Fatih Altaylı'ya ''maaşımın 400 bin TL olduğunu ispatla ekranları bırakacağım'' diyen Ersin Düzen 412 bin TL maaş alıyormuş!!

Bu konuyu okuyanlar

20samet04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ya bu program sadece ersin düzenle mi dönecek iş saçmalıyorsunuz bunun kamera arkasındaki ekibi var rejisi var bir sürü ekibi var tek başına o kadar alır mı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konumuzla pek alakası yokta 2023'te hükümet değişise TRT'yi satacaz diyorlardı satarsalar bir daha TRT payı ödemezsiniz... Ben satacaklarını pek sanmıyorum ama neyse.
TRTde hem reklam var hem de trt vergisi.
TRT Belgesel hariç adam gibi kanalları da yok. TRT2 sayılabilir belki bir de ama ben izlemiyoruım.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
En önemli noktayı kaçırıyorsunuz. Devletin en tepesindeki adam 75 bin alacak ama devletin resmi televizyonunda çalışan bir sunucu 400 bin alacak. Devletin kurumunda çalışan birinin devletin başından daha yüksek maaş aldığına inanıyorsanız mantıkla alışverişi kesmişsiniz demektir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
En önemli noktayı kaçırıyorsunuz. Devletin en tepesindeki adam 75 bin alacak ama devletin resmi televizyonunda çalışan bir sunucu 400 bin alacak. Devletin kurumunda çalışan birinin devletin başından daha yüksek maaş aldığına inanıyorsanız mantıkla alışverişi kesmişsiniz demektir.
Bir şey diyicem. Diyeceğimi de herkez biliyor ama söylesem başım derde girer.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İzlenme oranlarını veya stratejilerini bilmem bende pek TV izlemem zaten. Ama millet vergimde vergim diyor ikide bir :D Yok biri çıkıyor ben neden TRT'ye vergi veriyom diğeri çıkıyor diyanete neden veriyom öbürü çıkıyor ben hastaneye gitmiyom öbürü diyor yoldan geçmiyom banane flan. Bir vatandaş olarak bu şekilde ayrışırsak kimse vergi flan vermez banane ondan banane şundada döner sistem.

TRT'ye yıllık toplanan TRT katkı payı 750-850 milyon TL arasıymış 1 milyar TL bile değilmiş. Onuda tekrar 8-10 tane TRT'de istihtam ve benzeri şekillerde gene halka geri veriyordur zaten. Ama mali olarak sıkı denetlenmeleri gerekir. Bir sunucuya 100-200 bin TL gibi paralar vermesinler yıllık genede.
Halktan alacakları vergiyi balinalardan alsınlar yeter.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
TRT bu ülke için en gerekli kurumlardan biridir. Yanlışı, hatası, günahı yok mu; dünya kadar belki...
Hangi kurum hatasız ki zaten... Bu ülkenin hafızası gibidir TRT, türküleri, şarkılarıyla... Musiki arşivi en büyük zenginliklerimizden biridir aynı zamanda. Sadece musiki mi? Ülkenin en doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine varana dek, nerede bir Türk yaşarsa oranın A'dan Z'ye nakış nakış bütün özelliklerini yansıtır. Gerçi her değişik iktidar döneminde siyasilerin emrinde hareket etmiş olsa da bu onun önemini kaybettirmez.

TRT kapandığı zaman ben beni ifade edebilecek hikayesi olan bir türküyü nerede bulup da dinleyeceğim? Bunca kanal, bunca medya var, TRT haricinde hangisinde benim kültürümü, acılarımı, sevinçlerimi hakkıyla ifade edebilecek, nenelerimizle, dedelerimizle olan bağımızı, kökümüzü, köklerimizi başka hangi arşivlerde arayabileceğiz?!

Onun içindir ki benden kesilen üç-beş kuruşun hesabı için laga luga etmeyi hiç aklıma bile getirmedim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
4 sayfa yazıyı okumadım, direkt başlık sahibine ithafen;

bir içerik ekibi her olaya zart diye atlarsa bu iş yaş arkadaşım. teyit[dot]*** diye bir site var(reklam olmasın diye **** ladım). Araştır bul sözde işin bu sonuçta. Forumda insanları galeyana getiren zaten yeterince kişi var.

"Balık olana olta çok olur. "

------------------------------------

Polat alemdarların, Ertuğrulların yanında 27 bin az olabilir ama bana göre çok. Ben herkesin eşit olduğu bir sistem isterdim şahsen. Ama ne yazık ki... Herkesin eşit derken herkes polat alemdar ücreti alsın deil :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
fatih altaylı 1 milyon alsa ne olur. hepsi helal. izleniyorsa kazanır.
fakat trt dekilerin aldığı bence haramdır. ben vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum. hakkını helal etmeyen onlarca kişi tanıyorum. elin ingilizi bile daha adaletli. bbc de reklam yok.
bizde ise tarihi yalan anlatan diziler, faydasız futbol programları ve faydasız programlarla dolu. üstüne reklam da alıyorlar.
trt arşiv'i izleyin görün trt nasıl olmalı.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
fatih portakal 1 milyon alsa ne olur. hepsi helal. izleniyorsa kazanır.
fakat trt dekilerin aldığı bence haramdır. ben vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum. hakkını helal etmeyen onlarca kişi tanıyorum.

Aynı lafı TRT sunucusu için neden söyleyemiyorsun ? İZLENİYORSA KAZANIR DİYE.
Bu adama 27500 TL maaş veriyorlarmış demek ki Rayting getiriyor izleniyor popilaritesi var ki veriyorlar. Reklamlarla belki 5-10 katını kazandırıyor kanala bilmiyoz ki.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bu adama 27500 TL maaş veriyorlarmış demek ki Rayting getiriyor izleniyor popilaritesi var ki veriyorlar. Reklamlarla belki 5-10 katını kazandırıyor kanala bilmiyoz ki.
Nedenini altta yazmış.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
İZLENMİYOR , ZARAR EDİYOR, PARASINI HALK VERGİLERDEN FATURALARDAN ÖDÜYOR.
faliyet raporları ortada. trt gelirinin %90'ını senden benden zorla aldığı bandrol parasından, trt payından çıkartıyor. %10 reklam geliri.

devlet televizyonu özel televizyonun rakibi değildir. yol göstericisidir. milli bir başarı olmadıkça futbol yayınlamaz. gider diğer tv lerin yayınlamadığı diğer sporları yayınlar ki oradaki sporcular moral bulsun.

ayrıca ne kazandığını bilmemiz gerekiyor. devlet kurumları denetlenmelidir ve raporlar halka sunulmalıdır. fakat hükümet bunları bilerek gizliyor , yapılan talanı saklıyor

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bahsedilen faaliyet raporu bu. Rapor 2019 Mayıs'ta hazırlanmış ve 2016-17-18'i içeriyor yaklaşık 150 sayfa.
Screenshot_2020-09-24-01-47-37-702_com.adobe.reader.jpg

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,375
İZLENMİYOR , ZARAR EDİYOR, PARASINI HALK VERGİLERDEN FATURALARDAN ÖDÜYOR.
faliyet raporları ortada. trt gelirinin %90'ını senden benden zorla aldığı bandrol parasından, trt payından çıkartıyor. %10 reklam geliri.

devlet televizyonu özel televizyonun rakibi değildir. yol göstericisidir. milli bir başarı olmadıkça futbol yayınlamaz. gider diğer tv lerin yayınlamadığı diğer sporları yayınlar ki oradaki sporcular moral bulsun.

ayrıca ne kazandığını bilmemiz gerekiyor. devlet kurumları denetlenmelidir ve raporlar halka sunulmalıdır. fakat hükümet bunları bilerek gizliyor , yapılan talanı saklıyor
Türkiyenin en büyük problemi şudur. Ülkeyi yöneten liderler ve onu destekleyenler ülkeyi soyuyor diye muhalefet tarafından eleştirilir halbuki aynı gemide olan muhalefettekiler de ülkeyi soymaktadır. Sonra kendi destekçileri ve iktidar karşıtı olan herkesi ülkeyi soyuyorlar diye inandırır.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bir soru sormak istiyorum ama kendimi tutacağım

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu konuda bile ne kadar ayrıştığımızın göstergesi. Asıl sorun TRT PAYI ve TRT nin devletten milyarlarca lira arpalanması. Özel kanallar da çalışanlar beğensen de beğenmesen de bu BASKI ortamında yine iyi iş çıkarıyorlar. Ayrıca özel sektörde kazanılan para , maaş kimseyi ilgilendirmez. Ama Devletin milyarlarca lirası saçma sapan dizilere , programlara harcanıyorsa bu sorgulanır, sorgulanması gerekir. Aslında TRT bütün Futbol ve Basketbol maçlarının yayın haklarını alacak kadar kaynağa sahip ama almıyor. Neden acaba? Tüm Türkiye Futbolu ve Baskebolu çok sevdiği halde. TRTPAYI olacaksa kalite yükselmeli. Yoksa ÇÖP.

TRTPAYI KALKSIN

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bu konuda bile ne kadar ayrıştığımızın göstergesi. Asıl sorun TRT PAYI ve TRT nin devletten milyarlarca lira arpalanması. Özel kanallar da çalışanlar beğensen de beğenmesen de bu BASKI ortamında yine iyi iş çıkarıyorlar. Ayrıca özel sektörde kazanılan para , maaş kimseyi ilgilendirmez. Ama Devletin milyarlarca lirası saçma sapan dizilere , programlara harcanıyorsa bu sorgulanır, sorgulanması gerekir. Aslında TRT bütün Futbol ve Basketbol maçlarının yayın haklarını alacak kadar kaynağa sahip ama almıyor. Neden acaba? Tüm Türkiye Futbolu ve Baskebolu çok sevdiği halde. TRTPAYI olacaksa kalite yükselmeli. Yoksa ÇÖP.

TRTPAYI KALKSIN
Kesinlikle katılıyorum. Daha geçen gün uzaktan eğitim ihtiyaçlarını tartışıyorduk...

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Çok deli para. Biz boşuna yaşıyoruz.