Soru Fast food yemek boyu etkilermi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
94
Şimdi benim kardeşim. Küçük yaşalardayken hep fast food yerdi. En sağlıklı yediği fast food ise döner ve kokoreç. Ama artık hep ev yemeği yiyor. Bu durum onu etkilermi?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Şimdi benim kardeşim. Küçük yaşalardayken hep fast food yerdi. En sağlıklı yediği fast food ise döner ve kokoreç. Ama artık hep ev yemeği yiyor. Bu durum onu etkilermi?
Beslenme çok önemli bu konuda. Sağlıksız beslenirse tabiki olumsuz etkilenir

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Beslenme önemli ama genetik faktör daha önemli ben küçükken sürekli fast food yerdim abartılacak derecede 20 yaşında spora başladım sağlıklı beslenmeye başladım ama boyuma bir etkisi olmadı ne yağ var ne şeker nede hamur işi şuan bu 8 senedirde bu şekilde besleniyorum..

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Aslında boy, genetikle ilişkili. Yani çocuğun boyunu, anne ve babanın boyu belirliyor diyebiliriz. Öte yandan fast food yemek demeyelim de, vücudun ihtiyaç duyduğu şeylerin alınmaması boyun kısa kalmasına yol açabilir.

Yalnız burada "alınmaması" derken kastım, sürekli olarak tek yönlü beslenmektir ki senin kardeşinde anladığım kadarıyla böyle bir şey yok.

Reaksiyon puanı
94
Aslında boy, genetikle ilişkili. Yani çocuğun boyunu, anne ve babanın boyu belirliyor diyebiliriz. Öte yandan fast food yemek demeyelim de, vücudun ihtiyaç duyduğu şeylerin alınmaması boyun kısa kalmasına yol açabilir.

Yalnız burada "alınmaması" derken kastım, sürekli olarak tek yönlü beslenmektir ki senin kardeşinde anladığım kadarıyla böyle bir şey yok.
Artık ev yemeği yiyor. O dediğim 5 yaşına kadar falandı. Şimdi ise 15 oldu.