Farklı Bir Sektöre Atılmak İstiyorum!

Bu konuyu okuyanlar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba, Türk Telekom'da satış temsilcisi olarak çalışıyorum, telefoncuyum yani. Düzenli olarak güncel cihazların lansman ve tanıtımlarına katılıp öğrendiğim bilgileri müşteriye sunuyorum. Aylık satmam gereken hat ve cihaz kotam var doldurmazsam prim alamıyorum. Evet satış yapmaya aşığım. Çok da güzel satar ikna ederim. Eğer bir müşteri bana denk gelirse satın almaz, satış yaparım. Söylemek istediğim lise okumadım. Ama kendimi geliştirdim. İngilizce ve Arapçayı akıcı konuşuyorum. 19 yaşındayım gencim daha. Farklı bir sektör denemek istiyorum. Hani böyle büyük ofislerde ofis mağaza satışı tarzı. Yardımcı olur musunuz cidden bu sektörden sıkıldım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba, Türk Telekom'da satış temsilcisi olarak çalışıyorum, telefoncuyum yani. Düzenli olarak güncel cihazların lansman ve tanıtımlarına katılıp öğrendiğim bilgileri müşteriye sunuyorum. Aylık satmam gereken hat ve cihaz kotam var doldurmazsam prim alamıyorum. Evet satış yapmaya aşığım. Çok da güzel satar ikna ederim. Eğer bir müşteri bana denk gelirse satın almaz, satış yaparım. Söylemek istediğim lise okumadım. Ama kendimi geliştirdim. İngilizce ve Arapçayı akıcı konuşuyorum. 19 yaşındayım gencim daha. Farklı bir sektör denemek istiyorum. Hani böyle büyük ofislerde ofis mağaza satışı tarzı. Yardımcı olur musunuz cidden bu sektörden sıkıldım.

Daha farklı sektörlerde çalışabilmeniz için üniversite veya lise diploması bir çok iş yerinde gerekli

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Daha farklı sektörlerde çalışabilmeniz için üniversite veya lise diploması bir çok iş yerinde gerekli

Buna ek askerlik durumuda önemli tabi, tecilli yada yapmış olması gerekiyor.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Ben de sıcsk pazarlamacıyım. Garsonlukla başladım (bir kaç kez inşaat'te yardımcı olduğumu saymazsak) ve ilk işimde tanıştığım bir arkadaşımın yanında çalışıyorum. O patron, ben hala eleman. Günümüzde Üniversite diploman yoksa, her işte sadece ayakçı olabilirsin. Patronun seni müdür yapmak istese dahi, diploma sorun olur. İmza sirkülüne hukuken kaydını yaptıramaz. 19 yaşındaysan, bu sektörün henüz arka yüzünü görmüş değilsin. Büyük işyerlerinde (Kurumsal pazarlamada) çalışmak için Üniversite mezuniyetinin de üstü gerekebilir. MBA adında eğitimler var (yurt dışında) Onlara google dan bir göz at istersen.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Açıktan okuyorsanız mecburen Üniversite kazanmanız gerekir yoksa ümit ettiğiniz veya iyi bir iş bulmanız zorlaşır eğer açıktan okumasaydınız liseyi bitirseniz bile az çok iş bulma imkanınız olabilirdi

Son mesajlar