Yardım Farklı Hata Kodları Ile Mavi Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Yaklaşık 6 gün önce bir mavi ekran hatası verdi bilgisayarım. Durdurma kodu: KMODE EXCEPTION NOT HANDLED Başarısız: usbuchi.sys
Bu hatadan 3 gün sonra bir mavi ekran hatası daha aldım. Durdurma kodu: SYSTEM SERVICE EXCEPTION Başarısız: ks.sys
2. hatadan yaklaşık 5-6 saat sonra bir daha mavi ekran hatası aldım. Durdurma kodu: SYSTEM SERVICE EXCEPTION ama bunda başarısız yazan kısım yoktu.
2 gün sonra yani dün bir hata daha aldım. Durdurma kodu: SYSTEM SERVICE EXCEPTION Başarısız: nvlddmkm.sys
Yine dün farklı bir hata daha aldım. Durdurma kodu: KMODE EXCEPTION NOT HANDLED Başarısız: Ntfs.sys

Bazı hatalar geldiği esnada oyunda bile değildim dizi izliyordum veya video izliyordum. Bazıları valorant oynarken, bazıları gta 5 oynarken geldi. Hangi hatalar nerede geldi hatırlamıyorum maalesef. 1 temmuzda işlemcime birazcık hız aşırtma yapmıştım ondan kaynaklanabilir diye düşündüm ama yaptığım gün aida64 ve cpu-z ile strese soktum herhangi bir şey çıkmamıştı, oyun oynarken de bir sıkıntı olmuyordu. 6 gün önce başlayan bu hatalar cidden sinir bozucu, sürekli farklı hata kodları var ve araştırsam bile nasıl çözeceğim anlamadım. Bende buraya yazmaya karar verdim. Sistem bilgilerimi aşağıya yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.

CPU: Quad Core Q9500
GPU: GT1030
RAM: 2X4 1333MHZ
Windows 10 64 Bit

İşlemcinin stok hızı 2.83Ghz, ben 3.15Ghze hız aşırttım +50mv vererek.