Fenerbahçe vep'e giriyor, taraftara Fenercell geliyor.

memtrik

Asistan
Fenerbahçe cep’e giriyor, taraftara Fenercell geliyor


Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmak için çalışmalara başladı.

Proje gerçekleştiğinde Fenerbahçe, sanal mobil operatörlüğü yapacak. Kulübün milyonlarca taraftarı, mobil hizmetlerin önemli bir kısmını kendi takımlarına ait şirketten alabilecekler.
Bu ay Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nda yönetici Nihat Özdemir’in ipuçlarını verdiği Fenercell projesi için şirketleşme sağlandı ve 400 bin TL sermayeli ‘Fenerbahçe İletişim Hizmetleri’ şirketi kuruldu. Böylece proje için ilk önemli adım da atılmış oldu.

Ali Koç ortak
Şirketin kurucu ortakları arasında Fenerbahçe Kulübü’nün yanı sıra Ali Koç, Nihat Özdemir, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu gibi yöneticiler de yer aldı. Kurucu listesinde Başkan Aziz Yıldırım’ın bulunmaması ise dikkat çekti.
Fenerbahçe’nin yapmaya hazırlandığının sanal mobil operatörlük olduğu belirtiliyor. Numara taşımayla birlikte kârlı hale gelen sistemde, taraftarlar sanal operatör Fenerbahçe üzerinden görüşme yapacaklar. Tabii iletişimin altyapısını lisanslı bir operatörden alınması gerekiyor. Bunun da Fenerbahçe’nin sponsoru olan mobil operatörü Avea olması bekleniyor.

6 kontör esprisi
Şu anda kulüp, taraftarlar arasında anketler düzenleyerek, kulüple ilgili SMS bilgi, soyunma odası ve antreman görüntüleri, FB TV’yi cepten izlemek gibi hizmetlere ilgi olup olmadığını yokluyor.
Bu arada şimdiden Fenerbahçeli taraftarlardan, “Galatasaraylı arkadaşlar ararsa, dakikası 6 kontör yazsın; maçlar sırasında 90 dakika konuşmak Fenerlilere bedava olsun” gibi esprili talepler de gelmeye başlamış.
Fenerbahçe sanal mobil operatörlük hizmetlerini başlattığında kulüp önemli bir gelir kaynağına kavuşmuş olacak. Hizmetlerin kapsamı genişledikçe gelir de artacak.
Sanal operatörlük sisteminde, bir şirket, gerçek bir mobil operatörden altyapı hizmeti alarak, abonelerini konuşturabiliyor.
KAYNAK:http://www.milliyet.com.tr/Ekonomi/...e giriyor, taraftara fenercell geliyor&ver=06
 
Üst