Elektrikli Araba Markası Favoriniz Nedir

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bu bir popülist bir yaklaşım değildir. İki tarafında eksiklerini ve aradaki farkı söylemektir. Burada popülist yaklaşımın tek bir değinen nokta bile yoktur. Kabul edelim elektrikli araçlar karbon salmadığı için temizdir ama üretimi ve üretim sonrası elektrik temini karbon salınımı yapmaktadır. Bu yüzden kötünün iyisi ifadesini kullandım. İşine gelmeyen her yoruma kızgın ifade bırakmak seni daha üstün yapmaz. Aksine kendin gibi düşünmeyeni dışlamaktan öteye gitmezsin bu da bencilliğe ve ön yargı sahibi olmaya gider.

Popülist
halkı ve halkla ilgili şeyleri yüceltme eğiliminde olan (kimse, görüş).

Popülizm, halk yağcılığı[1] veya halk çıkarcılığı, toplumdaki seçkin bir tabaka tarafından halkın çıkarlarının bastırıldığını ve engellediğini varsayan ve devlet organlarının bu seçkin tabakanın etkisinden çıkarılıp halkın yararına ve toplum olarak gelişmesi için kullanılması gerektiğini söyleyen siyasî bir felsefe veya söylem biçimi. Popülist söylem "sokaktaki adam"ın ekonomik ve sosyal çıkarlarını vurgulayarak, önyargılarını ve duygusal kırılmalarını kullanarak başarıya ulaşmayı amaçlar.[2] Popülist söylem, belirli bir ideolojiye bağlı değilir.[2] Nitekim, son yıllarda hem sol hem de sağ görüşlü liderlerin popülizme başvurduğu gözlemlenmiştir.[3]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
abartmayın mezbahalar vahşet diye kaşarlı köfteden vazgeçtin?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kilometrede ne yakıyor bu meret?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
ford fiesta zetech bile bmw i3'den daha az yakıyor xd
Yakında elektrikli arabalar çok yaygınlaşır gibi görünüyor ve bence yakın zamanda enjeksiyonlu araçlar artık demode olur. Geliştikçe inşallah daha ekonomik olacak elektrikli araçlar. :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
ben de Nissan Leaf var... Ama son denemeden sonra favorim Jaguar I-Pace.. super valla..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de ID4 u merak ediyorum bakalım..

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Şurada da Jaguar'ı görmek isteyenler varsa link bırakıyorum.. :) Mükemmel bir ivmelenmesi var..

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Elektrikli araçların üretimi de fosil yakıtlı araçların üretimi kadar doğaya zarar vermektedir. İki fabrika var diyelim birisi elektrikli diğeri fosil yakıtlı araç üretiyor. İkisinin de üretim sırasında doğaya zararı aynı. Fosil yakıtlı araba için petrolün damıtılması işlemi var o da zarar veriyor. Elektrikli araba da ise elektriğin üretimi için nükleer,hes veya termik santralden elektrik üretimi var o da zarar veriyor. Bu noktada elektrikli aracın tek avantajı kendisinin yakıtla çalışan araçlar gibi karbon salmamasıdır. Kötünün iyisi diyebiliriz.

Söylediklerinde kısmen haklısın ancak burada sadece üretimden bahsedilmiyor. Fosil yakıtlı araçlar üretim haricinde, kullanırken de bir sürü zararlı gazı atmosfere salıyor. En azından elektrikli araçlarda bu durum söz konusu değil.

Ayrıca nükleer santraller günümüzde en mantıklı enerji üretim tesisleridir. Gerekli güvenlik ve önlemler alındıktan sonra nükleer satral kullanmamak mantıksızca olur. Nükleer santrallerin bacalarında karbondioksit salınımı olmaz, solunabilir. Yakıt olarak kullanılan kimyasallar tekrar dönüşüme uğratılarak farklı sınıflarda tekrar yakıt haline getirilebilir, Tüketiği yakıta oranla sağladığı enerji miktarı bir hayli fazladır. (Hani sürekli deriz ya F/P oranı)

Keza hesler de aynı şekilde. Heslerin şöyle bir dezavantajı olabiliyor dere/akar su yataklarının pozisyonları değiştirildiği için doğayı, su canlılarını bir miktar olumsuz yönde etkileyebilmekte. Onun dışında en temiz enerji üretim şeklidir denebilir çünkü mantığı oldukça basittir.

Bunların arasında yine en zararlı denebilecek enerji sistemi termik santrallerdir zaten eski bir teknolojidir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Elektrikli araçlar hayatlarına içten yanmalı araçlara göre daha pis başlıyor burası doğru. Ama on binlerce km yol gittikten sonra içten yanmalılar daha pis hale geliyor ve totalde elektrikliler doğaya daha az zarar veriyor.

Kaynak:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Elektrikli araçlar hayatlarına içten yanmalı araçlara göre daha pis başlıyor burası doğru. Ama on binlerce km yol gittikten sonra içten yanmalılar daha pis hale geliyor ve totalde elektrikliler doğaya daha az zarar veriyor.

Kaynak:
o gerzeklere bakma arap sermayesinden besleniyorlar elektrikli arabalar petrol satışlarını düşürcek diye sallıyorlar.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Tesla.
Tesla, Elektrikli Otomobil Pazarında Yüzde 18'lik Pazar Payı ile  Liderliğini Korudu - TeknoSafari

F1Sever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu aralar almayı çok istediğim iki araç bulunuyor birinci araç elektrikli kona ikincisi de elektrikli zoe. İki araçta çok güzel özellikle TOGG'dan kaynaklı indirim geleceği söyleniyor. 500 binlere düşerse Kona ve ZOE ikilisinden birini alacağım. Artık çoğu kişi inatlaşsa da imkanı olan elektrikliye geçmesi gerekiyor.