbahçe'nin borcu 900 milyon liraya ulaşmıştır. Fenerbahçe'nin yaklaşık 100 milyon lira faiz ve kur giderleri var. Kombine satışlar çok düştü. 200 milyon lira nakit açığı varmış. Bu sene bir tek Diego alındı. Aziz Yıldırım'ın açıklamasıyla bu tablo ters düşer" ifadelerini kullandı.

Hulusi Belgü, futbolda bu sezon başarısız bir tablonun olduğunu, sürekli teknik direktörlerin ve oyuncuların değiştiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünya çapında bir teknik direktörle anlaşmak gerekiyor. Yaptığımız bazı görüşmeler var. Minik takımdan başlayarak tüm yapıyı onun kurmasını istiyoruz. Bir yıl yapılanma süresini kendimize veriyoruz. Tabii ki yine şampiyonluğa oynayacağız ama 5 sene sonunda Şampiyonlar Ligi'nde kupaya uzanmayı arzuluyoruz. Transferde Hollanda bazlı çalışmalarımız var. Yaşlı futbolcu sayısı çok, gençleştirilmesi lazım."

Soyunma odasına inmeyen, teknik direktörün işine karışmayan ve futbolculara sadece moral konuşması yapan bir başkan modeli olması gerektiğine dikkati çeken Belgü, bu konuda Fenerbahçe Ülker'de Zeljko Obradovic örneğini verirken, Sırp çalıştırıcının bu şekilde takımı bir yere getirdiğini söyledi.

Yeni stat
Hulusi Belgü, başkan seçilmesi halinde yeni bir stat yapmanın da işaretini verdi.

Mevcut stadın yerine Salı Pazarı'ndaki araziye stat yapılabileceğini kaydeden Belgü, "Stadı, Salı Pazarı'na kaydıralım. Orada tartışmalı bir arazi var. Oraya daha büyük, konforlu bir stat yapılsın. Bu stat bittikten sonra öbür tarafa Fenerbahçe'ye sürekli gelir getirecek tesisler yapılsın" diye konuştu.

Başkan adayı Belgü, basketbol ve voleybolda da şirketleşmek gerektiğini ifade etti.

Yönetici adaylarından bazılarını açıkladı
Belgü, yönetim kurulu aday listesinde yer verdiği bazı isimleri de açıkladı.

Hulusi Belgü'nün açıkladığı listede yer alan yönetici adayları şunlar:

Abdullah Üçyiğit, Hakan Kodal, Aksel Butrosoğlu, Ahmet Öksüz, Şaban Erdikler, Işık Eyigüngör, Engin Aksoy, Mustafa Arslan, Ali Rıza Tekin, Rahmi Eyüboğlu, Adem Köz, Göksel Özanay, Kayhan Darcan Fuat Atalay, Taner Güven, Bülent Eriş.

Bu arada Hulusi Belgü'nün yönetim kurulu aday listesinde yer alan Rahmi Eyüboğlu, Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmede, Ülker'in sarı-lacivertli basketbol takımına sponsorluğu bıraktığını kendisine söylediğini aktardı.

Platform, Çelikel'den desteğini çekti
Genel kurulda başkanlık için Murat Çelikel'i destekleyen, adaylık için 286 kongre üyesinin imzasını topladığını duyuran Fenerbahçe Yakın Geleceği Platformu, geçici ve şartlı olarak bu desteğini geri çektiğini açıkladı.

Platform adına açıklama yapan Recep Özcan, "Oy birliği ile almış olduğu karar sonucunda, 'İdam sehpasında bile olsak son sözümüz Fenerbahçe' söylemini sık sık dile getiren mevcut başkana, camiasına verdiği ve gerçekleştirmediği sözlerden, hiç olmazsa bu sözünü (Mahkeme süreciyle ilgili) gerçekleştirme ve tutma imkanı verilmesi kararı alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Kulübün içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen önerilerini kabul eden Çelikel'e teşekkür eden Özcan, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi:

"Üyelerimize gönderilen faaliyet raporundan da anlaşıldığı üzere tarihimizde ilk kez aynı yıl içerisinde üye yapılan 3 bini aşkın kişinin desteği mevcut başkana icraatını rahatça yapabilme ortamını sağlayacağından, grubumuz kongre katılımında bulunmayacaktır. Kulübümüz sinerjisini bölmeyi değil daima güçlendirmeyi düşünen platformumuz, bunun göstergesi olarak Sayın Çelikel'e yapmış olduğumuz teklifi gelinen aşamada geçici ve şartlı olarak geri çekiyor."

Başkan adayı Belgü'den sert açıklamalar! - Ligtv.com.tr

[video=youtube;LvQSnlwM7Zk]https://www.youtube.com/watch?v=LvQSnlwM7Zk[/video]

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Aziz Yıldırım'ın Genel Kurul Konuşması

[video=youtube;6eT0us9NHFk]https://www.youtube.com/watch?v=6eT0us9NHFk[/video]

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Genel Kurul'da çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkanlığı döneminde yapılan tesisler sayesinde artık "Ayrıcalıklı Fenerbahçeli" konumuna geldiklerini savunan Yıldırım, yeniden seçilirse kendisine hakaret edenlenden hesop soracağını söyledi.Fenerbahçe Ülker'in artık yoluna Fenerbahçe adıyla devam edeceğini, Ülker'in ayrıldığını belirten Aziz Yıldırım, Murat Ülker'e de teşekkür etti.

Rakibi Hulusi Belgü'ye de yüklenen Fenerbahçe Başkanı, "Ben öyle bir babanın oğluyum ki kimse beni tehdit edemez" dedi. Belgü'nün "5 sene içinde Fenerbahçe'yi avrupa şampiyonu yapma" vaadine atıfta bulunan Başkan Yıldırım, "Gelin kulübe 5 sene içinde Fenerbahçe'yi Avrupa şampiyonu yapacağınıza dair 100 milyon dolarlık teminat verin, ben bugün adaylıktan çekileceğim" dedi.

Yıldırım bu arada, Ersun Yanal'ın ses kaydının yayınlanma emrini kendisinin verdiğini de itiraf etti.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları...

"25 MİLYONDAN BİRİ DEĞİLİZ, AYRICALIKLI FENERBAHÇELİYİZ"
Konuşmasına 1990'da yönetici olduğu zaman Fenerbahçe'nin tesislerinin ne kadar kötü durumda olduğunu anlatarak başlayan Yıldırım, gelinen noktayı aktardı. Yıldırım "Ben ve arkadaşlarım bu yaptıklarımızla övüneceğiz, çocuklarımız övünecek" dedi.

Hiçbir yaptıklarından pişman olmadıklarını, herşeyi Fenerbahçe'yi sevdikleri için yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, "Biz o 25 milyondan biri değiliz. Biz ayrıcalıklı Fenerbahçeliyiz. Kolay değil, vatanın zindanlarında yatmak" diye konuştu.

"AYDINLAR BANA 3 TEMMUZ'UN KOMPLO OLDUĞUNU SÖYLEDİ"
Aziz Yıldırım salonda bulunan Mehmet Ali AYdınlar'ı da işaret ederek "3 Temmuz'da hastanede beni ziyaret etti, bana 'Bu bir komplodur' dedi" diye konuştu.

Yıldırım, mahkemede son sözünü soran hakime verdiği yanıtı hatırlatarak "Ben hakime 'Darağacında olsam bile son sözüm Fenerbahçe' demesem siz bu ruhu yaratamazsınız" dedi.

"SEÇİLİRSEM..."
Rakibi Hulusi Belgü'yü kastederek "Beni tehdit ediyorsunuz, beni kimse tehdit edemez! Ben öyle bir babanın oğluyum ki beni kimse tehdit edemez. Her gecenin sabahı olmaz, bunu çok iyi bilirim, herkes de bilsin" diyen Yıldırım, bugüne kadar herşeye sabrettiğini belirtti. Hakaretlere bile yanıt vermediğini ifade eden Fenerbahçe Başkanı, "Yarın akşam seçilirsem, pazartesi sabahından itibaren herkesten hesap soracağım bunu bilin" dedi.

ÜLKER İLE YOLLAR AYRILIYOR!
Aziz Yıldırım konuşmasında, basketboldaki yeniden yapılanmayı da aktardı. Ülker Arena'yı yaptığı için Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'e teşekür eden Yıldırım, "Murat Ülker beni hapisteyken ziyaret etti ve 'Sen çıkmadan bu salonu açmayacağım' dedi" diye konuştu. Yıldırım, Murat Ülker'in bundan 2 yıl önce kendisine "Biz işlerimizi başka düzene sokuyoruz. 2 sene sonra da Fenerbahçe'den ayrılacağız" dediğini belirten Yıldırım, kendisinin ise "2 yıl daha ben bırakana kadar devam et" diye yanıt verdiğini belirtti. Normaldu bu kongrede bırakmayı planladığını ama mahkeme süreci yeniden başladığı için devam ettiğini ifade eden Yıldırım, "Seneye Ülker yok 25 milyon lazım, kolay değil. Futbolda yıldız alacağız 50 milyon lazım, kolay değil. Hepsini anlanatacağım" dedi.

"DİKTATÖR OLSAM..."
Kendisinin kulüpte sevgisizliğe neden olduğu iddialarını da yanıtlayan Yıldırım "Benim korumam yok. Heryere gidiyorum, herkesle konuşuyorum. Ama benim kime sevgim yok biliyor musunuz? Fenerbahçe'ye ihanet edenlerle, Fenerbahçe'nin parasını çalanlara sevgim yok! Ne yapayım onlarla dost mu olayım?" dedi.

Kendisinin diktatörlükle suçlandığını ama 1 milyon üye kampanyasının amacının kulübü halka açmak olduğunu ifade eden Aziz Yıldırım "Diktatör halka açmaz burayı. 10 bin üyede bırakırdım ölene kadanr başkan olurdum" diye konuştu.

"ALİ KOÇ SÖZ VERDİ..."
Mahkemeden çıkacak kararı kendisi açısından umursamadığını, tek sıkıntısının Fenerbahçe'ye leke sürülmesi olacağını vurgulayan Yıldırım, "Bu leke Fenerbahçe'nin üzerinde olmazsa, ben lekeleneyim önemli değil. Ben önemli değilim, insanım ölür giderim" ifadelerini kullandı.

Kendisinden sonra Ali Koç'un başkan olmasını istediğini de söyleyen Aziz Yıldırım, kongrede konuşma yaparken "Ben çapulcuyum" diyen üyeye atıfta bulunarak "Benden sonra çapulcular başkan olacaksa yandık" dedi.
"Ali Koç bana 'Bıraktığın gün aday olacağım' diye söz verdi. Sözünü yemez..." dediğini da aktaran Yıldırım, ardından rakibi Hulusi Belgü'ye yüklendi.

"TEMİNAT VER, ADAYLIKTAN ÇEKİLEYİM"
Şeref sözü verdiğini vurgulayıp Belgü'ye çağrıda bulunan Fenerbahçe Başkanı, "Fenerbahçe'yi 5 yıl içinde Avrupa şampiyonu yapacağınızı söylediniz. Gelin kulübe 5 sene içinde Fenerbahçe'yi Avrupa şampiyonu yapacağınıza dair 100 milyon dolarlık teminat verin, ben bugün adaylıktan çekileceğim. Hulusi duydun değil mi? Eğer şampiyon yaparsam ben o teminatı geri almanı sağlarım" dedi.

BELGÜ'YE SUÇLAMA!
Hulusi Belgü'ye bir de suçlamada bulunan Aziz Yıldırım, Kadıköy'deki bir Galatasaray derbisinde, sarı kırmızılı misafir taraftarların oturacağı tribüne saman ve çürük yumurta koyduranın Belgü olduğunu iddia etti.

"YANAL'IN KAYDINI BEN YAYINLATTIM"
Aziz Yıldırım, Ersun Yanal'ın futbolculara yaptığı küfürlü konuşmanın ses kaydının internette servis edilmesi hakkında da çarpıcı bir açıklama yapar Aziz Yıldırım, kaydın yayınlanmasını kendisinin istediğini itiraf etti. Yıldırım "Ben görüntülü kaydın yayınlanmasını istedim ama tape gibi sadece ses yayınladılar, dediğimi yapmamışlar" diye konuştu.

KAYNAK

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Hulusi Belgü'nün Genel Kurul Konuşması

[video=youtube;yjEy5DYH99M]https://www.youtube.com/watch?v=yjEy5DYH99M[/video]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Fenerbahçe başkan adayı Hulusi Belgü, genel kurulda Aziz Yıldırım'ın suçlamalarına cevap verdi. Belgü, Yıldırım'ın çok uzun süredir başkanlık görevini yürüttüğünü ve artık yıprandığını söyledi.

Fenerbahçe başkan adayı Hulusi Belgü, genel kurulda Başkan Aziz Yıldırım'ın ardından kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu.

Belgü'nün açıklamalarından derlenenler şu şekilde:

"Hepimiz Fenerbahçeliyiz, bütün genel kurul üyelerinin hiçbirinin menfaat düşündüğünü aklımdan geçirmiyorum, sizin çalışmalarınızda da kişisel menfaat taşıdıklarını düşünmüyoruz. Verdiğimiz ilanda da söyledik, Fenerbahçe'ye atılan iftiralarla ilgili en ufak şüphemiz olmadı, her zaman 2010-2011 yılında kazanmış olduğu kupanın temiz olduğunu düşünüyoruz. Bunun için arkadaşlarım da, taraftarlar da, Metris'te, Çağlayan'da sizin arkanızdan geldi, aradan yıllar da geççse, başkanlar da geçse, Fenerbahçe'nin hakları, sizin haklarınız da sonuna kadar korunacaktır, bundan şüpheniz olmasın. 'Neden 3 günde açıkladın adaylığını?' dedi başkan. Bana 2 gün evvel aday olabileceğime dair yazı geldi sicil kurulundan. Hiçbir arkadaşım, ben, en ufak bir yere bağlı değiliz, imza toplayan arkadaşlarımızın hepsi kulüp üyeleri, en ufak bir yerle ilişkimiz yok. Kendisini vurmak, vurdurmakla ilgili kelimeler söylediğimiz, bizim tehdidimiz olduğunu söyledi. Beni çok iyi tanıyorsunuz, sayın başkanı da çok iyi tanıyorsunuz, bu zamana kadar böyle bir işle, en ufak birşey yaptığımı gördünüz mü?"

"17 senedir başkansınız, ilanda da net şekilde söyledik düşüncelerimizi. Salondaki herkes size saygı gösteriyor, çok yıprandığınız ve hatalar yaptığınız için bırakmanızı hatırlatmaktı. 'Rıza' kelimesinde tehdit unsuru yok. Herkese göre değişmiyor o kelime."

"17 senedir bu makamdasınız. Bir gün bana, İlhan Cavcav'ın uzun süre görev yaptığınızı söyleyip espiri yapmıştınız. Sizin de süreniz uzadı, Allah uzun ömür versin, hep bir mazeret çıkarıp, son adaylığım diyip Cavcav'ın rekorunu zorluyorsunuz. Tüzük değişikliğiyle, başkanlık dönemini sınırlamak istiyoruz."

"Sayın başkan, herkesin konuşması gerektiğini kürsüde söylüyorsunuz. İki sene ben ceza aldım, neden ceza aldım? Bana ceza aldıran arkadaş çıktı ve burada konuştu. Benim 4 sıra arkamda oturuyor. Ben maçlara çoluğumla, çocuğumla ve eşimle gidiyorum. Hiçbir zaman Fenerbahçe'nin aleyhine, başkana ve yöneticisine, hayatı ömrümde küfür, hakaret etmedim, edenin de Allah belasını versin. Beraberce senelerce birbirimize selam verdik, yöneticilik yaptık. Benim bu davam devam ederken, bu arkadaşın kulübün uçağıyla Benfica'ya gittiğini gördüm."

"Genel kurulda, disiplin kurulu... ne yazık ki onlar da manipüle edildi, 2 sene uzaklaştırma aldım. Arkadaşlar bu bir ateş. İçimizdeki sevgi, doğruları söyleme isteği durdurulamaz, demokratik ortamda herkes istediğini söylesin. Beni de saygıyla dinlemeniz lazım. Alacağınızı alırsınız, almayacağınızı bırakırsınız. Bizim programımızda ihraçları bu kadar kolay hale getirmeyeceğiz, bunlar ancak mahkeme kararıyla yapılacak, yüz kızartıcı suç olmadığı müddetçe tabii."

"Siniriniz ve hırsınız hepimizi etkiliyor, sporcularımızı etkiliyor. Mali durumumuz kötüye gidiyor, gelirler iyi, giderler çok. Fenerbahçe'yi sevenler elinden gelen herşeyi yapıyorlar ama giderlere dikkat edelim. Vergiyi elbette ödeyeceğiz. Kendimizi Galatasaray'la, Beşiktaş'la nasıl bir tutarız? 'Vergi ödeyeceğiz diye borcumuz arttı' demek olur mu?"

"O tapelerin doğru olduğuna inanmıyorum, sesinize çok benziyordu, benim arkadaşlarımın dövülmesi için talimat veriyordunuz, bunları dinledim, bu olabilir mi? Siz başkansınız, dedik ki arada sırada sinirler laflar kaçar ağzından."

"Ceza evinde ziyaret etmememin sebebi de buydu. O, çapulcu dediğiniz arkadaşların ikisi, sizi Metris'e götüren arabanın önüne yattılar. Bu hak mıdır? Sayın Başkan, 3 Temmuz'da büyük bir yük taşıdınız, dimdik durdunuz ama unutmayın yanınızdaydık. 3 Temmuz sadece sizin değil tüm Fenerbahçe'nin sorunudur, hep beraber çözeceğiz birlik beraberlik içinde."

"16 kilo verdim, çökmüş gibi görünüyor olabilirim ama ilanda bahsettiğim şeyler çok samimi, artık savunamıyorsunuz Fenerbahçe'nin haklarını, yoruldunuz. Otobüsümüz kurşunlandı Rize'de, takımı çekeceğiz dediniz. Nerede failler? Hani takımı çekiyordunuz?"

"Sayın Başkan, Abdullah Bey kulübün borçlarıyla ilgili gereken açıklamaları yaptı. Fenerbahçe Kulübü, mukayese ettiğiniz 18 milyon dolardan 350 milyon dolara gelmiş, Fenerbahçe nerede olmalıydı diye bakıyorum, ne yazık ki üzülüyorum. İş arkadaşım Feyenoord'un başkanı, 70 milyon euro bütçesi var onların, onlar ne başarılar elde ediyor, biz ne elde ediyoruz, bakmamız lazım."

"Biz de kulüpte profesyonelleşmeye önem veriyoruz, kurumsallaştırmak, spor branşlarına ayrı ayrı şirketler kurup sponsorları da içine alarak yönetilmesini istiyoruz. Değerli CEO'muz çalışmıyor ama artık, o işlere kim bakıyor, lütfen onu da açıklayın."

"Demin masraflardan vergiden konuştuk, Fenerbahçe kulübünün açık vermesinin en büyük sebebi yanlış transferler. Krasic, B takımla antrenmana çıkıyor, kaç tane böyle futbolcu geldi Fenerbahçe'ye. Düzgün takip edip seçim yapabiliyor muyuz, maalesef hayır. Biz bir yerde hata yapıyoruz. Kaybedilen para, Fenerbahçe yenildiği zaman için için ağlayan çocuğun, tamircinin parası, üç kuruşla kale arkasına maça gidenin parası. Şunları yaşamak istemiyoruz. Bilmediğimiz, sadece kulaktan dolma, kasetten seyrederek futbolcu almak istemiyoruz. Avrupa'daki kulüpler gibi yapmak istiyoruz. Zaman zaman iyi futbolcular da bulduk, onların da sonu hüsran oldu, iyi antrenörler de seçtiniz, şampiyon yapan, UEFA'da yarı finale taşıyan Aykut Kocaman gibi, onları da yolladınız, hepsini yolladınız. Takımı ben kurar, ben şampiyon yaparım dediniz, şimdi soruyorum hiç mi üzülmüyorsunuz? Dışarıda rakip şampiyonluk kutlarken, 17 senede 6 şampiyonluk yeter mi size yetmez mi? Kaç final kazanacak Fenerbahçe sizin yönetiminizde bir daha?"

"Bu sene hangi hoca cezalandırılacak? İsmail hoca istifa etti, gönderildi, ne olacak bilmiyorum. Ben kefilim dediğinizde bunun bedeli nedir? İsmail hoca gitti, bitti, bizim şampiyonluk da gitti. Karşınızda bacak bacak üstüne attı diye Alex'i yolladınız. Herkesin yaşantısı kendisine ama Alex'in, hepimizin gönlünde yeri var. Benim oğlumun adı alex, Fenerbahçe formasını taşıdığı için. Maç oynanırken formasını çıkaran Emenike ne oldu? bir hafta sonra 11 çıktı, bu mudur ilke?"

"Tribünlerin hepsinin açık olması lazım, isteyen istediği protestoyu yapar, tribünler kendilerini ayarlayacak. Ben müdahale ediyorum zaten yanımdaki küfür ederse. Her Fenerbahçeli, üzerinde çubuklu formayı taşıyan futbolcusunu sonuna kadar desteklemeli. Mutsuzluklarını da söyleyecekler. Bırakın söylesinler, sizi kongre seçiyor."

"Sayın Başkan, bu bahsi geçen grupların hepsinin kurucusudur. Bütün bu gruplar Sayın Başkan tarafından kurulmuştur, bilet verilmiştir, ne olur bunları söyletmeyin. Hiçbir taraftar grubuna para, bilet vermeyelim."

"Bu camia, bu kulüp daha iyi şeyleri hak ediyor. Ben başkanlık sevdasında değilim. 2011 yılında 2 kişi konuştu, şimdi arkadaşlar toplanıyorlar, eleştiri yapıyorlar, demokrasi bu. Reklamcıyı arayıp tehdit etmemeniz lazım, yönetim kurulumuza aldığımız insanları tehdit etmemeniz lazım. Siz bizim bayrağımız, önderimizsiniz, lütfen."

"5 senede bu kulübü borçsuz, geliri gideri, sevgi barış içerisinde yürütülen, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri yapacağız."

"Bizim herşeyimiz Fenerbahçe'nin emrinde, Ali Koç'a teşekkür ediyorum. Başkan olmasından gurur duyarım. 2 sene önce 1907 derneğinde de yaptım bu konuşmayı."

"12numara.org diye bir site var, kulüp tarafından yönetilen bir grup, 'sen stadın yerini değiştiremezsin' diyorlar. Yapım kararında beraberdik şimdiki stadın. Biz Fenerbahçe Stadı'nı, uçuk bir projeyle Salı Pazarı'na doğru kaydıralım diyoruz, öbür stadımız da dursun diyoruz, çağ gelişiyor, dünya büyüyor, çok az seyircimiz var şu an stada gelen, tribünleri açıp iyi kadro kurduktan sonra stada sığmayacağımızı düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluğa koşarken 75 bin kişilik stat yapalım diyorum. Seçilsem de seçilmesem de bu projeyle ilgili finansmanı yapmaya hazırım, seçilen başkanın da emrindeyim. 110 milyon dolar daha fazla gelir elde edecek Fenerbahçe yeni statla. Bizim evimiz Kadıköy, Fenerbahçe'nin elinden en ufak kara parçasını almaya kimsenin de gücü yoktur."

"Bunları yapmakta güçlük çekeceğinizi düşündüğüm için sizden rica ediyorum, ortamı görün, insanları görün. Keşke Ali Koç şimdi aday olsa, biz de onu desteklesek. Ali Koç sizinle ne konuştu bilmiyorum, bırakacağım diye çok söz verdi. İnşallah Fenerbahçe de, kendisi de aklanır da siz de makama oturursunuz. Ne zaman hazır olursanız, başkan olursam aynı şeyler benim için de geçerli, ben de size koltuğu gönül rahatlığıyla bırakabilirim. Kaderine yazılmıştır Fenerbahçe'nin Ali Koç. Sayın kongre üyeleri, ne olursunuz kendinize bir bakın. Hepimiz özgür, hür irademizle oy vermemiz lazım. Ben hepinizin, özgür iradenizle karar vereceğinizden eminim. Bu kulüp, hepimizin kulübü, annemin de, oğlumun da."

"Fenerbahçe Kulübü'nden hangimizin ne menfaati var bilmiyorum, tek derdim Fenerbahçe'ye birşeyler vermek. CAS davasında bizim aleyimize karar çıktığında yardımcı olmak için yazı yazdım, ne gerek var dedim, gidelim onlara basın toplantısı yapalım, anlatalım dedim. Siz sadece Türklere, kendimize basın toplantısı yaptınız."

"50 milyon euro harcasaydım şampiyon olurum dediniz, keşke harcasaydınız da Şampiyonlar Ligi'ne direkt gitseydik. Gidince para kazanıyorsunuz. Fenerbahçe Kulübü'nün şampiyonluğu bizim için her dalda önemli. Futbolda 'biz şampiyon olmasak ta olur' diye birşey yok, Fenerbahçe hep şampiyon olacak."

"Alman Milli Takımı'nı şampiyon yapan Löw'ü beraber işten çıkardık, ikinci olduğu için. İkincilikler bizim için başarısızlıktır, hep şampiyon olacak Fenerbahçe."

"Ben nefes aldığım, verdiğim sürece Fenerbahçe'nin hizmetindeyim, diğer adaylar gibi, tribünde omuz omuza yapan taraftarlar gibi, hepimiz canımızı veririz, kimse kimseyle Fenerbahçeliliğini yarıştırmasın. Laik, Atatürkçü ve dolayısıyla demokratik bir Fenerbahçe istiyoruz. Sevgiyle ve barışla yoğurulmuş, başarıdan başarıya koşan, tüm Türkiye'nin gururu olmasını istiyoruz. Ne Galatasaraylısı, ne Beşiktaşlısı laf söylemedi, böyle başarı istiyoruz. Biz başa gelirsek Obradovic devam edecek. Gelecek antrenörün işine karışmayacağız, soyunma odasına inmeyeceğiz, futbolcunun motivasyonunu bozmayacağız."

"Projemiz yok dediniz. Biz yaptık projeler, beni sokmadığınız geçen seçimde de yaptık, projeler emrinizde, hazır projeler var, istediğiniz zaman beni çağırırsınız, ben size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım."

KAYNAK

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bence hulusi gelmemeli gelmezde zaten ali koç gelsin bence hem planlı hareket eder hemde soyunma odasına inmez herkes işini yapar maddi manevi her türlü desteği sağlar.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bu arada ne zaman açıklancak bu gün içerisinde açıklanacak mı ?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısında oy verme işlemi sürüyor.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen genel kurulda, yaklaşık 17 bin kongre üyesi 17.00'ye kadar oy kullanacak.

Aziz Yıldırım ve Hulusi Belgü'nün başkanlık için yarışacağı genel kurulda, toplam 21 sandık kuruldu. Genel kurul üyeleri Yıldırım için sarı, Belgü için mavi renkte basılan oy pusulalarını kullanıyor.

Başlama saati itibarıyla üyelerin kongreye büyük ilgi gösterdiği görüldü. Üyeler başlama saatinden önce sandıkların önünde kuyruklar oluşturdu.

BAŞBUĞ: "KUMPASA KARŞI İSYANIN İFADESİDİR"
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda oy kullanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Aziz Yıldırım'a verilen oyun, aynı zamanda sarı-lacivertli kulübe yapılan haksızlıklara karşı bir isyanın ifadesi olduğunu söyledi.

Ülker Sports Arena'da yapılan kongrede oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbuğ, Fenerbahçe Kulübü'nde bugün gerçekleştirilen başkanlık seçiminin özel bir anlamı olduğunu kaydetti. Hayatında ilk defa Fenerbahçe Kulübü'nün seçiminde oy kullandığını belirten Başbuğ, "Fenerbahçe Kulübü'ne uzun yıllardır hizmet veren Aziz Yıldırım'a verdiğiniz oy, aynı zamanda Fenerbahçe'ye yapılan haksızlıklara, kumpas olaylarına karşı bir isyanın ifadesidir. Aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü'ne karşı sürülmek istenen lekeye karşı isyandır" şeklinde konuştu.

Başbuğ, Fenerbahçe Kulübü'nün bu süreçten alnı açık bir şekilde çıkacağına inandığını vurgulayarak, "Bu seçimin gerçekten Fenerbahçe Kulübü'nün tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söylüyorum. Artık yeter, Fenerbahçe üzerinden elinizi çekiniz. Bu yüce kulüp, bu yapılanları hak etmedi" ifadesini kullandı.

"ORGANİZE BİR OLAY"
İlker Başbuğ, Çaykur Rizespor maçı dönüşü sarı-lacivertli kafileyi taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırının organize bir iş olduğunu öne sürdü.

Fenerbahçe'nin bu saldırıya kadar ligi önde götürdüğünü dile getiren Başbuğ, şöyle devam etti:

"Sonra ne oldu? Bu olay unutuldu mu? Bence, bu olay bir iki kişinin yaptığı bir olay değil, organize bir olay. Ne oldu, bir şey duymuyorum. Türk futboluna vurulan bir leke. Bu lekenin temizlenmesi lazım. Kimler yaptı bunu, neden yaptı? Bu olayın futbolcuların üzerinde etkisi oldu, belki alınan sonuçta bu da etkili oldu. Bu sene alınan derecenin önemi yok. Çok önemli bir olay. Bu konuyu canlı tutalım. Bu olay önemli. Gerçeklerin mutlaka ortaya çıkarılmasını istiyorum."

Fenerbahçe'nin her alanda büyüdüğü için üzerine gelindiğini savunan Başbuğ, "Fenerbahçe Kulübü her şeyiyle çağ atlamıştır. Tabi bu bazılarını rahatsız ediyor, olay budur" diyerek sözlerini tamamladı.

[video=youtube;KH3KW9Eqfx0]https://www.youtube.com/watch?v=KH3KW9Eqfx0[/video]

KAYNAK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...