🔥 Öne Çıkan Konular

FB TV, çok yakında HD yayınlara başlayacak

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,099
Puanları
113
Yaş
37
Fenerbahçe Televizyonu izleyicilerinin heyecanla beklediği HD formattaki yayını için geri sayım sürüyor. 3 bin metre kare alanda tamamen yenilenecek stüdyolar ve teknik altyapısıyla Fenerbahçe Televizyonu'nun yayınları çok yakında "High Definition" kalitesiyle izlenebilecek.

kapakfbtv_50646_5791621.jpg


Fenerbahçe resmî sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"2004 yılında Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulumuzun vizyonuyla Türkiye'nin İlk Spor Kulübü Televizyonu olarak kurulan Fenerbahçe Televizyonu her gün daha ileriye, daha da mükemmele doğru olan yayıncılık ilkesini gerçekleştirdiği yeniliklerle sürdürüyor.

FB TV, yakın zamanda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi içindeki yeni yerine taşınacak ve yayın hayatına yaklaşık 3 bin metre kare alanda yeni dekorlar, yeni stüdyolar, yeni çalışma alanları ve tamamen yenilecek teknik altyapısıyla HD olarak devam edecek.

Yeni teknoloji ve HD yayına geçilmesiyle birlikte çok daha iyi görüntü kalitesine ulaşacak olan Fenerbahçe Televizyonu 1080 piksel çözünürlükle izlenebilecek.

Fenerbahçe Televizyonu için yeni alanda sarı ve lacivert adında iki adet stüdyo yapılıyor. "Sarı stüdyo", 165 metrekare üzerine kuruldu. Bu stüdyoda 4 farklı dekor yer alıyor. "Lacivert stüdyo." ise 265 metrekare üzerine kuruldu ve 6 farklı dekor bünyesinde barındırıyor.

Stüdyolarda 32 metrekarelik led monitörler yer alacak. 2.5 milimetre kalınlığında olacak bu monitörler Türkiye'de kullanılan en ince monitör modeli. Ayrıca stüdyolarda yer alan ışık ve ekran sistemlerinin hepsi en üst düzey teknolojiye sahip.

Fenerbahçe TV ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü’nün diğer medya organları; Radyo Fenerbahçe, Fenerbahçe Dergisi, sosyal medya ve iletişim departmanları da aynı alandaki yeni ofislerine taşınacak.

Bu kapsamda Türkiye'nin ilk karasal yayınını yapan kulüp radyosu Radyo Fenerbahçe’de yepyeni imkanlara kavuşacak. Geçtiğimiz günlerde "Türkiye'nin En İyi Spor Radyosu" ödülünü alan Radyo Fenerbahçe de yeni stüdyolarına kavuşacak."

FB TV HD Yayın İçin Gün Sayıyor | Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Sitesi

Basın fotoğrafları

 

Reisaga

Öğrenci
Katılım
22 Nisan 2016
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
38
Hayırlı uğurlu olsun. Merakla bekliyom
 
Üst