Fenerbahçe, Rekorlar Kitabı'na girdi mi?

Bu konuyu okuyanlar

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Beko Basketbol Ligi Play-Off final serisinde Galatasaray Cafe Crown'u oldukça çekişmeli geçen maçların ardından 4-2 yenerek şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker'de büyük sevinç yaşanıyor.

Şampiyonluğun kazanılmasının ardından sarı-lacivertli oyuncular ve teknik heyet yaptıkları açıklamalarda, bu başarıya ulaşacaklarından şüpheleri olmadığını bildirdi.

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, sarı-lacivertli kulübün 5 ayrı şubesinde birden şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarı kazandığını belirterek, ''Çok mutluyuz şu anda. Bize bugüne kadar desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Kulüp olarak belki de Guinness Rekorlar Kitabı'na girdik. Dünya devi Barcelona'nın amatör şubelerini kapattığı bir dönemde, 5 şubemizde de şampiyonluğa ulaştık. Bu çok önemli bir başarı'' dedi.

-''LİGE DAMGA VURDUK''-

Fenerbahçe Ülker Takımı Kaptanı Ömer Onan, önemli bir başarı elde ettikleri söyledi.

''Bu takım lige damgasın vurdu'' ifadesini kullanan Ömer, ''Herkes özlemiş Fenerbahçe-Galatasaray derbisini. İlk maçları farklı kazandık. Benim hastalığım, Tomas'ın sakatlığı takımı biraz etkiledi ve sonuç buralara kaldı. Biz daha iyi ve güçlü bir takımız. Onları da tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Şampiyon olmak güzel'' diye konuştu.

Oğuz Savaş ise Galatasaray Cafe Crown'u tebrik etti. Rakiplerinin çok iyi mücadele ettiğini vurgulayan Savaş, şöyle devam etti:

''Ama herkes biliyordu ki, biz daha iyi takımız. Şampiyon olacağımıza inanıyorduk. Şampiyonluğu kaybedeceğimizi hiç düşünmedik. Taraftarımız için başarı zaten alışkanlık oldu. Gelecek sene ise sadece Türkiye'de değil, Avrupa Ligi'nde de başarılı olmak istiyoruz.''

Sarı-lacivertli oyuncu Kaya Peker de basketbol kariyerindeki 6. şampiyonluğu yaşadığını ancak bu şampiyonluğun en zevklisi olduğunu belirterek, ''Seriyi biraz uzattık ama şampiyon olacağımızı biliyorduk. Buna inanmıştık. Sakatlıklarımız, kötü günlerimiz oldu. Sezon içinde de yaşadık bunları ama hep ayağa kalkmasını bildik. Biz ne kadar iyi bir takım olduğumuzu ve ne kadar hak ettiğimizi gösterdik diye düşünüyorum. Rakip sahada 2 kez kazandığımız için şampiyonluğu hak ettiğimizi düşünüyorum. Burada kazanmak çok zor'' dedi.
http://www.tumspor.com/haber/20110618/Fenerbahce-Rekorlar-Kitabina-girdi-mi.php:tt1:

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
1987 senesinde Galatasaray, faaliyet gösterdiği 16 branşın 15'inde şampiyon olmuştur. Biraz daha çalışmanız lazım, 2500 yılında belki :D

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
1987 senesinde Galatasaray, faaliyet gösterdiği 16 branşın 15'inde şampiyon olmuştur. Biraz daha çalışmanız lazım, 2500 yılında belki :D
Peki siz girebildiniz mi rekorlar kitabına? Ayrıca yaşın kaçtır bilmiyorum ama sen bunu hatırlıyormusun y_ates?:D

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Benim doğmama daha 2 yıl varmış o zaman :D

Ama rekorları benim doğum tarihime göre kaydetmiyorlardır herhalde :D

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Ama biz bu günden bahsediyoruz,rekor olup olmadığını sorguluyoruz.:yes:

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Rekorlar kitabına girdiği falan yok çoşkuyla gaza gelip söylemiş. Gircek olsaydı GS girerdi 87 yılında.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Şimdi daha başarılı olabilirsiniz ama amatör branşlarda Galatasaray daha büyük bir tarihe ve geleneğe sahiptir, sanmıyorum o rekorun sizde olacağını.

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Guinness ini yerim girsen ne olacak ki? Başımız göğe mi erecek? :D Önemli olan sadece şu kısmıdır : "Dünya devi Barcelona'nın amatör şubelerini kapattığı bir dönemde, 5 şubemizde de şampiyonluğa ulaştık."

Bazıları nostaljiyle avunadursun inadına her sene daha ileriye..... :)

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Guinness ini yerim girsen ne olacak ki? Başımız göğe mi erecek? :D Önemli olan sadece şu kısmıdır : "Dünya devi Barcelona'nın amatör şubelerini kapattığı bir dönemde, 5 şubemizde de şampiyonluğa ulaştık."

Bazıları nostaljiyle avunadursun inadına her sene daha ileriye..... :)
Rekor sizde olsa ne yorum yazacaktın, şimdi ne yorum yazıyorsun. Az yanardöner değilsin :D

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fenerbahçe değil. fenerbahçe ülker

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Rekor sizde olsa ne yorum yazacaktın, şimdi ne yorum yazıyorsun. Az yanardöner değilsin :D

Nerden biliyosun müneccimmisin :D 5 dalda şampiyonluk müthiş bir olaydır. En önemli branşlar olduğundan ancak daha bir dolu branş var hepsinde şampiyon olsak tamam o zaman girelim haketmişizdir. Ancak buradaki rekorlar kitabı başarıyı övme söylemidir. Kulüp gidipte guinness e resmi bir başvuru yapacak falan değil. Basın bir yem atar hemen aşağılama çabaları başlar.. :)

Evet ayrıca Galatasaray değil, Galatasaray Cafe Crown.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Biz müthiş değil mi dedik :D Bize laf atma, futbolda başarısız olabiliriz. Seneye onu da düzeltiriz, amatör branşların bütçeleri zaten 3-4 kat artacak. Bazıları nostaljiyle avunsun derken Beşiktaş'ı kastediyorsan bilemem, amatör branşları kapatabiliriz diyorlardı.

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Biz müthiş değil mi dedik :D Bize laf atma, futbolda başarısız olabiliriz. Seneye onu da düzeltiriz, amatör branşların bütçeleri zaten 3-4 kat artacak. Bazıları nostaljiyle avunsun derken Beşiktaş'ı kastediyorsan bilemem, amatör branşları kapatabiliriz diyorlardı.

Şuraya tebrikler yazıp geçmek çok mu zor. İlla yok biz 87 yılında daha iyisini yaptık. Yok biz girmeliydik. Yok Fenerbahçe değil Fenerbahçe Ülker. Hiç gerek yok bu tür şeylere. :)

Ayrıca Galatasaray Cafe Crown 'a göstermiş olduğu büyük mücadeleden dolayı tebrikler :)

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Girmiş ve girmemiş umurumda değil, 5 dal da şampiyon olmuşsun sen ona bakacaksın.O zaman farklı bu zaman farklı, koşullar aynı değil bir kere, o zaman bu kadar adam akıllı takımlarda yok neredeyse.. O zaman da yapmak zor bu zaman da yapmak zor. Tebrikler Fenerbahçemize.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Ülker'i ben yazmadım, zaten katılmıyorum da sponsorluklar artacak ki kulüpler daha büyük imkanlarla Avrupa'da kupalar peşinde koşsun. Sponsorlar olmasa ne biz geçmişte ULEB'de başarılı olabilirdik ne de bu sene ligde final oynayabilirdik. Hatta gelecek sene çok daha güçlü bir sponsorumuz olacak, Medical Park. Eurollig elemesine de katılacağız. Sponsorlar olmasa bu bütçeler olmaz, bu bütçeler olmazsa da Avrupa'da başarı olmaz.

Ben şampiyonluk başlığında tebrik etmiştim, buradan da ederim gocunmam. Tebrikler.

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Ayrıca Ülker'e elendik nedir ya. Şu takımın sadece 3 oyuncusu Ülker altyapılıdır diğerleri transferle gelmiştir. Onlarda Mirsad, Oğuz ve Ömer Onan'dır. Mirsad zaten finaller dahil ligin ikinci yarısında sakatlıktan yoktu. Ha 2 kişilik takıma elendik diyosanız orasını bilemem. :)

Regal Barcelona, Regal değil. Montepaschi Siena, montepaschi değil. Hatta Galatasaray Cafe Crown, Cafe crown değil. Ama Fenerbahçe Ülker, sadece Ülker oluyor nasıl oluyorsa :D

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Boşverin bu işleri, madem o kadar güçlüsünüz seneye Eurolig dörlü finali Türkiye'de. Efes ya da Fener'den birinin katılması lazım ülkemizin tanıtımı için.

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Birde o 87 sezonunda hangi 16 branşın hangi 15 inde şampiyon olmuş Galatasaray çok meraktayım şu an.

Erkekler Basketbol

1986-1987 Karşıyaka
1987-1988 Eczacıbaşı

Bayanlar Basketbol

1986-1987 MTA
1987-1988 Galatasaray

Bayanlar Voleybol

1986-1987 Eczacıbaşı
1987-1988 Eczacıbaşı

Erkekler Voleybol

1986 - 1987 Galatasaray
1987 - 1988 Galatasaray

Erkekler Hentbol

1986-1987 Halk Bankası
1987-1988 Halk Bankası

Bayanlar Hentbol

1986-1987 Gazi Tıp
1987-1988 Gazi Tıp

Yorum yok... (Daha devamını getirmiyorum) :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
neresinden bakarsanız bakın büyük başarıdır. eski zamanlarla karşılaştırmanın anlamı yok. şu an ki rekabet ortamı eskiye göre çok daha fazla

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
rekorlar kitabında yeri var zaten
fenerbahçe nin 100. yılına bakın isterseniz :)

whoobay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün bu konuşmaların altında bir Fenerbahçe kıskançlığı olduğundan herkes haberdar. Kelime oyunu yapmaya hiç gerek yok. Ayrıca Guinness rekorları bütün dünyanın kabul ettiği bir olaydır. Fazla söze gerek yok. Türkiye için gururlandırıcı.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
boşverin rekorlar kitabını yaa, baksana Galatasaray desibel rekoru kırdı ama hangi şartlarda:D:D

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hemende girerlermiş rekorlar kitabına :)

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Cafe Crown 3 ü 1 arada :D:D:D bır 26 sene daha bekler final oynamak ıcın. :D:D::D:D

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fenerbahce girmemisitr ama Galatasaray girmistir kesin. Ozelikle engelli basketbol takimi. 5 kere ust uste sampiyon oldu, 3. kez de Avrupa kupasini kazandi. :D Hala bir kupa hedefi daha var. :D Turkiye'de Galatasaray gibi bir takim varken, bence digerlerine is dusmez. :D

suyat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bütün gs liler kendi isimleri kadar eminlerdi bu seriyi kazanamayacakları için. Daha fazla söze gerek yok Tebrik edip aradan çıkın artık.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Birde o 87 sezonunda hangi 16 branşın hangi 15 inde şampiyon olmuş Galatasaray çok meraktayım şu an.

Erkekler Basketbol

1986-1987 Karşıyaka
1987-1988 Eczacıbaşı

Bayanlar Basketbol

1986-1987 MTA
1987-1988 Galatasaray

Bayanlar Voleybol

1986-1987 Eczacıbaşı
1987-1988 Eczacıbaşı

Erkekler Voleybol

1986 - 1987 Galatasaray
1987 - 1988 Galatasaray

Erkekler Hentbol

1986-1987 Halk Bankası
1987-1988 Halk Bankası

Bayanlar Hentbol

1986-1987 Gazi Tıp
1987-1988 Gazi Tıp

Yorum yok... (Daha devamını getirmiyorum) :D
Amatör branşlarda mı acaba?

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fenerbahçeli arkadaşlar, Guinnes'e bu sene giremediyseniz bile üzülmeyin, yakında oynadığı ülkenin kupasını en uzun süre alamayan takım olarak girersiniz :)