Farklı bir Forum Sitesinin Saçma Politikaları

Ne Düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Önizleme
Konu, PiluX projesinin artık geçerliliğini yitirmiş sürümlerinin bahsi geçen web sitesinde kullanıcıları yanıltmamak adına kaldırılmaması ve konunun şahsi meseleye bağlanmasıyla ortaya çıkan bir problem. PiluX, v2.0 sürümü, yayınlandığında ayırmaksızın tüm forum sitelerinde paylaşılacaktır. Buna bahsi geçen web sitesi de dahil. Fakat asıl sorun, arama motorlarında eski sürümün konuları dizine eklenmesi.

Forum Sitesiyle İletişime Geçince Ne Oldu?
Bahsi Geçen Forum Sitesi, Bize Ait Olan Projeye "Sizi İlgilendirmez" Demesi

Sorun, bahsi geçen forum sitesinin şahsi meselelere bağlaması.
1615117399309.png

1615117426538.png

1615117452129.png

1615117492434.png

(PiluX projesi, PiluX'u kodlayanları ilgilendirmez cevabı ile aynı.)

1615117553326.png

Cevap:
1615117569711.png

Konuların Silinmesi Önemli Mi?
Eski sürüme ait ekran görüntüleri, içerik cevapları yeni sürümü hitap etmiyor. Dolayısıyla kullanıcılar yanlış bilgilendiriliyor.​

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Önizleme
Konu, PiluX projesinin artık geçerliliğini yitirmiş sürümlerinin bahsi geçen web sitesinde kullanıcıları yanıltmamak adına kaldırılmaması ve konunun şahsi meseleye bağlanmasıyla ortaya çıkan bir problem. PiluX, v2.0 sürümü, yayınlandığında ayırmaksızın tüm forum sitelerinde paylaşılacaktır. Buna bahsi geçen web sitesi de dahil. Fakat asıl sorun, arama motorlarında eski sürümün konuları dizine eklenmesi.

Forum Sitesiyle İletişime Geçince Ne Oldu?
Bahsi Geçen Forum Sitesi, Bize Ait Olan Projeye "Sizi İlgilendirmez" Demesi

Sorun, bahsi geçen forum sitesinin şahsi meselelere bağlaması.
Ekli dosyayı görüntüle 142453

Ekli dosyayı görüntüle 142454
Ekli dosyayı görüntüle 142455
Ekli dosyayı görüntüle 142456
(PiluX projesi, PiluX'u kodlayanları ilgilendirmez cevabı ile aynı.)

Ekli dosyayı görüntüle 142457
Cevap:
Ekli dosyayı görüntüle 142458

Konuların Silinmesi Önemli Mi?
Eski sürüme ait ekran görüntüleri, içerik cevapları yeni sürümü hitap etmiyor. Dolayısıyla kullanıcılar yanlış bilgilendiriliyor.​
Hocam eyvallah da biz ne yapabiliriz? O forumla meseleni burada konuşarak çözemezsin ki

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Ayrıca bir forum yetkilisi olarak Moderasyon Ekibi'nin dediğine katılıyorum. Kızıp konuyu silmeye çalışan kitle çok. Sanki ellerine ne geçiyorsa...

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Ekleme: Moderatör Ekibi hesabının "Yararlı Konular" dediği görülüyor. Fakat yararı yok zararları var.
Hocam eyvallah da biz ne yapabiliriz? O forumla meseleni burada konuşarak çözemezsin ki
Amaç kullanıcıları bilinçlendirmek. Böylece aktif olacakları forumları, paylaşacakları projelerinin yerini iyi seçerler.

Ayrıca bir forum yetkilisi olarak Moderasyon Ekibi'nin dediğine katılıyorum. Kızıp konuyu silmeye çalışan kitle çok. Sanki ellerine ne geçiyorsa...
Konuların silinme amacını halen anlamadığınızı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine technopatı şikayet eden konu, biz ne yapabiliriz?
Bu bir şikayet değil.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
@hasanmerkit, hocam yani forumu bırakıp gidersiniz ama konu silmeye çalışmak af edersiniz tam bir şeydir. Forumu bırakıp gidin konu kalsın yani

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Konuyu düzenleyemiyor musunuz? yeni olanı ekleseniz diğerini silip.

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
@hasanmerkit, hocam yani forumu bırakıp gidersiniz ama konu silmeye çalışmak af edersiniz tam bir şeydir. Forumu bırakıp gidin konu kalsın yani
Forumu bıraktığım için konuyu silmeye çalışmıyorum. Yine beni anlamadığınızı düşünüyorum. Daha önce bu konuların aynısı SDN'de vardı ve SDN beni hiç kırmadan konuları sildi. Ve SDN'yi bırakmış biri değilim. Lütfen ilk mesajı tekrar okuyun.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
konunun silinmesi gerek çünkü projelerindeki eski sürüm en üstte çıkıyor ve kullanıcılar eski sürümü indiriyor bu yüzden silinmesi gerekki yeni sürüm herkese ulaşabilsin. Yani ben böyle anladım.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Forumu bıraktığım için konuyu silmeye çalışmıyorum. Yine beni anlamadığınızı düşünüyorum. Daha önce bu konuların aynısı SDN'de vardı ve SDN beni hiç kırmadan konuları sildi. Ve SDN'yi bırakmış biri değilim. Lütfen ilk mesajı tekrar okuyun.
Texxxxxxx sosyal ve SDN bir değil ki. Silmedilerse yapacak bir şey yok.

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Konuyu düzenleyemiyor musunuz? yeni olanı ekleseniz diğerini silip.
Projenin resmi web sitesi bahane edilerek 1 sene ban attılar. Düzenlemek de mümkün değil.
Evet bu bir bahane. Çünkü ban sebebi olarak projenin resmi web sitesi linki bahane edildi.

Windows reklamında neden microsoft.com linki var demek gibi bir şey yaptılar.

konunun silinmesi gerek çünkü projelerindeki eski sürüm en üstte çıkıyor ve kullanıcılar eski sürümü indiriyor bu yüzden silinmesi gerekki yeni sürüm herkese ulaşabilsin. Yani ben böyle anladım.
Eski sürümü indirilemez hale getirdim. Eski sürümlerin üstlerde çıkması büyük sorun.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Projenin resmi web sitesi bahane edilerek 1 sene ban attılar. Düzenlemek de mümkün değil.
Evet bu bir bahane. Çünkü ban sebebi olarak projenin resmi web sitesi linki bahane edildi.

Windows reklamında neden microsoft.com linki var demek gibi bir şey yaptılar.

Eski sürümü indirilemez hale getirdim. Eski sürümlerin üstlerde çıkması büyük sorun.
Yönetimden bu sürümün çalışmadığını söyleyerek konunun kilitlenmesini de talep edebilirdiniz. Neden illa silmek? O konuya yorum atan kişilerin mesajları, reaksiyon puanları boşa gitmiş olacak.

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Texxxxxxx sosyal ve SDN bir değil ki. Silmedilerse yapacak bir şey yok.
Ben projesini ileride paylaşacak arkadaşlara bu paylaşımla bilinçlendireyim yeter.
Yönetimden bu sürümün çalışmadığını söyleyerek konunun kilitlenmesini de talep edebilirdiniz. Neden illa silmek? O konuya yorum atan kişilerin mesajları, reaksiyon puanları boşa gitmiş olacak.
Daha önce söyledim. Google'da indexlenmek hoşlarına gidiyor diye düşünüyorum. Eski sürümü FTP'den silmeseydim kullanıcı güvenliğini tehdit altına bile almış olurlardı.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Ben projesini ileride paylaşacak arkadaşlara bu paylaşımla bilinçlendireyim yeter.

Daha önce söyledim. Google'da indexlenmek hoşlarına gidiyor diye düşünüyorum. Eski sürümü FTP'den silmeseydim kullanıcı güvenliğini tehdit altına bile almış olurlardı.
Yani illa her şey geçerliliğini kaybedebilir. Silmekten ziyade kilitlemek bir çözüm bence.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Konu kilitlenince aramalarda yukarıda çıkmıyorsa olabilir. Ama bildiğim kadarıyla kilitli konular yinede yukarıda çıkmaya devam ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...