Fenerbahçe, UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Bu konuyu okuyanlar

murat709

Asistan
Reaksiyon puanı
0
FENERBAHÇE Kulübü, dün Bate Borisov ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi 2'nci tur rövanş maçında, taraftarlarınca saha dışından gönderilen meşaleler ve oyunun durması nedenleriyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildiklerini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle; 'Fenerbahçemizin, dün Bate Borisov ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi 2'nci tur rövanş maçında, taraftarlarımızca saha dışından gönderilen meşaleler ve oyunun durması nedenleri ile kulübümüz, UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Takımımızın, çeyrek final yolunda ilerlediği ve yakın süreçte birbirinden zorlu maçlar yapacağı UEFA Avrupa Ligi'nde, yaşanan bu ve benzeri saha kapatma, ceza olayları takımımıza 'zarar vermekte'; kulübümüzün olası başarılarına engel olma ciddiyetine varmaktadır. Unutmayalım ki; Fenerbahçe, tüm kulvarlarda yarışa devam etmekte ve bu yarışta taraftarının gücü ve desteğine sonsuz ihtiyaç duymaktadır. Taraftarlarımızdan; sorumluluk, bilinç ve aidiyet duygusu ile takımımızın yanında olmak adına, saha olaylarından kaçınmalarını beklemekteyiz.'
Kaynak

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
"Seyircisiz" maçta "seyircinin attığı" meşale oyunu durdurursa, ceza hak edilmiş demektir.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
yemin ediyorum taraftarlık değil bu takımı evden destekleyin kardeşim daha az zararlı olursunuz hatta bunların ligtv parasınıda kulüp karşılasın bu nedir ya hem maddi hem manevi zarar

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Rezilliğin takendisi hiç kimse kusura bakmasın fenerbahçeliyim ama

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bunu yapanları Taksim Meydanı'nda sallandıracaksın.:p

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
bu kadar da salaklık varmış demek ki

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Komik

eğer uefa ceza verirse -ki umarım vermez- rekorlar kitabına ilk sayfadan girer. :)

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
TRT Haber'de okumuştum sanırım, küçük paraşütlerle sahaya yanıcı madde atılması ne demek, küçük paraşütten kastı nedir, stat dışından içeriye meşaleyi nasıl atabilmişler?

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Stada meşale atan takımının hiç bir faydasını düşünmeyen gereksiz insan müsvettelerinden başkası değil bence.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
"Seyircisiz" maçta "seyircinin attığı" meşale oyunu durdurursa, ceza hak edilmiş demektir.

Seyircisiz maçta seyirci nasıl oluyor? Seyircinin tanımını yapar mısınız? Ben ''Bilet satın almış, saha içinde ve koltuk numarası olan kişi'' diye biliyorum, yanlış mıyım?
Eğer benim dediğim gibi ise FB'ye ''seyircinin attığı!'' bir şey yüzünden ceza veremezler, çünkü ortada seyirci yok.

Keşke saha dışında güvenlik görevlileri olsaydı da, meşale atılmasına engel olsalardı, ama buradan ceza çıkacağını sanmıyorum, çünkü benim bildiğim saha dışında olan bir olaya ancak güvenlik güçleri müdahale edebilir.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bunu yapanlar benim gözümde Taraftar Artığı Tiplerdir.