Yukarda Gülen kişi kimdi? İnst, Twitter gibi yerden görüp erkek düşmanlığı sanan akıllı kişiler önce bunu okusun sonra tepki veya yorum yapsın.

Feminizm, toplumca kanıksanan erkek düşmanlığı düşüncesinin aksine, cinsiyet eşitsizliğini gündeme getirmek için ön planda tutulan bir akımdır.

Feminizmin ortaya çıkışı kadın haklarıyla ilgili olsa da, sadece bununla sınırlı kalmamıştır. Feminizm akımı, eşit bir dünyayı savunur. İlk ortaya çıktığı yıllardan itibaren de kölelik, eşit vatandaşlık hakları gibi konuların tamamında feministler bulunmuştur. Ayrıca sınıf mücadelesi, ırkçılığa karşı mücadele gibi önemli "insan hakları" konularının da gelişmesine katkı sağlamışlardır.

Yukarda Gülen kişi kimdi?

Ben güldüm. Feminist yerine feminizm dediğin içindi. Herkesin bir akıma dönüşmesi gerek şeklinde anlaşılıyordu.

Zaten dediğine de katılmıyorum, herkese göre bir şey değil. Mümkünse Türk halkının hiçbiri feminist olmasın. Anlamını çok saptırıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazık?!?

Kadıncılık akımının tanımını yapmak yazıklanacak bir şey mi oldu?

Bilgisiz kişiler anlamını bilmiyorsa ben ne yapabilirim?

Kadın erkek eşitliği diyince akıllarına gelen şeyler sadece miras ve güç.
Evlenip kocasından geçinebilen kişilerle evlenip karısına bakmak zorunda olanların aynı miktarda miras alması için çaba veriyorlar.

Kalanlar zaten erkek yaparsa kadın da yapar hadi bıyık bırakıp boksör olalım kafasında.

Usain

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Türkiye'de feminizm nedir?

Türkiye'de feminizm/feministler eşitlikten çok ultra pozitif ayrımcılığı savunan, erkeklerden nefret eden, bazıları sosyal medyada iğrenç paylaşımlar yapan kişiler topluluğu:

IMG_20200928_141750.jpg

Feminizm Türkiye'de kadın haklarını savunmaya ve onları korumaya çalışan bir akım veya düşünce değil, eşitliği savunuyoruz diyerek kadınları ve ultra pozitif ayrımcılığı yüceltme çabası diye düşünüyorum.

Her olayın, akımın suyunu çıkardıkları gibi feminizmi de yanlış anlayıp suyunu çıkaran insanlar oldu Türkiye'de. Şimdi ise feministim diyen bir çok insan öyle bence. Kadın haklarını savunmak ve korumak yerine onu yüceltmeye çalışıyorlar.

Feminizm gibi çok güzel ve desteklenmesi gereken bir şeyi iğrenç bir şey haline getiriyorlar.

Off emin ol onları ben de eleştiriyorum burada feminizmin gerçek tanımından bahsediyorum cinsiyetlerin eşit haklara sahip olması yani. Ülkemizdeki bu saçma sapan düşüncelerden bahsetmiyorum.
Gerçekten kesinlikle onları eleştiriyorsunuz ve gerçek feminizmi destekliyorsunuz. Buna şu an hemen inandım.

Kadın protestocular polis tarafından engellenince hemen kadınları savunup polisi eleştiren sizdiniz. O kadınlar sözde kadın haklarını savunuyorlardı, hatta polis ile beraber yürüyorlardı, onun videosu atılmıştı konuya. Sonra o savunduğunuz "feministler" devlete hakaret söylemlerinde bulununca polis onları durdurmuştu. Siz ne yaptınız?

Polisleri kınadınız. Sözde kadın haklarını savunan iğrenç zihniyetli fırsatçı kadınları kadın haklarını savunurken devlete hakaret söylemlerinde bulunan kadınları engelledi diye. Ama size göre polisler sadece kadın haklarını savunan kadınlara saldırmıştı. Haber sitelerine göre de öyleydi.

Ben saçma sapan bir akımı eleştirince 8 martta olay çıkaran kadınları örnek gösterince onlar feminist onlardan bahsetmiyorum diyorsunuz, şimdi de herkes feminist olmalı diyen birini beğeniyorsunuz.

Son mesajlar