Farklı sürüm atma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

MiniHacker

Üyecik
Merhabalar cihazım samsung galaxy note 8.0 gt-n5105. cihazımın sürümü 4.2.2 - sürümümü 4.4.2 ye yükseltmek istiyorum ama rom bulamıyorum acaba aynı modelden gt-n5100 veya gt-n5110 romunu atsam sıkıntı çıkarmı veya başka yolu var mı. Custom rom u denedim olmadı.
Bu linktekini denedim boeffla kernel data linki bozuk olduğu için yapamıyorum lütfen yardımcı olun

Merhabalar cihazım samsung galaxy note 8.0 gt-n5105. cihazımın sürümü 4.2.2 - sürümümü 4.4.2 ye yükseltmek istiyorum ama rom bulamıyorum acaba aynı modelden gt-n5100 veya gt-n5110 romunu atsam sıkıntı çıkarmı veya başka yolu var mı. Custom rom u denedim olmadı.
Bu linktekini denedim boeffla kernel data linki bozuk olduğu için yapamıyorum lütfen yardımcı olun
Telefonunun özelliklerine uygun olması gerekiyor diğer türlü sorun çıkabilir.

Senin telefonunda parmak izi vardır attığın romda yoktur,bu gibi özellikleri göz önünde bulundur.
Donanımlar önemli,bataryan çabuk biter,ön kamera flaşını kullanamassın vb. Sonuçta geri dönüşü olan bişey dene en kötü garanti varsa ondan olursun.;)
Mesela ne gibi sorunlar bir yolu yokmu acaba

Yazıyı dikkatli okursanız custom rom yüklemişim çok yavaştı
Trilyon tane Custom ROM var ve hemen hemen hepsi farklı cihazlardan Port'lanıyor, denemeden stabil olup olmadığını bilemezsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazım gt n5105 sitede n5100 n5110 n5115 var acaba birini atarsam sıkıntı olurmu
Şaka mı yapıyor bu ROM'u geliştiren, bütün modelleri yaptığını iddia etmiş, sıkıntı çıkar eğer başka bir bölgede farklı kod adına sahip aynı cihaz değilse.

MiniHacker

Üyecik
Trilyon tane Custom ROM var ve hemen hemen hepsi farklı cihazlardan Port'lanıyor, denemeden stabil olup olmadığını bilemezsiniz.

Şaka mı yapıyor bu ROM'u geliştiren, bütün modelleri yaptığını iddia etmiş, sıkıntı çıkar eğer başka bir bölgede farklı kod adına sahip aynı cihaz değilse.
Ne yapmam gerekiyor

MiniHacker

Üyecik
Bana hangi Android sürümünü istediğinizi söyleyin, ona göre Port rehberi vereceğim (başarılı olma ihtimaliniz %100 değil haberiniz olsun ve Terminal yani OS X veya Linux lazım, Ubuntu tavsiye edilir).
GT-N5105

Yaparsanız çok sevinirim

MiniHacker

Üyecik
Cyanogen'de bile yok ki cihazı Port yapacak dosya olsun, bu cihaz ne modeli (Wifi, LTE, GSM)?
Cihaz 3G desteği var arama yapmıyor mesaj ve internete giriş yapabiliyor sim kartıyla

Tablet linki

Cihaz 3G desteği var arama yapmıyor mesaj ve internete giriş yapabiliyor sim kartıyla

Tablet linki
Teorik olarak GT N5100 ile aynı Kerneli taşıyor olmaları lazım fakat teoremimi destekleyen bir yazı bulamadım, cihazı Brick etme (Stock ROM ile çözebiliyorsunuz eğer Soft Brick ise, Hard Brick'te de USB Jig gerekli) ihtimalini göze alıyorsanız deneyin.

MiniHacker

Üyecik
Teorik olarak GT N5100 ile aynı Kerneli taşıyor olmaları lazım fakat teoremimi destekleyen bir yazı bulamadım, cihazı Brick etme (Stock ROM ile çözebiliyorsunuz eğer Soft Brick ise, Hard Brick'te de USB Jig gerekli) ihtimalini göze alıyorsanız deneyin.
Merhabalar kusura bakmayın cevap vermem uzun sürdü. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ama buradan konuşmak uzun sürüyor acaba sosyal medya adresiniz varsa oradan görüşebilirmiyiz.

MiniHacker

Üyecik
Sosyal medya mecralarını kullanmıyorum fakat buradan yardımcı olabilirim.
Linege OS'da şarjım çabuk bitiyor, linege OS attıktan sonra cihazı açtığımda müzüik uygulaması durduruldu hatası veriyor, galeri açılmıyor, dosya yöneticisine girdiğimde mtp ana makinesi yanıt vermiyor hatası veriyor ama açılıyor. Başka rom denemek istiyorum örnek olarak resurrection remix iyi mi acaba
Alta link koyacam tonlarla ilgili hangisi iyi acaba

Sosyal medya mecralarını kullanmıyorum fakat buradan yardımcı olabilirim.
Linege OS'da şarjım çabuk bitiyor, linege OS attıktan sonra cihazı açtığımda müzüik uygulaması durduruldu hatası veriyor, galeri açılmıyor, dosya yöneticisine girdiğimde mtp ana makinesi yanıt vermiyor hatası veriyor ama açılıyor. Başka rom denemek istiyorum örnek olarak resurrection remix iyi mi acaba

Cihazdan cihaza stabil olması değişir, teker teker denemelisiniz.

stat counter