Fare gecikme sorunu sorunu çözene 200tl para ödülü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar kaç kere attım ama kimse takmadı. Ben bu işten ek gelir elde ediyorum ve planlarım bu şekil de yani bu durum beni zora soktu. Windows'u sıfırladım ve (bunu normal de yapıyorum ve hiç sorun çıkarmıyor) oyunlara girdiğimde fare inanılmaz bir şekilde gecikmeli geliyor. Yardım edin, kaç forumda açtım kimse takmadı. Ben de bu işi para için yapıyorum ve para kazanmam engellendi. Bir kez daha söylüyorum, normalde sıfırladığımda bir şey olmazdı ama geçen sıfırladım ve gecikme oldu format attım düzelmedi. Driver'lar güncel. Fakat şüphelendiğim bir şey var, ne zaman sıfırlasam bakarım ayarları mı değiştiririm. Fakat fotoda gözüktüğü gibi bir Driver yüklenmiş, bundan kaynaklanabilir mi?Bu yoktu eskiden. Sorunumu çözene 200TL gibi miktarla ödüllendireceğim, olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim.Her şey güncel ve hiç bir v-sync açıl değildir.

Ekli dosyalar

• devmgmt.msc.png
    devmgmt.msc.png
    115 KB · Görüntüleme: 330

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kullanmış olduğunuz mouse modeli nedir?
Farklı bir mouse denediniz mi?

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Arkadaşlar kaç kere attım ama kimse takmadı. Ben bu işten ek gelir elde ediyorum ve planlarım bu şekil de yani bu durum beni zora soktu. Windows'u sıfırladım ve (bunu normal de yapıyorum ve hiç sorun çıkarmıyor) oyunlara girdiğimde fare inanılmaz bir şekilde gecikmeli geliyor. Yardım edin, kaç forumda açtım kimse takmadı. Ben de bu işi para için yapıyorum ve para kazanmam engellendi. Bir kez daha söylüyorum, normalde sıfırladığımda bir şey olmazdı ama geçen sıfırladım ve gecikme oldu format attım düzelmedi. Driver'lar güncel. Fakat şüphelendiğim bir şey var, ne zaman sıfırlasam bakarım ayarları mı değiştiririm. Fakat fotoda gözüktüğü gibi bir Driver yüklenmiş, bundan kaynaklanabilir mi?Bu yoktu eskiden. Sorunumu çözene 200TL gibi miktarla ödüllendireceğim, olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim.Her şey güncel ve hiç bir v-sync açıl değildir.
Windows hassasiyet ayarlarına baktınız mı? Mouse yazılımına vs.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Fare marka model nedir? Farenin kendi sitesinde sürücü yada yazılım var mı?

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ekran kartı sürücüsünden kaynaklı problem olabilir.

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ekran kartı sürücüsünden kaynaklı problem olabilir.
Değil çünkü sıfırladım ve 1 saat sıfırlandı işte chrome kurdum ve ayralrımın aynısını yaptım ama fare gecikmeli geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fare marka model nedir? Farenin kendi sitesinde sürücü yada yazılım var mı?
G102 driverı yikledim aynı yine oluyor silip denedim yine oluyor

Kullanmış olduğunuz mouse modeli nedir?
Farklı bir mouse denediniz mi?
Evet sorun devam ediyor yine.

Nötron Yıldızı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Başlattan mouse ayarlarıyla oyna biraz bak değişme oluyormu değişme oluyorsa daha da dene değişme olmuyorsa başka ayarları dene

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Başlattan mouse ayarlarıyla oyna biraz bak değişme oluyormu değişme oluyorsa daha da dene değişme olmuyorsa başka ayarları dene
Yazdığımı okusana diyorum ki daha önceden yaptım fare gecikmesi olmadı şimdi neden olsun zaten dediğini yaptım ama insan okur ya bu ne yazmış diye.

Nötron Yıldızı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben bu sorunu o şekilde düzelttim epey bir ayar gezdim en son birinde bu gecikmeyi buldum ama neresi hatırlamıyorum diyorum ki biraz daha kurcalarsan bulabilirsin

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
O menüde sonradan yüklendiğini söylediğin sürücüye çift tıklayıp sürücü sekmesine gir. Sonra o sürücüyü kaldır. Pcyi yeniden başlat otomatik geri yüklenecek sürücü. Sonradan yüklenmeyenlerede haricen aynı işlemi yapabilirsin. Bilgisayarını yenilediğinde sürücü otomatik olarak zaten geri yüklenecek.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Başka Mouse Denedinizmi Büyük İhtimal Mouseda Sıkıntı Olabilir

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Başka Mouse Denedinizmi Büyük İhtimal Mouseda Sıkıntı Olabilir
Denedim.

O menüde sonradan yüklendiğini söylediğin sürücüye çift tıklayıp sürücü sekmesine gir. Sonra o sürücüyü kaldır. Pcyi yeniden başlat otomatik geri yüklenecek sürücü. Sonradan yüklenmeyenlerede haricen aynı işlemi yapabilirsin. Bilgisayarını yenilediğinde sürücü otomatik olarak zaten geri yüklenecek.
Çok zekisin ama denendi sonuç: yine aynı sürücüler yüklendi.

Farklı bir usb portu kullanmayı denediniz mi ?

Ayrıca hangi oyunlarda meydana gelmektedir?
Bütün oyunlarda ve masaüstün de.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Lütf

Lütfen bilmiyorsan yazma olur mu?

Bilmiyorsan diye birşeymi var kardeşim. Biz ekspertizmiyiz nerden bilelim kesin çözümünü. Bir ton sebebi olabilir bu bahsettiğin durumun. Burada insanlar bildiğini sana söylüyor. Doğruluk garantisi veremez kimse.Sen burada insanlara saygısızca laf ediyorsun.

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bilmiyorsan diye birşeymi var kardeşim. Biz ekspertizmiyiz nerden bilelim kesin çözümünü. Bir ton sebebi olabilir bu bahsettiğin durumun. Burada insanlar bildiğini sana söylüyor. Doğruluk garantisi veremez kimse.Sen burada insanlara saygısızca laf ediyorsun.
Yazmak için yazdığını düşünüyorum artık yazma olur mu?

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Sana bu halinle kimse yardımcı olmak istemez. Sen git sorununu bilgisayarcıya anlat en iyisi. Kusura bakma forumdaki üyeler PC Mühendisi değil :)

Reaksiyon puanı
181
satın aldığın mouse zaten baştan sıkıntılı 2 yıl önce almıştım video izlerken mouse bir anda patladı o değil bilgisayardaki usb sürücüsündede hata ortaya çıkardı mouse takılı olan usb ye flash bellek veya başka birşey takınca pc kendini resetliyor şimdilik idareten everest sgm x7 pro aldım ve gayet memnunum 2 yıldır kullanıyorum en az 30 kere yere düştü ama hiç sıkıntısı yok tek kronik problemi var oda mouse imleci bazen kendi kendine hareket ediyor onunda çözümü mat siyah bir mousepad almak

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kısa bir cevap belki sürücü problemidir. Güncel driver değil de 3-4 driver eskisini bulabilirsen kur dene. Her zaman güncellemek iyi olmayabiliyor.
Deneme yanılma yapmadan bilemezsin.

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
satın aldığın mouse zaten baştan sıkıntılı 2 yıl önce almıştım video izlerken mouse bir anda patladı o değil bilgisayardaki usb sürücüsündede hata ortaya çıkardı mouse takılı olan usb ye flash bellek veya başka birşey takınca pc kendini resetliyor şimdilik idareten everest sgm x7 pro aldım ve gayet memnunum 2 yıldır kullanıyorum en az 30 kere yere düştü ama hiç sıkıntısı yok tek kronik problemi var oda mouse imleci bazen kendi kendine hareket ediyor onunda çözümü mat siyah bir mousepad almak
Gerçekten fazla boş yapmıssın diyorum sıfırladıktan sonra oldu anlamıyormusun neden kimse anlamıyor sıfırladıktan sonra oldu oda şöyle ben normal de de sıfırlarım kaç kerede sıfırladım ama geçen sıfırladım pcyi ve o zaman gecikmeye başladı neden konuyu saçma yerlere çekiyorsun anlamıyorum neymiş fareymiş sıkıntılı olan yok ya kardeş bilmiyorsun tamam anladık ama hiç bilgin yok fareye neden suç atıyorsun anlamıyorum ya bi bitmediniz

Kısa bir cevap belki sürücü problemidir. Güncel driver değil de 3-4 driver eskisini bulabilirsen kur dene. Her zaman güncellemek iyi olmayabiliyor.
Deneme yanılma yapmadan bilemezsin.
Güncel dediysem de 2019 sürücüsünü kullanıyorum şuan da ve sıfırlamadan önce böyle problem yoktu ve sıfırladıktan sonra oldu 2020 sürücüsünü de deneddim sıkıntı aynıydı

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Emir, diğer üyelere karşı biraz fazla agresifsin. Biraz sakinleşmen ve üyelere daha seçici kelimelerle cevap vermen için konunu bir süre kilitliyorum. Sözlerine dikkat et, sana yardım etmeye çalışan üyelere saygını koru.

Ve konuyu tekrar açmaya yeltenme. Biliyorsun ki bu forum kurallarına aykırı.

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar biri yazmıştı sen windows 10 un generic sürümünü kullanıyorsun normalini kullan demişti nasıl kullanabilirim?

yasncn1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
knka denetim masasından aygıt yöneticisine gir ordan mause aygıtını kaldır bilgisayrı yeniden başlat bilgisayr açılınca mause oraya otomatikk yüklenicek sorun giderlmiş olucak aynısı başıma geldi

EMİRFURKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
knka denetim masasından aygıt yöneticisine gir ordan mause aygıtını kaldır bilgisayrı yeniden başlat bilgisayr açılınca mause oraya otomatikk yüklenicek sorun giderlmiş olucak aynısı başıma geldi
Adan senin dediğinin aynısını yazdı ve işe yaramadı

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Başka fare ile de aynı sorun oluyor mu acep yoksa bu fareye özel bir sorun mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...