Fenerbahçe CAS Davasından Çekildi!

Bu konuyu okuyanlar

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sarı-lacivertli kulüp, CAS’a açtığı 45 milyon euroluk tazminat davasından vazgeçti. Fenerbahçe aldığı kararı dün Türkiye Futbol Federasyonu ile UEFA Genel Sekreterliği’ne resmen bildirdi. Başkan Aziz Yıldırım’ın da bu hamleye onay verdiği öğrenildi

Fenerbahçe Kulübü, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne açtığı 45 milyon euroluk tazminat davasını geri çekti.
3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan şike ve teşvik soruşturmasının ardından Fenerbahçe takımını Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesine izin verilmemesiyle başlayan dava süreci dün itibarıyla sona erdi. Sarı-lacivertli kulüp 18 Haziran’da görüşülecek CAS’daki davasından vazgeçtiğini UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu’na resmen bildirdi.

Sürpriz kararın Federasyon Etik Kurulu’nun şike ve teşvik ile ilgili raporunu teslim edeceği güne denk gelmesi ise dikkat çekici bulundu. Etik Kurulu yaklaşık 3 aydır süren ikinci incelemesiyle ilgili kanaatini bugün Federasyon Yönetim Kurulu’na teslim edecek. Federasyon raporun kendisine ulaşmasından sonra kamuoyunun merakla beklediği şike ve teşvik kararını birkaç gün içinde açıklayacak.

Yıldırım onay verdi

Bir süredir gündemde olan, ancak kulüp yetkilileri tarafından doğrulanmayan davanın geri çekilmesiyle ilgili kararın, halen Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Başkan Aziz Yıldırım’ın onayı ile verildiği öğrenildi. Yıldırım’ın davadan vazgeçilmesi konusunda beklenen ortamın gerçekleştiğini düşündüğü ve sarı-lacivertli kulübün şike davasından aklanacağına inandığı için bu karara onay verdiği ifade edildi.
Davanın geri çekilmesiyle ilgili kararı Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir dün TFF’nin İstinye’deki binasına giderek Başkan Yıldırım Demirören’e bildirdi. Fenerbahçe’nin söz konusu kararı yazılı olarak UEFA Genel Sekreterliği’ne de ilettiği bildirildi.
UEFA’nın bu gelişmeden sonra TFF tarafından verilecek şike kararını birlikte değerlendireceği, taraflar arasında gerilen ilişkilerin davanın çekilmesiyle birlikte düzelme yoluna girebileceği iddia edildi.

İki kez ertelenmişti

Fenerbahçe Kulübü’nün 1 Eylül 2011 tarihinde Şampiyonlar Ligi’nden ihraç edilmesinden sonra başlattığı hukuki mücadelede CAS’a açtığı dava iki kez ertelenmişti. Önce Şubat ayında görüşüleceği açıklanan dava ertelenmiş, ardından sarı-lacivertli kulübün talebi üzerine Nisan ayında yapılması planlanan duruşma 18 Haziran’a bırakılmıştı. CAS takviminde de yer alan duruşma Fenerbahçe’nin 45 milyon euroluk tazminat davasını geri çekmesiyle birlikte ortadan kalkmış oldu. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden ihraç edilmesiyle ilgili tedbir davası ise CAS tarafından 6 Eylül 2011 tarihinde reddedilmişti.

Kaynak

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bu ayak oyunları kimsenin gözümden kaçmıyor.
Bu leke sizinle beraber yaşayacak.
Acziyetinizi görüyoruz.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
uefa bu işin şike olmadığını gördü ve belli şeyleri vaad ederek karşılıklı olarak anlaşılmıştır. uzatılacak bieşy yok! şikedir kedidir diyen arkadaşlar anlatsın o zaman kim yaptı şikeyi? 2.5 milyon dolay gönderdi denilen çanta o paranın yarısını almadı. herkes dışarda bir aziz içerde... 1.460 milyar $ şirket degeri var bu da demektir ki diger ts bjk ve gs yi topla bir fener yapmıyor... bütün bu işler bu yüzden cıkıyor. kimse kendini kandırmasın. şike olsa herkes içerde olurdu süperlig takımlarından kimse yok galiba geçen yıl giresunsporla şike yapıldı!!!

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
[MENTION=187314]codding[/MENTION] sakin ol dostum, zoki de ben de Fenerbahçeliyiz :p

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Madem şike yok, asıl o zaman dava açmanız gerekmiyo mu?
Sonuçta haksız yere şampiyonlar liginden men edilmiş olduk.

Yok yok, bu işin arkasında başka birşeyler var

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Şike yok diye kendine güvenen adam davasını geri çekmez.
Asıl delil budur.

CerkezEthem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
uefa bu işin şike olmadığını gördü ve belli şeyleri vaad ederek karşılıklı olarak anlaşılmıştır. uzatılacak bieşy yok! şikedir kedidir diyen arkadaşlar anlatsın o zaman kim yaptı şikeyi? 2.5 milyon dolay gönderdi denilen çanta o paranın yarısını almadı. herkes dışarda bir aziz içerde... 1.460 milyar $ şirket degeri var bu da demektir ki diger ts bjk ve gs yi topla bir fener yapmıyor... bütün bu işler bu yüzden cıkıyor. kimse kendini kandırmasın. şike olsa herkes içerde olurdu süperlig takımlarından kimse yok galiba geçen yıl giresunsporla şike yapıldı!!!
1.460 milyar $ değerin gerçek değer değil yanlız arkadaşım. Araştır istersen bi sayğda solda soyleme gülerler adama :D o değer borsa için verilmiş değerdir.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
1.460 milyar $ değerin gerçek değer değil yanlız arkadaşım. Araştır istersen bi sayğda solda soyleme gülerler adama :D o değer borsa için verilmiş değerdir.
Zaten borsadaki değerinden bahsediyorum... neden gülsünler ki? sen bunu kötü bişey olarak anlıyorsun galiba. borsada olması o paranın gerçek degerinden yoksun olduğunu mu gösteriyor? yorum yazmak için yazma bence güldürürsün kendine :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bu dava hani fenerin "namus" davasıydı? demekki uefa feneri şampiyonlar ligine almamakta haklıymış. bu da suçu kabullenmek demektir.

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Fenerbahçe, Asbaşkanı Ali Koç : "Davayı Türk futbolunun menfaatleri adına İsviçre yerel mahkemesinde değil CAS'ta açtık. Bu bizim namus meselemiz"

Fenerbahçe Avukatı: "Bu dava FB'nin şike yapıp yapmadığı değil, kulübün hukuksuz bir şekilde Devler Ligi'ne alınmamasıyla ilgilidir"

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fenerbahçe alacağını almıştır etik kurulunun vereceği rapor ortadadır.Mahkemenin vereceği kararda az cok belli.Fb seneye şampiyonlar liginde yer alacak.2010-2011 Şampiyonu FENERBAHÇE.Şu andada 2 kupada mücadelesini sürdüren bir takımımız var.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Fenerbahçe alacağını almıştır etik kurulunun vereceği rapor ortadadır.Mahkemenin vereceği kararda az cok belli.Fb seneye şampiyonlar liginde yer alacak.2010-2011 Şampiyonu FENERBAHÇE.Şu andada 2 kupada mücadelesini sürdüren bir takımımız var.
nasıl alacağını almıştır, açıklar mısın?

fenerbahçenin iddiası haksız yere şampiyonlar ligine alınmadığı ve maddi-manevi zarara uğradığı yönündeydi.

fenerbahçenin zararı mı karşılandı? veya tekrar şampiyonlar ligine mi alındı?

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Heh çok güzel. Birileri şimdide Fenerbahçe'nin namus meselesinin derdine düşmüş. Fenerbahçe'yi düşündüğünüzün onda biri kadar kendi takımlarınızı düşünebileceğiniz güzel günler dilerim :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Heh çok güzel. Birileri şimdide Fenerbahçe'nin namus meselesinin derdine düşmüş. Fenerbahçe'yi düşündüğünüzün onda biri kadar kendi takımlarınızı düşünebileceğiniz güzel günler dilerim :)
ben de tükürdüğünüzü yalamadan geçireceğiniz günler dilerim. :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Büyük Takım olmak böyle bir şey işte.
Sahada yenemezsiniz,lafla işi götürmeye çalışırlar.
Demek ki FENERBAHÇEMİN menfaatlerine uygun bir durum ortaya çıkmış,yönetimde davadan çekilmiş.
Bazıları bizi bizden daha çok düşünür olmuş da haberimiz yok.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bir fenerbahçeli olarak bence yönetim tez zamanda istifa etmelidir davayı geri çekmekmek yenilir yutulur birşey değil bence kim kiminle nasıl anlaştığı camiamızı ilgilendirmez üzerimize atılan çamurdan ancak bu dava sonucunda kurtulabilirdik davayı geri çekmekle bütün ihale üzerimizde kalmıştır şike kabul edilmiştir bunun başka bir açıklaması yoktur

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
yaaa herkes ne kadar bilmiş gibi konuşuyor... FENERBAHÇE' nin bunu neden yaptığını hiç biriniz düşündünüz mü acaba?

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bir fenerbahçeli olarak bence yönetim tez zamanda istifa etmelidir davayı geri çekmekmek yenilir yutulur birşey değil bence kim kiminle nasıl anlaştığı camiamızı ilgilendirmez üzerimize atılan çamurdan ancak bu dava sonucunda kurtulabilirdik davayı geri çekmekle bütün ihale üzerimizde kalmıştır şike kabul edilmiştir bunun başka bir açıklaması yoktur
hele şükür. sonunda bilinçli bir bakış açısı. :)

paduwan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tükürdügünü yalamak bu olsa gerek. Bu davadan cekilmiycez sonuna kadar son sözüm fenerbahce diyenlere ne oldu simdi.

Şehzade~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
yaaa herkes ne kadar bilmiş gibi konuşuyor... FENERBAHÇE' nin bunu neden yaptığını hiç biriniz düşündünüz mü acaba?

Ben düşündüm şampiyon olmak için ama bu yoldan şampiyon olunmaz böyle yaparak fb onca futbolcunun ve takımının hakkına girdi bu arada sen de bilmiş gibi konuşuyorsun:D

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
FB çekmeseydi ..türk takımları 5 yıl avrupayı göremeyecek gibi bir durum hasıl olabilirmiydi acaba ? Gözleriniz / miz önündeki perdeyi arayalım .....

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ben düşündüm şampiyon olmak için ama bu yoldan şampiyon olunmaz böyle yaparak fb onca futbolcunun ve takımının hakkına girdi bu arada sen de bilmiş gibi konuşuyorsun:D

biliyorum... hala hakkına girdi falan yazabiliyorsun.. neler ispat edildi ki bunları yazabiliyorsun? onca takımın hakkına girmişmiş... kaç aydır sadece hangi takımın adı geçiyor acaba?

şampiyon olmak için lafını hiiiç okumamazlıktan geliyorum...

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Ben kesinlikle Fenerbahçenin ligden düşmesini istemiyorum. Çünkü GS-FB çekişmesi olmaz ise bu ligin ne anlamı olur bilmiyorum. Şike yapmış olsa bile bunun sahaya yansıdığına inanmıyorum ve bunun için Fenerbahçenin ligden düşürülmesine karşıyım . Her ne kadar bence haketmeselerde futbolcuların ve teknik heyetin emeğine yazık. Ama şike yaptığı idda edilen yöneticilerin kesinlikle sağlam bir hapis yatmasını ve bir daha futbol un ''F'' sini bile ağızlarına alamaması gerektiğine inanıyorum.
Fenerbahçe büyük bir heyacanla dava açtı ve sonuna kadar arkasındayız , haklıyız , kazanacağız dedi.
Namus davamız dedi şimdi vazgeçtim diyor.
Bu açık seçik şike yaptığını kabul etmektir. Kendisine güvenen adam suçsuz olduğuna inanan adam davısından dönmezdi. Helede bu namus davamız diyenler şimdi ne diyecekler çok merak ediyorum.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
kimin haklı kimin haksız olduğu kapalı kapılar ardında kalacak ama kullanılan hep taraftar ve insan yığınları olacak.

Şehzade~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
biliyorum... hala hakkına girdi falan yazabiliyorsun.. neler ispat edildi ki bunları yazabiliyorsun? onca takımın hakkına girmişmiş... kaç aydır sadece hangi takımın adı geçiyor acaba?

şampiyon olmak için lafını hiiiç okumamazlıktan geliyorum...

sen geliyorsun ama herkes okuyor:D

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Yav he he, saldırın saldırın malzeme çıktı yine sizlere :)
Bir tanesi de düşünmez acaba bilmediğimiz ne var bunun arkasında. Kulüp ne açıklama yapacak bununla ilgili? Hemen yok kabul etmişiz şike yaptığımızı yok bilmem ne..
Gerçi hata bende konu Fenerbahçe olunca düşünmenizi bekliyorum. Olacak iş mi..