fare tavsiyesi(tutuş şekli vs)

Bu konuyu okuyanlar

kalimero0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.sizden hem mouse tavsiyesi isteyecektim, hemde bir sorum olacaktı.

Arkadaşlarla ara sıra nadiren cs go giriyoruz , onun dışında genelde lol vs oynuyoruz.şuanki mouseumdan önce logitech g300 kullanıyordum ve çok rahattı elime çok uygundu. Ancak bozulunca yeni mouse'a geçtim, arkadaşımda gördüğüm için rival 300 aldım, 2 yıldırda hala kullanıyorum.

Ama bu mouse 'u aldım alalı cs go oynayamıyorum. aimim mouse kontrolüm çok kötü, lolde tahmin edersiniz ki çok sıkıntı olmuyor ama fps oyunlarda hissettiriyor. Ayrıca ayarlarım her bozulduğunda, eski ayarlarımı hatırlayamayıp yeni ayarlar yaptığımda alışmam çok uzun zaman alıyor, sanki elim kolum yokmuş gibi hissediyorum. Engine 3 bugluydu, silip tekrar yükledim eski ayarlarım gitti. bende yeni ayar yaptım eskisine yakın olacak şekilde ama şuanda hiç rahat hissetmiyorum, alışmam gerekiyor.

Bu mouse tercihinden mi kaynaklı? Artık böyle düşünmeye başladım.Farkettim ki mouse u elimle değilde, parmaklarımla tutuyorum. fareyi bilekten değil elimle yönlendiriyorum.

Örnek vermek gerekirse, 3:30 ve 3:37 dekine çok benziyor tutuşum. Böyle hissetmemin sebebi mouse'un bana uygun olmayışı mıdır? bu tutuş şekline göre, önerebileceğiniz mouselar nelerdir?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Anladığım kadarıyla fareyi Fingertip Grip şeklinde tutuyorsun.
Doğru mouse tercihi önemlidir. Bununla alakalı olabilir.

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Logitech g102 elin küçük ise alabilirsin, Biraz daha elini yayarak kullanmak istiyorsan rival 110, ork elin var ise logitech g402

kalimero0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Logitech g102 elin küçük ise alabilirsin, Biraz daha elini yayarak kullanmak istiyorsan rival 110, ork elin var ise logitech g402
18 cm var ancak, dediğim gibi tam olarak ne şekilde tuttuğumu bilmiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim tamamen fareyi kavramıyorum yukarıdaki videoyu attığım tarzda tutuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladığım kadarıyla fareyi Fingertip Grip şeklinde tutuyorsun.
Doğru mouse tercihi önemlidir. Bununla alakalı olabilir.
Ğeki g300 ile çok rahat eden birisine, hangi mouse u önerirsiniz? Elim 18 cm bu arada

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
18 cm var ancak, dediğim gibi tam olarak ne şekilde tuttuğumu bilmiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim tamamen fareyi kavramıyorum yukarıdaki videoyu attığım tarzda tutuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ğeki g300 ile çok rahat eden birisine, hangi mouse u önerirsiniz? Elim 18 cm bu arada
parmağının uçlarıyla mouse'u tutup avuç içini havada tutuyorsan yani mouse'a yaymıyorsan g102 alabilirsin çünkü g102 ufak bir mouse. Rival 110 bir tık daha iyi olur bence ( 2 yıldır g102 kullanıyorum ilk başlarda avucumu yayamadığım ve parmaklarımla mausu yönettiğim için elim ağrıyordu şu an alıştım ama rival 110 alsaydım keşke diyorum boyutundan dolayı )