Fenerbahçe 2-0 Galatasaray - Maçın Özeti, Golleri | 20 Kasım 2016 Pazar

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Spor Toto Süper Lig'de haftanın derbi maçında Fenerbahçe, Galatasaray karşısında 2-0 kazandı. Ezeli rakibi karşısında sahasındaki yenilmezlik serisini 18 yıla çıkaran Sarı lacivertliler, puanını 21'e yükseltip 20 puanda kalan ezeli rakibini geride bıraktı.

MAÇIN ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

vanpersi_1.jpg

Fenerbahçe'de zorunlu 3 değişiklik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Galatasaray'la oynadıkları derbi maçta ikisi zorunlu üç değişiklik yaptı. Advocaat, son Akhisar Belediyespor maçında forma giyen Mehmet Topal sarı kart cezası, Jeremain Lens'i ise sakatlığı nedeniyle oynatamadı. Hollandalı teknik adam, son haftaların formda ismi Aatif Chahechouhe'yı da yedek bıraktı. Advocaat, bu isimlerin yerine Roman Neustaedter, Moussa Sow ile Alper Potuk'u oynattı.

Fenerbahçe'ye konuk olan Galatasaray'da ise teknik direktör Jan Olde Riekerink'in sürpriz tercihleri dikkati çekti. Sarı-kırmızılı teknik adam, ligde son oynanan Medipol Başakşehir maçının ilk 11'inde 2 değişiklik yaparak takımını sahaya sürdü.
Medipol Başakşehir karşılaşmasına ilk 11'de başlayan isimlerden Selçuk İnan ve Semih Kaya derbiye yedekler arasında başlarken, yerlerine Serdar Aziz ile Tolga Ciğerci şans buldu.
Cezası affedilen Yasin, ilk 18'de
Ligdeki Adanaspor karşılaşmasında oyundan alınmasına tepki göstermesi nedeniyle kadro dışı bırakılan Yasin Öztekin, affedilmesi sonrası Fenerbahçe derbisinin ilk 18'ine girdi. Ceza olarak 21 yaş altı takımına gönderilen ve Medipol Başakşehir maçının kadrosuna alınmayan Yasin, teknik heyetin kararıyla yeniden A takım idmanlarına dahil edilirken, derbiye yedekler arasında başladı.

Fenerbahçe hızlı başladı
Karşılaşmaya hızlı başlayan Fenerbahçe oldu. Özellikle sağ kanattan defansın arkasına atılan toplarla etkili olmaya çalışan sarı lacivertliler, ilk dakikalarda tehlikeli pozisyon buldu. 6. dakikada mücadelede ilk tehlikeli atağı ev sahibi Fenerbahçe geliştirdi. Hızlı şekillenen sarı-lacivertli takım atağında sağ kanatta topla buluşan Sow, bekletmeden ortasını yaptı. İki Galatasaraylı futbolcuyu geçen topla altıpas gerisinde uygun durumda buluşan Volkan Şen, şut atmakta geç kalınca araya giren Hakan Balta, golü önledi.

Son dakikada van Persie sahnede
İlk yarının kalan bölümünde pas yaparak dengeyi sağlayan Galatasaray, pozisyon vermedi. Ancak 45. dakikada skor tabelasını van Persie değiştiren isim oldu. Alper Potuk'un nefis pasıyla sağdan ceza alanına giren Şener Özbayraklı, pasını penaltı noktası civarındaki Van Persie'ye aktardı. Hollandalı oyuncu, yerden gelen topa bekletmeden yaptığı vuruşla topu ağlara gönderdi ve ev sahibini öne geçirdi. Bu gol Hollandalı'nın Galatasaray'a attığı ilk gol olarak kayıtlara geçti.

İkinci yarıya Fenerbahçe golole başlıyordu ama Josef'in kafa vuruşu auta gitti. Daha sonra beraberlik için bastıran Galatasaray, Bruma ile etkili olmaya çalıştı. Ancak yıldız isme ayak uyduracak başka oyuncu olmayınca önemli fırsat yakalayamadılar.

Serdar'dan büyük hata; Skor 2-0
78. dakikada Fenerbahçe 2. golü de buldu. Serdar Aziz'in büyük hatası sonucu kaptırdığı topta Josef'i düşürmesiyle kazanılan penaltıda van Persie farkı ikiye çıkaran gole imza attı. Hollandalı yıldız bu sezonki 6. golünü attı.

Karşılaşmanın kalan bölümünde sarı lacivertliler, üstünlüğünü korumayı başardı ve Kadıköy'de ezeli rakibi karşısındaki serisini 18 maça çıkardı. Galatasaray ise üst üste 2. kez kaydederek şampiyonluk yarışında geride kaldı.

Bu galibiyetle Fenerbahçe, 21 puana yükseldi. Galatasaray ise 20 puanda kaldı. LİG TV

CxukeIbXcAQPIaB.jpg

FENERBAHÇE - GALATASARAY: 2-0
STAT:
Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi
HAKEM: Cüneyt Çakır

SAAT: 20.00
YAYIN: Lig TV

FENERBAHÇE: Volkan, Şener, Kjaer, Skrtel, Hasan Ali, Neustadter, Josef, Alper, Volkan Şen, van Persie, Sow
TEKNİK DİREKTÖR: Dirk Advocaat

GALATASARAY: Muslera, Sabri, Serdar Aziz, Hakan Balta, Carole, Tolga, De Jong, Sinan, Bruma, Sneijder, Eren Derdiyok
TEKNİK DİREKTÖR: Jan Olde Riekerink

Son düzenleme:

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Bir Galatasaray taraftarı olarak Fenerbahçeyi tebrik ediyorum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Galatasaray çok kötüydü. Vodafone'daki Galatasaray kim Saraçoğlundaki Galatasaray kim

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Fenerbahçe' yi tebrik ediyoruz.

GS' nin sahadaki tüm kazmalara ve emeği geçenlere futbolu katlettikleri için sadece teessüf ediyor ve biran önce defolup gitmelerini rica ediyorum. (Malum, sosyal ortam.)

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Galatasaraylılar artık hakem cart curt demeyin bu maçada Galatasaray çok kötü oynadı.Fenerbahçe son haftalardaki çıkışı ve motivasyonu ile galibiyeti kaptı tebrikler Fenerbahçem

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Volkan Demirel yere yattı mı emin değilim, geride kalan maçlara göre konuşursak en rahat maçını oynadı.

Galatasaray geçtiğimiz 10 haftada hep Bruma ile yürüttü işleri. Bruma'ya önlem alındığında düşüşün olacağı belliydi. Çünkü ikinci bir planları yok. Fenerbahçe de bugün çok iyi kontrol etti Bruma'yı.

Fenerbahçe, ManU maçındaki gibi hırslıydı ve sadece bu hırsıyla maçı aldı.

Seyir zevki olarak dağın fare doğurduğu bir maçtı.

8PEnNd.jpg

Kazananı tebrik ederim. :)

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Fakirliğin gözü kör olsun eren sakatlanıyor ama Eren'den başka forvetimiz yok yıldız desen saha da bruma dışında çabalayan hiçbir futbolcu yoktu.Fenerde ise para çok yedek kadro bile ilk 11 gibi ah o çileklerimiz şimdi olsaydı ne iyi olurdu gs'li olarak maçın hakkı fenerindi biz daha maddi durumu ne zaman toparlarsak FB'yle o zaman kapışırız gerçi hala 4 yıldızlı tek takım biziz.:D:D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Fenerbahçeli olarak herhangi bir heyecan içinde değildim. Yine her zamanki gibi yendik işte. :tongueout:

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Bizim kadıkoyde daha fazla farkla yenildiğimiz oldu . Ama hiçbir zaman böyle oynamadık . Üzüntümüz bunadır ...

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Maçın özeti diye videoyu açtım ama sadece Fenerbahçe'nin pozisyonları var :D :p

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Durum böyleyken de farklı bi sonuç beklememek lazım bence :)

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Gelenek yine bozulmadı seneye artık :)

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Bir arkadaş " Galatasaray bu sene de yenemezse Galatasaray formalarını atıp Chelseali olurum." demişti. Acaba kimdi o ya? :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Galatasaray çok kötü oynadı. Belki bunda Kadıköy psikolojisi de vardır.

Ben Fenerliyim ama bu bizim takımdan Aziz le Volkan Demirel in gitmesi gerekiyor arkadaş. Volkan bi türlü adam olamayacak. Arkadaş karşı takım sana misafir olarak gelmiş. Abuk sabuk konuşmalar abuk sabuk hareketler herkesle didişiyor.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Galatasaray bir kaç haftadır kaybediyordu, bu maça çok iyi hazırlanıp hem yılların acısını çıkarmak isteyebilecekleri, hem kötü gidişi durdurmak için bunu en büyük fırsat bilerek iyi bir maç çıkarıp en kötü ihtimalle berabere bile kalabileceklerini zannetmiştim. yanılmışım. Ben Galatasarayın Avrupayı kasıp kavurduğu ve kimsenin bileğini bükemediği o ihtişamlı günlerinde ve bizim de tarihimizin en zayıf olduğumuz dönemde (Turan SOFUOĞLU'nun takımı çalıştırdığı günler) yenmiştik ya, aklıma o geldiği için böyle zannetmiştim. Lakin, kurallar ve kanunlar bizim Fenere sökmüyor yav! :D

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Hocasız maça çıkınca böyle sonuçlar kaçınılmaz. Zaten iki hafta önce diğer konuda yazmıştım Fener'in yeneceğini, benim açımdan hiç sürpriz olmadı. Gençlerbirliği, Adanaspor gibi takımları hocasız yenersiniz ama böyle zor maçlar hocasız olmuyor ne yazık ki. Birde... Adamlar bizi her sene yeniyor bu normal sonuç ama hepsinde de şampiyon olmuş gibi seviniyorlar. Boşuna dememişler.

Büyük takımlar kazandıkları kupalarla, küçük takımlar ise yendikleri büyük takımlarla övünürler

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Yenersin yenilirsin ayrı mesele. JOR bana bir anlatsın, 1-0 gerideyken Eren'i çıkarıp Cavanda'yı almak nasıl bir mantıktır. Gerçekten çok merak ediyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Büyük takımlar kazandıkları kupalarla, küçük takımlar ise yendikleri büyük takımlarla övünürler

Tachyon, sanırım Fenerbahçeyi Çemişkezekspor, Pendikspor gibi takımlarla karıştırmışsın.
Küçük takımlar büyük takımları tarihlerinde sadece bir defa yener ve tarih yazarlar. Halbuki o "küçük takım"ı en son yendiğinizde muhtemelen annen kucağında emzik emiyordun. :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ben de Galatasaraylıyım ama şu takımı savunanlara hala anlam verebilmiş değilim.Tamam kötü günde her zaman yanındayız ama bu iş kötü gün filan değil rezalet.

İzlememiş olanlar bir açıp baksın dünkü maça bi. Mahalle takımında farkı yoktu. Siz destekledikçe de böyle devam eder gider bu iş. Arada bir çıkıp kafaları eserse oynuyorlar. Artık bu sezon o da yok. Sadece BJK maçının ilk yarısıydı galiba bi iyi oynar gibiydiler onuda eline yüzüne bulaştırdılar.

Yok hakemmiş, bilmem neymiş. Kabul edin şunu bu takımdan bi cacık olmaz. Köklü bir değişim gerekiyor. Öyle teknik direktörle filan da değil.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Valla sallayıp ta tutturamamak bu olsa gerek. :D Yaşımın ortaya çıkmasını istemediğim için o zaman kaç yaşında olduğumu yazmıyorum ama istersen özelden sana yazarım kaç yaşımda olduğumu. Yalnız sizin bu sanal başarınız benim için hiiç önemli değil. Aslında bu sadece sizin için önemli. Ben diyorum ki var mısın? Biz feneri sonsuza kadar orada hiç yenemeyelim ama şampiyonlar ligi dahil bütün kupaları biz alalım sizin de bir tek bu başarınız olsun. Ne dersin? Var mısın? Bence kabul etmezsin. Kafasının içinde beyin olan kimse bu teklifi kabul etmez. E madem bu kadar değersiz bir özellik ne diye kafayı buna takıyorsunuz.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Adamlar 18 senedir bizi eziyor iste, bu bir basari öyküsüdür. Bükemedigin bilegi öpeceksin :)

Lens falan sakat olmasaydi farka bile gidebilirdi fenerbahce. Bizim takimdan bir cacik olmaz, anca kücük takimlari yeneriz.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Geçen sene Hamza hocayı bir çırpıda gönderen yönetim ne hikmetse bu Hollandalıya bel bağlamış durumda. Adamın hiç bir hocalık başarısı yok Açın wikipeida'ya bakın. Adamın bir de acayip yalakası var. Kazandığımız Adanaspor maçından sonra rezil futboldan dolayı donanım haber forumunda bu yalayıcılarla fena tartıştım şimdi hiç biri görünmüyor. Resmen bir yıldır takımın başında hoca olmadan çıkıyoruz maçlara. Şaka gibi.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Doğruları konuşmuş. Bakalım kulağına takan olacak mı...

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Dursun,Riekrink ve Sneıjder gitmeli. 1.5 sezondur olmayan bir Sneıjder izliyoruz.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Advocaat ın yardımcıları bizim hocadan daha kariyerli :D hamza hocayı haksızca kovdular şimdi acısı çıkıyor .

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Advocaat ın yardımcıları bizim hocadan daha kariyerli :D hamza hocayı haksızca kovdular şimdi acısı çıkıyor .
Şahsen Hamza'yı da sevmezdim . İki yüzlünün tekidir kendileri. Bursaya gidince kupayı bursa haketmiş demişti . Şaka gibi ..